» Poradna » Mobily

Android TV Box za 50USD

Ahoj, jsme sto let za opicema a nemáme na čem v TV přehrávat filmy. Proto uvažuji o nějakém levném Android TV Boxu. TV sama má dobrý fullHD obraz, jen je trochu starší a tak bych z ní chtěl mít smart TV Poradili byste mi nějaký vhodný kousek kolem 50 dolarů, který by měl Wifi, HDMI a neměl problém přehrát fullHD video? Bude se používat pouze na Youtube a filmy.Na Gearbest na mě vyskočilo toto: https://goo.gl/wWII8xJen nevím, zda nejsou za tu cenu nějaké lepší, nebo s tímto výkonem levnější, nebo je to tak levný šmejd, že se nevyplatí kupovat a i na nenáročné použití je potřeba koupit něco dražšího.Díky za rady

Odpovědi na otázku

Já mám za televizí Raspberry Pi 3 se systémem LibreELEC, a jsem naprosto spokojen. Pokud chceš streamovat filmy např. z NAS, bude potřeba dokoupit rychlejší WiFi modul.

Osobně bych bral model s alespoň 32GB úložiště.Ale špatně to nevypadá,Android 6 to má takže to pár let vydrží. Ale je to max ma filmy z Youtube/Netflix nebo z externího HDD/flashky,na NAS bych to nenapojoval.

Taky by se mohla hodit nějaká bluetooth klávesnice se zabudovaným touchpadem,Android má naštěstí skvělou podporu klávesnice myši. (pokud chceš používat z gauče)

Na gauci idealne ovladani bez mysi a klavesnice, pouze kurzorovym krizem.Nenapojovat na NAS? Proc? Samozrejme ne prez Wifi ale po LANYoutube/Netflix na cinsky krabicce bez Widewine (DRM) certifikace?! Ano ale max 480p rozhodne ne v FHD.

na přehrávání vlastně čehokoliv stačí skoro jakýkoliv android box. Mám doma něco kolem 40 babek a nenarazil jsem na video který by nepřehrál. (2GB,OS 5.1, 8GB). Netřeba komentovat větší kapacity, to si musíš rozhodnout dle svých preferencí, u mě kvůli NAS nebylo třeba. Rozdíl bych viděl ve wifi, kde ty nejlevnější jsou silně nestabilní, po LAN ale vpoho. K ovládání stačí na 90% myš, BT mají všechny.

to co sis vybral bude v pohodě.

Na prehravani z youtube je vybornym resenim chromecast. Staci jakykoli notebook, tablet, nebo telefon, z ktereho to pres chromecast posles do tv.

Pokud to budes mit primarne na prehravani lokalniho obsahu (USB HDD/NAS) a neresis pripojeni audiosoustavy tak i levne krabick z GB by mely byt OK.Pokud chces casem pouzivat ruzne VOD poskytovatele (netflix, HBO atd.) kteri pozuvaji DRM tak doporucuju prihodit dalsich 50$ a poridit Wetek Hub