Android vs. externí HDD

Dobrý den,Mám telefon s Androidem, který používám jako svůj primární nástroj. Koupil jsem USB HUB s vlastním napájením a chtěl k telefonu připojit externí disk pro zálohu multimédií. Vše fungovalo jak mělo, tedy ze začátku, ale poté to po bezpečném odpojení chtělo pokaždé naformátovat, takže o zálohu stejně přijdu. Lze to nějak řešit?

Odpovědi na otázku

-systém ?-formát souborů ?-nástroj kterým děláte zálohu ?

A kde se ten požadavek na formátování objevuje? V tom Androidu? Nebo ve Windows?