» Poradna » Ostatní

Anténa bez přídavného napájení

Dobrý den ,potřeboval bych nějakou výkonnou anténu do karavanu (cca 15 km od vysílače) ,ale hlavně aby neměla přídavné napájení a kabel se dal přímo do TV...(maximálně přes doutník 12V)

Odpovědi na otázku

15 km od vysílače stačí něco takového https://www.czc.cz/emos-asp-8-12dbi-venkovni...

Dobrý všechny tyhle pasivní jsou super.Ale nešlo by něco lépe skrytého (laicky bez drátu)....nechci totiž přidávat pozornost....

Hele můžeš zkusit nějakou tu pokojovou anténu, ale to je tak trochu alchymie. Uvidíš no. Spolehlivě jistá je prostě nějaká ta normální pasivní anténa.

A co televizní antény do auta na 12 V, pokud tedy "doutník 12V" znamená zdířku pro zapalovač... Ty jsou nenápadné.Příklad:https://www.prekos.net/tv-antena-korona-18785cz278/Pokud jde o pokojovky na 230 V, nemyslím si, že budou vypnuté použitelné jako pasivní.

To je jeden šrot vedle druhého. Jak se to neobejde bez zesilovače, tak to prostě není dobrá anténa. A výrobci suplují kvalitu antény právě zesilovačem, což je na prd, protože to zesiluje i rušení.

A kdo tvrdi ze musi byt venku. Ja mam smotane klubko dratu v kablu povesene na trubce UT, za obvodovyma panelama. V okne je vyhled cca 6 km.

Žádná anténa nepotřebuje napájení. Napájí se případný předzesilovač v ní, který je však zcela zbytečný pro svody do délky 15m.Zisk je funkce délky popř. počtu spojených antén. Zdvojnásobením délky antény popř. zdvojení antény nám dá teoreticky dvojnásobný zisk (+3dB).Musí být přímý výhled na vysílač, jinak se přijímají odrazy s neodhadnutelným výsledkem.

Vyhni se obloukem všemu, co má širokopásmový zesilovač.

Nejlepsi zesilovac je dobra antena.

kedze asi nechces obetovat pol vyplaty na nejakeho skveleho KATHREIN-a, vyborne ti posluzi aj sikovny Sencor SDA610 - bez zosilnovaca!!!jedina nevyhoda - nema prisposobeny uchyt pre prijem vertikalnej polarizacie