» Poradna » Mobily

Ani za nic nepochopim karaoke

Ahoj,normálně si nepřipadám tak problblá, ale tohle mi prostě nedochází.Chtěla bych koupit karaoke, rozumíte někdo tomu, co se všechno musí koupit? Většinou vidím sady se zesilovačem, reproduktory a mikrofonem. Co je potřeba dále k této sadě pro používání? Je potřeba dvd přehrávač, nebo jde použt i notebook? CD + G nosiče přehraje běžná dvd-romka v notebooku? Pravděpodobně je tomu potřeba i nějaký program, který pouští na obrazovce text? Jsem v tom úplně ztracená, budu vděčná za nějaké pochopitelné vysvětlení.Děkuju

Odpovědi na otázku

Na karaoke jsou DVD s instrumentálníma verzema skladeb, na monitoru místo videa běží text.

Pochopitelných vysvětlení najdeš na internetu šest půlek. Záleží co do toho čekáš. Někomu stačí mix s dvěma mikrofony, který připojí k TV s DVD nebo k PC. Někdo to vylepší pořádnou reprosoustavou a třeba i projektorem. DVD se skladbami ve formátu *.kar nebo *.mid se dají koupit, stáhnout nebo vytvořit vlastní.

Ani nemusíš nic extra chápat. Kdysi jsem do toho trošku dělal a tak mi toho i celkem dost zbylo - mám asi 500 skladeb. Abys byla v obraze, tady jsem ti jednu známější - a mám jich spousty (notoricky známých), tak nahrál, můžeš si to stáhnout a vyzkoušet. Odkaz: https://uloz.to/!mkh1zCpUxTwN/argema-jarosovsky-pivovar-avi . Když cosi podobného máš, jako jsem ti dal ke stažení, nepotřebuješ nic extra. Stačí 1) na něčem to přehrát. Tím, že to je v kontejneru AVI to dnes přehraje každé pc (ntb), nebo i dvd player atd.. A při troše dobré vůle, stačí už jen 2) mikrofon, zapojit do toho zařízení (třeba ntb) a nějaké 3) slušné repro a 4) mixážní soft - jsou i zdarma. Funguje to u mne tak, že na ntb pustím třeba tuto skladbu. Ten ntb je propojen třeba s nějakou TV, at je na velké obrazovce - a tam tahle skladba běží. A v mixážním softu v ntb si nastavím hlasitost skladby a mikrofonu toho, kdo zpívá. Zpívajícímu stačí sledovat tu TV, kde běží to video a podle teček dole se držet slabik - hláskování - jde to prakticky samo. Když máš podobné skladby a ntb, pak co stojí kabel na propojení ntb s TV? Pak šikovný mikrofon a repráky - investice za babku.

Kdyby link ke stažení byl nečitelný:https://uloz.to/!mkh1zCpUxTwN/argema-jarosovsky-pivovar-avi

Já taky ne. A abych řekl pravdu, nechtěl bych to zažít. ☺