» Poradna » Mobily

Android Tv

Zdravim Mam android tv thomson 55uc6406 priblizne jeden rok a hlavne ju pouzivam na prehravanie filmov cez program kodi ,ktory som si doinstaloval. Filmy som prehraval cez externý disk. Po aktualizácii androidu na 8.0 mi ten program nechce ten disk otvorit. To iste mi robi aj vlc. Ked disk naformatujem na FAT32 tak neni problem ale ked ho naformatujem na NTFS tak nejde. Kodi pise patch not found or invalid. Teraz neviem ci ja som nieco omylom zle nastavil alebo po tej aktualizacii je to tak naschval urobene? Hladal som nejake info o tom ale nic sa mi nepodarilo najst. Ma niekto este taky problem?

Odpovědi na otázku

Podla zahranicnych for Android 8 Oreo nepozna disky NTFS ale len FAT32.

Tomu sa povie pokrok.

Co je to za blbost? Mám telefon s A8 a normálně můžu přes OTG připojit NTFS disk. Zdroj takové informace?

AndroidTV Oreo... a staci pouzit vyhledavac (oblibena hlaska zde v poradne) a najdes celkem dost relevantnich odkazu ze tomu tak je.No a tazatel to muze brat jako motivator a zacit prehravat media po siti, misto neustaleho prepojovani a prenaseni disku...

Tak to mám štěstí že mi xiaomi mi box ntfs disk čte

Mibox tim problemem trpel taktez http://makesmarttv.net/mi-box-oreo-and-kodi-how-... Je mozne ze muj ATV box ma ten problem taktez, ale jelikoz jsem jsem to diky prehravani ze site v zivote nepouzil a nepouziju tak nevim a ani nechci zjistovat... V dnesni dobe behat sem a tam s diskem, stahovani resit rucne...

Neviem ci to je sposobene rychlostou mojho internetu alebo pocitaca ale Fhd filmy idu v pohode ale 4K uz nie preto bolo pre mna dolezite prehravanie z externeho hardisku.

Jaky datovy tok mas u tech 4K filmu? Vetsina TV ma pouze 100Mbit sitovou kartu a nektere 4K ripy se teto hodnote blizi nebo ji prekracuji, pak byva problem.

Vsetky Fhd filmy s bit rate od 10 do 15 Mbps idu bez problemov. 4K filmy ci je velky 15 giga alebo 50 a ma bit rate 9.5 az 30 Mbps tak nejde tak jak ma. Nacita ho spusti ale seka obraz a po case sa vypne. To bude urcite chyba pc lebo je stary.

Streamujes prez DLNA? Nebo jiny mediaserver?

Pouzivam universalmediaserver a vobec ma nenapadlo skontrolovat nastavenie prekodovania. Tam je kvalita prekodovania H.264. Tak asi tam je ten problem. Ked otvorim media v tv tak pise DLNA.

Jezis prehrat film bez prekodovania.

Potvrdzujem, môj Huawei P10 lite s Oreom cez OTG normálne načíta NTSF disk.

Tazatel o televizi,ty o mobilu. Někdo sem ještě příjde s autem.

Měl bys ten odkaz, kde se o tom píše?

Tenhle problém by mohl vyřešit formát exFAT. FAT32 je ničemný se svým max 4GB souborem.

Pri exFAT Tv hlasi ze disk je poskodeny

Tak to je mizerie! SONY zatím pozastavila aktualizace TV na Oreo, a já automatické pro jistotu vypnul.