» Poradna » Ostatní

Anténa k Set top boxu

Dobrý den, mam menší problém s Anténou na DVB-T2 od Emosu přesný typ EMOS EM-VO6. Problém mam takový, že když anténu připojím venku na držák a konexiální kabel do televize, tak to nechytne absolutně žádný signál. Zkoušel jsem mnoho pozic a stále nic. Připojené to mam i přes zesilovač který byl u té antény. Signál mam doma dobrý, protože pokojová anténa funguje úplně normálně, tak je mi divné, že anténa která má 43dBi nechytne absolutně nic. Děkuji za případnou pomoc

Odpovědi na otázku

zkus bez předzesilovače

Dobrý den, zkoušel jsem a zkoušel jsem i napájení antény ze set top boxu, nic nepomohlo, bojim se, že Anténa bude vadná.

A jakpak jsi tu anténu zkoušel bez zesilovače, když ten je napevno zabudovaný uvnitř antény? Odhaduji, že to, co ty považuješ za zesilovač, je napájecí vyhýbka.Můžeš mít špatný kabel (zkrat nebo špatný kontakt). Používáš ten co byl dodaný v balení, nezkracoval jsi ho nebo neprodlužoval? Neohnul se ti ten drátek v F-konektoru u anény?Dále pokud máš silný signál a koupil sis anténu s nesmyslně vysokým elektronickým ziskem 43 decibelů, tak může kmitat, zejména při použití nekvalitního koaxu, a ten dodaný nebude žádná sláva.

Koax jsem zkracoval abych ho dostal přes díru ve zdi, potom mi to nedalo a říkal jsem si, že to může být tim koaxem, tak jsem koupil nový s lisovanou koncovkou a s tim to taky nejde....Řek bych, že bude anténa asi v háji, podle recenzí co jsem četl, protože Anténu jsem kupoval na rychlo v kamenném obchodu

Anténa OBSAHUJE zesilovač, takže musí být napájená buď přes (přiložený) injektor + zdroj nebo ze STB (pokud souhlasí napětí a je aktivováno), v tom případě musí být injektor odpojený.

Jestli ten werk má 3dBi, tak to je maximum. Tam se vejdou maximálně 2 prvky. Zbytek je jenom elektronické zvyšování šumu.Kup si pořádnou anténu. Vůbec na ní nemusí být napsáno, že je DBV-T2, principiálně je to fuk. Jenom si ohlídej kanál(y), na kterém budeš přijímat multiplex(y), aby anténa nebyla mimo pásmo.

kdysi jsem koupil tu antenu, nejvetsi chyba meho zivota. ta antena je naprosto k nicemu. uvnitr jsou jen dve kovove tycy.antena je dobra ledatak blizko vysilaci.vyhodit do kose

Možná kdybyste použil koaxiální kabel místo "konexiálního", tak by to bylo lepší. (

To není anténa, ale lákadlo na důvěřivce. Stačí úplně síto, podle toho, jak máš daleko vysílač tak případně i se zesilovačem. Stojí tři stovky a zaručeně budeš chytat signál.

Tohle jsou jen šidítka, se skutečnou anténou to nemá nic společného. Nedávno jsem to vyhazoval u příbuzných a místo toho jsem na balkon dal obyčejné pasivní několika prvkové síto, kvalitní celoměděný koaxiál Belden a signál jak víno.

Davno davno tomu co jsem koupil tzv sirokopasmovou antenu a dal na strechu. Soused koupil a zapojil s predzesilovacem a divil se signalu u me. Kdyz predzesil. nepouzil mel signal jako ja ( uz ma kabelovku a ja anteny dve)

Aby jsi na set-top boxu něco naladil, tak musíš koaxiál od antény připojit do set-top boxu a ne to televize jak píšeš.

*do televize...

To je fakt s tym zapojenim do STB to sme prehlidli vsichni - ze pise o zasunu jinam nez bylo potreba

Poředzesilovač je nevhodný, dokonce škodlivý, pokud délka koaxu nepřesahuje 15-20m. Potom je použitelný jedině laděný kanálový zesilovač, nikoli širokopásmový, který se zahltí kdejakým signálem.

Proč zapojuješ koaxiál do TV ten musíš zapojit do setoboxu a propojit s televizí přes hdmi.

Dobrý den prosím o radu, mám nový settopbox Tesla mini k tomu anténu pokojovou EMOS EM-T4, koaxiální kabel je zapichly v settopboxu a settopbox je s tv propojen HDMI kabelem když dám ladění programu nenajde mi to ani jeden kanál jak mám ověřit zda je anténa ok když v menu settopboxu není ukazatel signálu... Od města Česka Skalice jsme vzdáleni 2km.Predem děkuji za odpověďi