» Poradna » Windows (a jiné OS)

Ano spustit TPM

Zdravím prováděl jsem obnovu továrního nastavení jenže se mi to seklo na 48% a hodilo mi to chybu s textem: A configuration change was requested to clear this computer's TPM (Trusted Platform Module) Warning: Clearing erases information stored on the TPM. You will lose all created keys and access to data encrypted by these keys. Press Yes to clear the TPMPress No to reject this change request and continue Do you accept the change Yes. . NoPokud někdo bude vědět prosím o vysvětlení co bude následovat po stisknutí yes nebo no. Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Angličtina Ti nic neříká?Ptá se, zda má vyčistit paměť TPM. Zřejmě je zašifrovaný SSD|HDD.

Ano říká problém je že naprosto netuším co to je TPM prostě potrebuju vědět jestli je lepší dát ano nebo ne

Pokud nemáš nějaká uložená data, která by byla za pomoci TPM třeba dešifrovat, použij při nové instalaci Clear TPM, případně pokud nevíš jak s ním pracovat a nepotřebuješ dodržet zásady bezpečnosti, pak TPM doporučuji úplně vypnout.

Může mi prosím už někdo říct jestli mám dát ano nebo ne. Už mě to vážně nebaví. Děkuju

Snad jsem Ti to napsal dost jasně, pokud nemáš žádná uložená data a nic podobného, děláš kompletní novou čistou instalaci, pak dej ANO clearing TPM.

Ještě nebudu tam mít potom win 8.1 když je to původní Windows na ntb předtím tam byl win 10

To záleží, odkud provádíš obnovu. Pokud ze servisní partition z výroby, kde je uložena instalace původní Win 8.1, pak se samozřejmě obnoví Win8.1. Pokud děláš obnovu z uložené instalace Win10, pak se Ti obnoví W10.Jinak zkus používat interpunkci, z té tvé věty není vůbec jasné, co na tom notebooku vlastně bylo za systém.

Dej ANO.

Smaž všechno, ty si Windows nezasloužíš.