» Poradna » Mobily

Antivir na iPhone ?

Ahoj, vim že nejhorší a nejděravější systém je os Android a že by se tam měl vždycky asi instalovat nějaký antivir, ale na iPhone ? Myslel jsem že Apple je vždy imunní a proto tam enni nutné dávat antivir, který takto jinak žere prostředky co má systém jinak pro sebe a může mít stejné zařízení větší výkon, proto jsem až donendávna nedal dopustit na svůj telefon od Applu a vysmíval jsem se všem lamám co mají androidy, někdy ty telefony byly pekně zprasené, problém je že mám podezření na vir v mém iPhone 6S, něco zkouším, ale nedaří se mi to, jsem pokročilý uživatel, zbývá mi instalovat antivir a projet telefon jestli tam neni škůdce, problém je že se bojím zpomalení, takže bych chtěl poradit nějaký dobrý, nebo jestli neexistuje nějaká možnost jak to projet bez instalace, např navštěvou nějaké stránky, u PC s os Win to jde, poslední dobou se mi začal telefon výrazně zpomalovat a to skoro vždy po připojení k internetu, nemyslím že by to bylo vadnou baterií,díky

Odpovědi na otázku

Vzhledem k obsahu celého tvého příspěvku musím konstatovat, že rozhodně nejsi pokročilý uživatel, ale naprostá lama :)

Zásah

Uz podla nicku to vypada na pokrocileho trola.

Nic moc zkusit nějaké kurzy kreativního psaní jako pohádka nic moc.

Antivir na Androidu je prakticky k ničemu.Antivir na iOS je prakticky k ničemu.Aplikace jsou na obou sandboxované a jedna nemůže vidět co dělá druhá, v takovém prostředí je antivir totálně bezzubý.

Oni ani tihle "experti" nerozlišují mezi virem a další havětí. Stejně tak budou tvrdit, že je antivir chrání, přestože nemají žádné důkazy o tom, kolikrát ten jejich antivir, dokázal něco zachytit v reálném čase. A je otázkou, jestli vůbec něco ví o oprávněních a nebo vše rovnou odklikají...

Jinak ještě k tomuto:"vim že nejhorší a nejděravější systém je os Android a že by se tam měl vždycky asi instalovat nějaký antivir"Co takhle vytáhnout hlavu z p**ele a přestat machrovat "ajfounem" od rodičů? Nejen lama, ale totální lama. Dneska každej kdo si umí otevřít store a nainstalovat aplikaci si o sobě hned myslí že je "pokročilý uživatel".

Alebo boh vie aky ma mobil a len tu troluje.

jsi namachrovany blbec a jeste k tomu uplne neorientovany natoz pry pokrocily uzivatel, paneboze. Vysmívat se nekomu, co ma za mobil, slusne ubohy.

Android není o nic méně děravý systém než IOS. Jen si ho uživatelé sami dělají děravým. Např. instalací z neznámých zdrojů.Nicméně donedávna jsem žil v přesvědčení, že je IOS imunní proti různým malwarům, červům a pod. Na školení o bezpečnosti PC mi přednášející o přestávce předvedl zajímavou věc. Poslal MMS na Iphone, kde se také normálně zobrazila. Až do restartu Iphonu pak dokázal ze svého notebooku zjišťovat jeho polohu a ještě pár drobných informací. Na Iphonu nebylo nic poznat. Není to sice žádný virus, ale i tak sakra velký bezpečnostní problém. Paradoxně na některých Androidových telefonech (typicky s verzí 7.1) se tato věc nepodařila .Kdybych to na vlastí oči neviděl, tak bych tomu nikdy nevěřil.

Každý software je napadnutelný, jen by iOS měl být vzhledem k větší uzavřenosti a omezeném rozsahu HW méně. Ale i Applu se občas "zadaří" velká bota.

Vtipné je, že sem raději už ani nepáchne.

Na Android antivirus? Co to kurňa meleš??

Mám 75 volných licencí Esetu pro Android, máte zájem?Já jen že to existuje. Kdybych je používal, tak nemám všechny volné

Napište mi licenční údaje a já vím ověřím, jestli 75 licencí máte.

To je jako se ptát jestli je lepší sex s gumou nebo bez .. .. zbytečná app antivirus pouze vytvořená na reklamy

PS: ječmínek SPŠE aktualituj si Firefox na 60.0 .. at se ti nesmějí

"Android a že by se tam měl vždycky asi instalovat nějaký antivir"Blbost. Samozřejmě nemůžeš instalovat půlku software z nějakých pofidérních warez zdrojů-"vysmíval jsem se všem lamám co mají androidy, někdy ty telefony byly pekně zprasené"Android ti dovolí nainstalovat tunu aplikací, včetně různých ne zcela stabilních a umí i různé "tweaky", takže dává uživateli možnost systém nejen upravit pro své potřeby, ale blbečkovi i možnost si ho zasekat různým bordelem a tím nemyslím až tak malware jako spíš různé průběžně běžící kraviny jako "zrychlovače systému" nebo "spořiče baterie" kde to pak samozřejmě systém zahltí, sežere to výkon i paměť a telefon není moc použitelný.To, že Apple uživateli nedovolí skoro nic samozřejmě znamená, že v rukou zmíněného blbečka zůstane iPhone použitelný poměrně dlouho. Ale ne každý vidí tahle omezení jako výhodu.

Žádný antivir, tovární nastavení. Pokud problém přetrvá, ber to tak, že se ti apple snaží taktně naznačit, že je čas na nový iphone...

Taky mě to napadlo

ze ho vubec komentujete, je naprosto jasny ze je to nejakej androidista s mobilem za 500 co by chtel iphone ale mamca mu ho nekoupi tak alespon se snazi udelat s ostatnich co na nej maj idioty tim ze sam je aby se citil lip

Asi by ses divil, kolik i těch, kteří se považují za znalce, mluví o virech na Androidu a doporučují antivirový program.

Ahoj, vzhledem k tomu, že veškeré aplikace v iOS jsou sandboxované, tak Ti žádný antivir nepomůže > aplikace nemohou pracovat každá s každou, takže ani žádný škodlivý kód se k jiné aplikaci nemůže dostat a ani antivir k teoreticky "nakažené" aplikaci. Každopádně si nainstaluj nový iOS (aktuálně 12.0.1), ten představuje takový pomyslný "antivir", protože má v sobě opravu chyb a bezpečnostních děr. Dále doporučuji si dát telefon do továrního nastavení a buď začít nanovo nebo obnovit ze zálohy (bez záloh FB a FB messenger), pak by se měl trochu zrychlit (u nových zařízení starých do půl roku není zatím třeba, podle zkušeností je obnova nastavení vhodná po roku aktivního využívání).Jsem sice "jablíčkář", ale nesouhlasím s tím, že je Android nejděravější, pouze absence aktualizacích na všech zařízeních způsobuje to, že oprava bezpečnostních chyb se nedostane ke každému uživateli (aktuálně bezpečnostní opravy mají jen majitelé Googel Pixel, Nexus, teoreticky NOKIA a pár dalších výrobců bez velkých grafických nádstaveb, kteří dokáží implementovat aktuální OS co nejrychleji).

Jak vidím tak tady je taky hrozná hromada znalců. Ano nejsem ani pokročilý uživatel, ale rozhodně né začátečník. Mám iphone 6 asi tak ze 3 až 4 ruky a nevadí mi to. Všichni říkaj že iphone je předražená značka ano už je, ale až tak ad 7 výš je to druhá půlka ceny za nakousané jabko. Dál k tomu antiviru android a apple jsou si podobné i systémem, ale stejně pořád rozdílné. Tyto systémy nebo spíš ios funguje zhruba takhle každá funkce v mobilu [wifi, volání,tel. seznam, data atd] má zámek a applikacím při zapnutí jak se tě vyptává jestli může dát klíček k tomu zámku. Asi takhle funguje zabezpečení jenže existují viry na vše a když povolíš nějakou věc a dokáže to ovlivňovat i jiné aplikace které využívají stejnou věc řekněme že máš 3 applikace, které používají bluetooth a v jedné z nich je vir , červ, prostě něco co ti chce nějak uškodit nebo vývojáři přilepšit. A pokud máš se shodnými klíči zapnuté ty applikace tak tak ačkoliv jsou ve stavu pause and play [podobně jako video] tak jen čeká až tu aplikaci znovu pustíš a protože ve frontě poslala aplikace kód který bude použit v jiné a nakazili jinou aplikaci a mají další přístupový bod , další data a další část systému. Ano je mnohem složitější dostat vir do "sandboxovaných" systémů [měli by jste zjistit jak vypadá a co to vlastně je sandbox kromě slova že to jsou systémy pro mobily a tablety] a hlavně zdlouhavější, ale není to ani náhodou nemožné. Antiviry fungují ale ne jako v pc. Máš antiviry kde skenují data telefonu nebo filtrují a kontrolují určité data u třeba předvolených app aby tam nezůstaváli tady ty kódy typu if app ZNALCI = play ,,, write VIRY JSOU A BUDOU ,,, apply library .xlc from D:/tvoj/mobil/je/plný/virů ,,,, start jsi pako ..... else if waitOk snad jste mě pochopily antivir má smysl ale to že někoho zdegradujete hned na začátku bez ochoty pomoci tak tu nemáte co děla!!!ps hledal jsem třeba nějaké recenze doporučení Ukázat celý příspěvek

Lidi jsou dnes zbytečně agresivní. Asi Vám “ jablíčko” závidí. Většina, co Vám tu reagovala jsou sami machýrci. Borci, co se schovávají za klávesnice a kdyby na ne štěknul pes, utečou. Kašlete na ně a mějte se fajn 🙂

Dobrý den, zajímalo by mě, zda je nějaký antivirus na iphone, který mi ochrání mobil alespoň základními funkcemi, jako je čištění a samotný antivir, který mi bude schopný vyhledat problémy a je zdarma. Snažil jsem se něco najít, ale neuspěl jsem. Předem děkuji za odpověď.