» Poradna » Programy

Antivir do telefonu

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli někdo používá v telefonu antivir 360 security antivir jestli vám to funguje.Mě to začlo hlásit nějaké chyby telefon startoval tak 5 minut a více tak jsem odinstaloval.Dívám se do google play že nainstaluji znovu ale aplikace tam není.I na jejich stránkách odkaz na aplikaci nefunguje děkuji předem za rady a názory

Odpovědi na otázku

Ak ho tak silou mocou chceš - https://360-mobile-security.en.uptodown.com/android - stiahnuť apk, povoliť inštaláciu aplikácií tretích strán a máš to. Ale keďže ho stiahli z Google Play, tak asi vedeli prečo. Pre negatívne ohlasy a pre jeho pochybnú funkčnosť.

Dík za info mě sloužil dobře..tak to se budu muset podívat po nějakém jiném antiviru

Zkus Dr.Web Security Space apk.

zapomnels na ccleaner, ten taky rad doporucujes, de8ile! Tahni s tema nesmyslama do hajzIu a nerad nezkusenym uzivatelum tyhle zavsivene podvodne aplikace.

Píše,že stejně chce zkusit něco jiného,takže ty tomu asi těžko zabráníš tím,že si tu léčíš mindráky.U každé aplikace je recenze,tak si ji stačí jen přečíst. https://play.google.com/store/apps/details

Recenze můžou být podvod. Stejně tak se nedá spoléhat na to, kolik hvězdiček má nějaká aplikace. O tom tu, snad i zive.cz, několikrát psalo.

A máš nějaký rozumný důvod cpát si do telefonu něco tak zbytečného, jako antivir, který stejně z principu fungování androidu je úplně k ničemu?

Antivir na telefonu je úplně k ničemu.

Jak se pozná, že antivir v telefonu slouží dobře?

Pribudaju bubaky firme co tu aplikaciu predava.

Pozná se to tak, že tě pravidelně informuje před kolika hrozbami tě ochránil, že tento týden bylo objeveno XX nových hrozeb, před kterými tě chrání atd. Že to z principu fungování androidu není pravda? Běžní uživatelé to prostě chtějí slyšet a vidět a tak jim různé firmy dávají co uživatelé chtějí - jakýsi pocit bezpečí, byť falešný. To, že uživatelé těm aplikacím udělí při instalaci přístup prakticky ke všemu (odesílání sms, telefon, nahrávání zvuku, atd..) a tak ty aplikace můžou zkoumat a odesílat cokoliv kamkoliv už nikdo z uživatelů moc neřeší. Takže antivir na android se dá v podstatě považovat za škodlivý software...

Já tu otázku myslel spíš jako ironii. Čekal jsem odpověď původního tazatele ve smyslu: "protože jsem zatím žádný virus nechytil"

Antivir v smartphonu je asi tak uzitecny, jako sterace na ponorce. Princip fungovani Androidu nedovoluje, aby aplikace jako antivir mela nejaky vyznam. Naopak, anitviry jsou jednou z nejcastejsich pricin zpomalovani a nestability telefonu, navic velmi casto samy obsahuji skodlivy malware, ktery si tak uzivatel dobrovolne nainstaluje, povoli mu prava a pak se divi.

Jestli chceš něco light a neotravného doporučuju https://play.google.com/store/apps/details

Antivir v mobilu? Blázníš nebo závodíš?

Nepoužívám antivir, protože:1.Čtu, jaká oprávnění chce aplikace při instalaci. Díky tomu, aplikace nemůže dělat, co jí nedovolím, takže např. svítilna, ode mě nedostane povolení, aby se mi mohla prohrabovat v kontaktech či sms.2.Už nějakou dobu má Google Play službu zvanou Play Protect. Ta pravidelně skenuje mobil na závadné aplikace. Ten, kdo má Lucky Patcher, to velice dobře ví, když mu Google hlásí, že tato aplikace může poškodit mobil a at jí uživatel odinstaluje.3.Vir pro Android není viz co je to počítačový vir4.antivir 360 security antivir má špatnou reputaci, stačí si o tom něco vygooglovat...

Odinstaluj ten malware vydávající se za antivir a neřeš to. Nejlepší antivir pro Android je sekce Aplikace v Nastavení.

Jenže to by se u toho muselo přemýšlet, což v době chytré elektroniky už se nenosí. Uživatelé si začínají zvykat, že stačí, aby za ně přemýšlel někdo jiný...

Jestli chces pomalejsi telefon, tak nekupuj antivir, ale levnejsi pristroj. Jiny duvod pro instalaci antiviru nevidim.