» Poradna » Ostatní

Android TV

Mám android TV TCL a chci se zeptat, jak spustit např. totohttps://prima.iprima.cz/vinari/vyletzkoušel jsem přes market nainstalovat aplikaci iprima, v telefonu jí vidím, ale v TV ji nevidím, v čem je problém, nebo jak na to? děkuji

Odpovědi na otázku

Pro androidí televize je aplikací minimum, lepší je nějaký android box.

v com je iny android box oproti android televizoru, ked oba maju OS android tv? Android box s obycajnym androidom robia len cinske smejdy.

přesně v tom s čím má problém tazatel- většinu aplikaci google play vůbec nenabídne k instalaci prostě proto že aplikace nejsou pro android tv zařízení přizpůsobené

To rozhodne ne, cinske smejdy s telefonim Androidem jsou nepouzitelne kramy - hlavne nedotazene ovladani...

Nesmysl. Je to jednoduché a levné řešení, a ovládání se řeší bezdrátovou myší za 150,-Kč.

No je to pouze levne reseni... nebo spis zadarmo drahe.A ovladat to mysi? Bavime se o TV, ne o pocitaci... kazdye zarizeni ma sve urceni a svuj zpusob ovladani. Mys a klavesnice je to posledni co chci z pohodli gauce pouzivat...

aha...takže to budeš ovládat tv ovladačem? enjoy...

Ne nebudu takovy nedodelek pouzivat. Bud to to jde jednoduse ovladat DO nebo to nema u TV co delat... mys a klavesnice at si zustane na stole u pocitace

APK iPrima zatím podporuje pouze mobily. Jak na to? Zrovna z toho důvodu, že externí mini pc toho umí více, jak TV s androidem. Proto jsem si do mini pc nainstaloval browser, který má flash player v sobě a pak přehrávám "primácké" pořady přímo v tom browseru - a funguje to! Jestli tvoje TV dokáže nainstalovat takový browser též ... netuším. Browserů je víc, co si s flash poradí.

Browser na TV, to musi byt ohromne pohodlne... jak to ovladas dalkovym ovladacem?

Nijak. Browser na PC taky neovládám dálkovým ovladačem, ale myší.

Ano, mys a klavesnice je vhodne ovladani pro PC, ale ne pro TV, takze pouzivat browser a cokoliv stavene primarne pro pouziti na stolnim pocitaci je nesmysl...Rozhrani TV ma byt zjednodusene natolik ze si vystacim s jednoduchym dalkovym ovladacem, vyberu co chci sledovat a sleduju, nedelat z toho krkolomne pouzitelne univerzalni reseni....

No já na mini pc mám i hry a nemám jasno, jakým způsobem bych je ovládal pilotem k TV, nemít tu bezdrátovou klávesnici?.

Gamepad napriklad? Proste pro kazde zarizeni existuji vhodna vstupni zarizeni... coz mi klavesnice u TV opravdu nepripada.A bastleni pocitace s plnohodnotnym desktopovym OS taktez...

Ano, a u Android boxu je to překvapivě ta bezdrátová myš.

Ne, neni, to je pouze nepohodlny workaround ktery resi neprizpusobeni rozhrani a aplikaci pro TV... respektive z financnich duvodu nepouziti adekvatniho systemu (AndroidTV)

Zkus si tam nainstalovat Kodi. Když si pak najdeš CZ&SK doplňky, tak tam je doplněk i pro primu.

To je slovo do pranice, vyzkouším:)

Přes HbbTV (červené tlačítko).

Taky mám bednu s android tv a těch app je opravdu poskrovnu, v google app to nenajde mozillu, operu a tuším že ani chrome. Ani v obchodě od výrobce tv tedy philips. A ty prohlížeče co tam jsou v nabídce tak to je zas taková tragédie. Když jsem operu naistaloval do tv bokem tak mě zas nevyjela klávesnice. Chtěl jsem si přehrát nějaká videa přes web a naposledy jsem se tak vztekl že jsem si objednal od alika android box. V telce mám Kodi a cz/sk doplňkem, než se kodi otevře, pak hledání filmu, zase se točí kolečko a čeká se a čeká. Rychlost netu je 100mb/s tam problém není. Pak jsem sháněl způsob jak na reklamy na trubce. Co funguje na androidu nefunguje na android TV. Našel jsem řešení ale muselo to být určeno pro os android tv. A nakonec jsem chtěl testnout nějakou hru, ideálně závody. Tady jsem narazil protože telka má 8GB místo a pro uživatele zbývají něco okolo 3GB. A protože už mám pár drobností nainstalovano tak mám volno tak akorát na několik jpg fotek či lehce stupidní graficky hnusnou hru, ne místo na instalaci slušnější hry. Jako android tv není špatná idea ale s HW odpovídá telefonům před mnoha , mnoha lety. Takže jedině android box k tomu ovladač co funguje jako, ovladač, air myš a zezadu je klávesnice. Před pár roky jsem nějaký box měl a když výš jak na to tak pak se u ničeho nezdržuješ a máš to pořešený. Pak před ani ne třemi koupil tv philips s androidem a bláhově si myslel že to bude tak nějak použitelné a box jsem prodal. A historie se opakuje

jak již psal Inspa. Červené tlačítko. Pokud si na iPrima registrovany, tak si i televizi můžeš přidat do tvých zařízení. Žádnou aplikaci nepotřebuješ. A raději nečti ty blaboly, co to ostatní plácaj...