» Poradna » Ostatní

Angína, nachlazení - poraďte babské rady, jak bojovat s nemocí

Ahoj,
zřejmě včera nebo v neděli jsem se musel nachladit (i když si dávám pozor)
dnes mě v noci a celej den strašně škrábe v krku, mám asi angínu, takhle nárazově tim
trpim párkrát v roce, nejhorší je na to to počasí (+ smog), přesně takové jako bylo v neděli a v pondělí, poradíte jak se z toho vykurýrovat ? Hlava moc nebolí, kašel neni, jen strašně škrábe v krku, nemáte nějaké zaručené babské rady jak se toho co nejrychlejc zbavit ?
Jestli třeba pít neustále čas s medem atd atd, co jít koupit do lékárny atd . .
Zítra musím být fit, jdu totiž na jednání !
Snad to bude fungovat, díky.

Odpovědi na otázku

Moje manželka kloktá slivovici. Já osobně sežeru na posezení celej nanukovej dort a angína je fuč.

Prevence (rada pravidelného angináře, angína 2x až 4x ročně):
- spánek u otevřeného okna (v zimě při minus 20 venku s čepicí
- do práce pěšky, na kole (asi 50 minut tam a 50 minut zpět)
- místo cukru neslazené nápoje a ovoce
- denně kávová lžička medu (poradila doktorka)
a více jak 20 let neznám co je to chřipka či angína (kapesník mám jen ze slušnosti. ) ač naše 5ti členná rodina kromě mne slehne na angínu například předminulé Vánoce.

Proč mi to říkáš? Já se na nic neptal!

S anginou uz nic, na to je penicilin. ;o)
Ale vhodne chlazeni - treba zmrzlinou nebo studenym nealko napojem - situaci v prvnich dnech muze ulehcit.

S nachlazenim se da bojovat ruzne. Medy a caje jsou urcite fajn, ale zakladem lecby je predavkovani kyselinou L-askorbovou. Samozrejme ve forme sumivych tablet (vitamin C), protoze jist kazdy den par desitek kilo citronu byste asi nechtel..
Telesnou teplotu udrzovat na nejvyssi prijatelne hranici, tj. zejmena nebrat paracetamol, neni-li to nutne.

asi ji se spletl a chtěl jít na www.doktorka.cz, nicméně k věci - při nástupu virózy zkus několikrát denně nálev ze strouhaného zázvoru (cca lžička hmoty na šálek, zalít horkou vodou) s medem

Tak tak! A česnééék děcka A cibule to taky jistí.

Kloboukovou kúru: Jeden klobouk, jedna postel, jedna flaška rumu - případně jiné lihoviny. Klobouk pověsit na věšák tak aby na něj bylo vidět z postele. Lehnout si do postele, dívat se na klobouk a pít rum tak dlouho, dokud nebudu vidět dva klobouky

Mě na tohle zabírá jedině Coldrex - citronový horký nápoj z lékárny. Každému ovšem zabírá něco jiného.

Možná je též metoda kuličky pepře: Vezmeme pupeční jamku, vložíme kuličku pepře, přiložíme druhou pupeční jamku a klouzavými pohyby třeme do úplného rozetření.

Neboli zdravý pohyb na zdravém těle

Virostop - tedy spíš na chřipku a nachlazení -můžeš to dávat i preventivně, jestli na to trpíš častěji do roka. Skvělá věc, rychle uleví.