» Poradna » Programy

Anglická verze Windows

Z jakého účelu se prodává i anglická verze Windows ? Kam se spíše hodí anglická verze Windows než česká verze Windows? Jaká má anglická verze Windows výhody oproti české verzi Windows

Jsou aplikace, která anglickou verzi Windows přímo vyžadují?

Odpovědi na otázku

žeby pre anglicky hovoriacich?

a dokonce se dělá Pavelko i s čínskýma znakama, v pomerančštině

Anglická verze Windows sa predava pre Eskimakov, ktori sa chcu naucit Čínštinu. Co na tom nechapes?

Dosť blbá otázka. Neexistuje anglická verzia, česká verzia, hotentótska verzia Windows. Je len JEDNA a to anglická - tie ostatné - to sú anglické verzie, ale s lokalizáciou (jazykový balík, znakové sady).

Teda aj programy komunikujú na úrovni jednotiek a núl - je im jedno či je anglický Windows, alebo s českou (slovenskou) lokalizáciou. Žiadny program nevyžaduje priamo anglickú verziu (veď predsa wokná sú anglické s českým popisom a jazykovou sadou).

To neplatí absolutně, jsou případy, kdy speciálnímu SW lokalizace vadí - obvykle když autor použil nějaké nestandartní řešení...

To není pravda. U řady programů jsou s lokalizovanými windows potíže, zejména pokud autor aplikace třeba nepředpokládá názvy adresářů s diakritikou, nebo "natvrdo" předpokládá cesty k souborům a podobně. Většinou jde o prasáctví autorů, ale holt tyhle situace někdy nastanou...
Mimochodem proto je v některých velkých mezinárodních firmách standard přávě En verze, třeba i kvůli centrální instalaci

prasácké názvy adresářů používá v české lokalizaci i samotný Microsoft a v Excelu má s diakritikou pojmenované i nějaké funkce, což už je vrchol prasáctví
dovedu si představit, že prasácké názvy adresářů a jejich případné zdvojování po instalaci aplikací třetích stran by pro leckoho mohl být důvod pro používání originální (čti anglické) verze windows .)

Vrať se do školky

Zla rada. V prvom rocniku pomocnej ho vyhodili pre zle spravanie.

Nezaměnitelná a nezpochybnitelná výhoda origininální - anglické - verze je v tom, že nebyla narušena absolutně žádným zásahem typu "patch". Není to jen výhoda. Je to originalita