» Poradna » Windows (a jiné OS)

Antimalware Service Executable vytěžuje RAM

Na Windows 10 mám na PC jen 6GB RAM s tím, že mně poměrnou části zaplňuje RAM Defender - MsMpEng.exe Antimalware Service Executable.Bere si až 1,5GB.Dá se s tím něco dělat nebo se s tím mám smířit? Docela mně to štve, protože si to vezme opravdu dost.

Odpovědi na otázku

Každý AV dělá čas od času kontrolu nebo instaluje aktualizace. A při tom si samozřejmě bere část výkonu. Takže to nech doběhnout a mělo by to samo zmizet.A jinak zvaž doplnění RAM, 6GB je dnes často limitujících i při nenáročném použití.

Defender si vezme RAM len dočasne, ak je to trvalé, tak tam máte nejakú chybu.