» Poradna » Mobily

Android telefón- stratený, zablokovaný a najdeny

AhojteMám otázku ktorá asi vyznie tak že som ukradol mobil, ale nie je to tak. Dnes sa mi podarilo stratiť mobil, našiel ho kolega ale šiel na školenie a vrátil mi ho až po obede. Medzičasom som ale skúšal nájsť telefón cez Google device manager. Vypísalo mi že so zariadením sa nedá spojiť. Skúšal som tých 5 minút pretvárať a nič. Tak som potom stlačil že zablokovať a vymazať.Teraz mám otázku... existuje nejaký spôsob aby som si zariadenie v device manažéri nejako odblokoval? Predpokladám totiž že akonáhle sa prihlásim na net a zariadenie s nájde tak mi ho zablokuje.... ale neviem ako to funguje....ako čísla mi je jedno, aplikácie tiež ale mám tam veľa fotiek o ktoré by som nerád prišiel... dik za pomoc

Odpovědi na otázku

No, tak z něj prostě jen vytáhni simku a nepřipojuj na wifi a máš vyřešené, ne? Pak si zazálohuješ co potřebuješ.

A keď to spravím, budem môcť telefón normálne ďalej používať? Alebo ako to je keď ho chcem odblokovať? Normálne ho mám vo svojich zariadeniach.... len tam nevidím tlačidlo odblokovať... iba zablokuj a vymaž

A to som už predtým stlačil...2x

Při zablokování jsi tam zadával kód pro odblokování:https://ctrlv.cz/shots/2018/10/24/67xU.pngProč ho tedy nepoužiješ?

Žiaden kód to nechcelo....ja som len stlačil to tlačítko....2x

A nekecáš trošku? Pokud stiskneš "Zamknout" bez zadání hesla pro obnovu, dopadne to takto:https://ctrlv.cz/shots/2018/10/24/55bu.png

A pokud běžně používáš zámek obrazovky, tak stačí k odemčení tvůj běžný PIN. Máš to tam napsané červeně.

No pin som nepísal.... priznám sa že som to robil prvý krát lebo toto je môj prvý smartfónTakze ak tomu rozumiem správne, ak som nenapísal kód so 4 znakmi, telefón neni blokovaný a môžem ho normálne používať...

Obrazovku si normálne odomknem a nemusím sa báť prihlásiť do siete

Pokud by byl mobil zamčený, měl bys o tom hlášku na displeji. Viz ten screen a poznal bys okamžitě, že je zamčený.Ono je dobré si to vyzkoušet v klidu doma, dokud ten mobil máš, abys věděl, jak to funguje, až to budeš opravdu potřebovat.

Takže ty sis ho vlastně ani nezamknul, protože nečteš, co ti to píše :) To by bylo super, kdyby ho doopravdy našel někdo cizí ;)

Myslím, že jste jenom nepochopili dotaz (ale nebojte, já ze začátku taky ne ).Otázka by měla znít: "Pokud jsem se snažil zamknout a vymazat android telefon bez připojení k síti přes Find My Device, vymaže se dodatečně, pokud ho připojím?"Odpověď je: Pokud vypneš prohlížeč v zařízení, kde ses ho snažil vymazat, nejspíš ne, ale náhoda je blbec, že? Každopádně bych napřed raději ten mobil připojil do PC, přesunul vše důležité, pak připojil a čekal, co se bude dít.

Musím sám sebe opravit.Je to DOST možné, k čemu by to pak bylo, že? Takže prostě nepřipojuj k síti a zazálohuj všechno, co potřebuješ. Avšak zálohování by měla být samozřejmost. U fotek např. přes povětšinou už předinstalované Fotky Google.btw. musím se nějak naučit napřed myslet a zkoušet na vlastní kůži, než něco napíšu...

Ďakujem všetkým, telefón som zálohoval, spustil a fungoval normálne.Zlatý Android... konečne môžem tento iPhone hodiť do šuflíka. Jak toto môže niekto dobrovoľne používať asi nikdy nepochopím.