» Poradna » Programy

Antivir

Radí mi, abych si nainstalovala Spybot S&D ,ale našla jsem dvě verze 1.5.2 a 1.6 Beta 1
Tak co mám prosím stahnout, moc tomu nerozumím. Která a proč je lepší . Nebo některá je novější? děkuji

Odpovědi na otázku

To není antivir. Já vždy a všude radím nainstalovat pořádný FW a na libovolný antivir zapomenout. Ale jde o chuť se něco učit.

stáhni si AVAST Home / free/ , celkem ujde .Antispyware stáhni ten cos psala - vyšší číslo verze je vždy novější .Firewall potom asi dednoduchý tenhle www.stahuj.centrum.cz ... , pokud chceš zaplatit , potom vše v jednom je Norton.

Možná jsem ten nadpis" Antivir" zvolila špatně. Pomalu mi od jisté doby nabíhají některé stránky a někdy mi téměř PC zamrzne. Z těchto důvodů mi právě hoši radí nainstalovat ten jmenovaný Spybot.

provést kompletní kontrolu PC tím Spyboot a antivirem , pak se uvidí co dál.

Jo, ale v úvodu jsem se ptala, který z těch dvou programů a proč?

Pokud jde o to, která je novější, tak novější je samozřejmě 1. Beta 1. Ale to "Beta" znamená, že to není hotový produkt, ale vlastně jakýsi "prototyp", ne hotový, konečný produkt.. Prostě na verze 1.6 se teprve pracuje.

jančo rada -nainstaluj, prožeň přes něj PC, odinstaluj, vypucuj registry, a za měsíc, za dva opakuj.
A klidně zkus starší verzi, udělá to samé, a nezpomaluje - translate.google.com ...

skus toto a neobanujes je to Free a ma to motor kasper

jednoauto.com ...

Miso - neblbni, tenhle šmejd nemá v PC co dělat.

Tak jsem nainstalovala Spybot a našel 15 problémů, které jsem odstranila. Ovšem stále některé stránky dost pomalu a někdy o něco lépe nabíhají (jako před tím- někdy téměř zatuhnou) ,tak že se nic nezměnilo- nevím co dál.

doporucujem este stiahnut a spustit CCleaner , pomocou ktoreho sa da pekne precistit ako system (uvolni miesto) tak aj registre, ktore by sa potom oplatilo zdefragovat a na koniec pouzit kompletny defrag disku napri. pomocou free JKDefrag s peknym a aj jednoduchym gr. prostredim .
...toto vsetko mi zatial vzdy zabralo na kazde PC, aby som dosiahol zrychlenie asp 20-30% ...a ak uz ani toto nepomoze-tak preinstalovat Wini

Z pravidla (ne vždy) platí, že nelepší software je nejnovějí dokončený software. Ačkoli tento program není antivir ale antispyware, přikláněl bych se k verzi 1.5.2, jelikož se dá očekávat, že ve verzi beta (předverze) budou chyby.

Kterou verzi, to už bylo napsáno výše. Další rady:

1) Antispywarů (které všechny neběží na pozadí-rezidentně) můžeš mít nainstalováno více a postupně, jeden po druhém, je čas od času spustit. Každý je drobý v něčem trochu jiném, některé se specializují na konkrétní typ svinstva apod. Když má antispyware nějaký rezidentní štít, tak bych raději zvážil použití jen jednoho, aby se navzájem netloukly.

2) Je dobré mít aktivní firewall - jen jeden! Spousta jich je freeware, nebo aspoň pro domácí použití. Už se to tu řešilo, tak to případně prolistuj, který vybrat. Pro začátek spusť, pokuds to už neudělal, ten ve Windows.

3) Antivir - jen jeden! Opět, spousta je jich free, určitě pro domácí použití. Osobně mám dobrou zkušenost s Avastem, snad je free verze i AVG (mluvím o českých verzích, anglických bude jistě více). Antiviru dovol rezidentní kontrolu (stálou, na pozadí - kontroluje vše, co se děje).

4) Aktualizuj pravidelně Windows.

5) Někdo doporučoval kontrolu a pročištění registrů. Také dobré, byly tu odkazy výše, jsou to často free programy.

6) Spusť postupně tyhle kontroly a uvidíš, zda dojde ke zlepšení. Když ano, je to dobré, když ne, možná bude třeba přeinstalace systému, předtím záloha dat, ale to by měl dělat někdo, kdo se v tom více vyzná.

(Razantní řešení by bylo nabootovat nějaký linux z CD nebo USB a z něj spustit tyhle kontrolní programy disku ve Wine. Ale to by asi taky zvládl jen zkušenější člověk. Ono bude stačit pro začátek provést ty kroky 1 - 6.)

Mám stahnutou verzi 1.5.2 , ale jelikož neumím anglicky tak nevím jak dělat aktualizaci. Když na to kliknu zobrazí se tam plno textů s vlajkami států a já nevím co dál. S tou "Imunizace" také nevím jak zacházet. Porad´te prosím- primitivně ! Jsem dost antitalent díky

Jančo, když ses dostala až na vlajky států, stačilo kliknout na tu naši a tím nastavíš Spybot do češtiny. Ale i bez toho, sis jistě všimla, že po jeho spuštění se objeví okno se třemi položkami - Zkontrolovat, Obnova a Vyhledat aktualizace. Myslím, že jsou teď každou středu, ale neprohloupíš, když zkusíš Vyhledat aktualizace každý den. Pokud žádná není, aktualizační okénko se prostě samo zavře. V Imunizace jen klikneš zelené + a necháš proběhnout. Vpravo vidíš pře kolik škodlivými procesy máš počítač chráněný. Zrušit to jde modrou šipkou. Imunizace vlastně slouží k blokování nebezpečných stránek v prohlížeči.

1) vyber českou vlajku
2) pokud nevíš jak, odklikej v malém okénku šipku, až ti zůstane jen okno programu
3) v menu jazyk/language vyber českou vlajku
4) aktualizuj z internetu
5) aktualizaci jdi do imunizace a dej imunizovat, chrání to internet explorer před havětí
6) zmáčkni tlačítko zkontrolovat (v nabídce search and destroy
7) opravit nalezené problémy

Tak pánové, aby bylo jasno: po zobrazení úvodní tabulky mám v pravo tabulky tři okénka . Když stisknu "vyhledat aktualizace", tak se mi zobrazí okno, kde mně anglicky nabádají abych vybrala nejbližší aktualizaci k místu, kde se nacházím. Žádná česká vlaječka -pouze, kanadské , německé, americké, evropské unie.Celkově asi patnáct položek s opakujícími se vlaječkami ale měnícími se texty- asi aktualizací. Namátkou tedy zvolím bratry němce- jsou blízko a odkliknu to dál. Zobrazí se mi zase pochopitelně v angličtině okno kde jsou asi ty aktualizace- některé zaškrtnuty ostatní ne. Jsou tam napsány ale nezaškrtnuty dvě i cesky z r. 2004 a 2005.
To už jsem tedy na správné cestě k aktualizování? Takhle se vám to také zobrazuje?

Pokud si vzpomínám dobře, tak ano. Zaškrtněte všechny aktualizace, vyberte kterékoliv místo (obvykle to je - skoro - jedno) a klikněte OK. Když bude problém s aktualizačním serverem, tak se to tam asi vypíše a nabídne se nový výběr. Tak vyberete jiný server. Až se šve stáhne, tak se spustí automaticky aktualizace.

Důležitý dotaz - už jste si nastavila prostředí programu na české dle návodu výše? Je možné, že zorvna aktualizační okno není počeštělé, ale je zbytečné, abyste ve zbytku pracovala se slovníkem v ruce.

Aha, a v nastavení se dá myslím vybrat, aby se aktualizoval sám při každém spuštění. Záleží ovšem na Vašem připojení k internetu. Jestli máte stálé, zaškrtněte si to a máte po starostech.

Pochopitelně Spybot už zvládám a zlepšení nic moc.Stále zlobí pouze dvoje stránky, které často navštěvuji. Nemůže být chyba také u nich ? Copak musím neustále hledat problém u sebe? i

No tak když Spybot ovládáte, tak teď nasaďte další zbraně. Že by to vyřešil jen Spybot, to by bylo sice, hezké, ale asi to nelze reálně čekat. A k těm chybám - sice jsou některé stránky napsány špatně, ale je šance 1 k miliónu, že ve Vašem případě (počítač plný havěti, když dříve stránky běhaly dobře) je chyba na jejich straně. Pro zajímavost napište, jaké stránky to jsou. Jen pro jistotu dodávám, že stránky s warez, hacky, cracky a pornem nebudou nabíhat skoro nikdy dobře. Ale to fakt jen pro jistotu, protože mě Vaše poslední reakce trošinku znejistěla.

downloads.sk ...

Spybot doporučuji, je velmi dobrý; verze beta je nová verze zmíněného programu, u bete verzí se obecně uvádí, že jsou méně spolehlivé (mají nevychytané mouchy , protože jsou ve zkušebním provozu )než verze stejného programu, ale myslím, že neuděláte chybu, když si beta verzi stáhnete.

Mirek

to JQK
Tak např. chorvatske.wz.cz -klikni třeba - hraniční přechody nebo jiné kamery. Ovšem mně to taky někdy jde OK ale většinou nic moc. Nebo jiho.moravskereality.cz , Ovšem až když začneš rozbalovat třeba novinky atd. kde je X stránek a pod. Hned to nepoznáš!