» Poradna » Mobily

Android sony XA2 hromadné sms

Zdravím, potřeboval bych poradit jak mám u androidového mobilu Sony XA2 odeslat hromadnou sms.Rozesílám výsledky sportovních turnajů každý týden cca 20ti lidem ale tady se ta zpráva hned přepne na MMS a ani mi neumožní pžidat více příjemců.U mých předchozích mobilů jsem neměl problém, stačilo napsat SMS a pak jsem jen zakřížkoval komu a bylo to, ale tenhle tzv "chytrý" mobil je prostě stupidní, SMS dává do konceptů jako na FB o což vůbec nestojím a sms více lidem poslat taky nechce.Existuje nějaká aplikace nebo něco co by mi umožnilo ty zprávy takto odesílat?Díky

Odpovědi na otázku

Stupidní jsi akorát ty sám... Máš smartphone s otevřeným operačním systémem a nenapadne tě vyzkoušet nějakou alternativní SMS aplikaci...

Nadávej si svý mámě a né mě! Já se tu normálně ptám a na nějaký urážky nejsem zvědavý...Až dotěď jsem měl normální telefony, kde SMS fungovaly jak měly, nemuselo se tam nic nahrávat apod., prostě to umělo základní věci, které potřebuji a to volat, posílat sms, solidně fotit a přehrávat MP3 nic víc od toho prostě nechci...Když je ten mobil tak strašně chytrý, tak proč neumí tak základní věc jako hromadné sms?

On to samozrejme umi, to jenom ty s nim neumis. Nesvadej svou neschopnost na telefon. Sms aplikaci Sony znam velmi dobre a odeslani sms na vice cisel najednou pochopitelne umi.

Ale umí, jen ty ho neumíš používat. Tady máš návod https://support.sonymobile.com/cz/xperiaxa2/userguide/re... . A nauč se používat vyhledávání, kdybys zadal stejný dotaz do Googlu, tak odpověď máš hned.

Možná kdyby sis odpustil v každém svém dotazu zahájit tím, že budeš na daný přístroj nadávat, tak by sis ušetřil nadávky na svoji osobu. Když neumíš smartphone používat, což jsi dokázal už minulým dotazem, tak ho nepoužívej nebo na něj aspoň nenadávej, protože chyba je na tvé straně. SMS samozřejmě fungují jak mají, ale hromadné SMS nejsou normální SMS, takže to některé telefony se základní aplikací prostě řeší jinak. Ale má to jednoduché řešení, nainstalovat nějakou solidní alternativní SMS aplikaci. To je totiž principem smartphone s otevřeným systémem, když ti nějaká funkce od výrobce nevyhovuje, můžeš ji snadno nahradit jinou. Ale jak je vidět, prostě ten telefon je chytřejší, než někteří uživatelé ;) Mimochodem, podíval ses důkladně v nastavení základní SMS aplikace, jestli to tam nejde změnit?

Pochopitelně se nepodíval, nemusí nic nastavovat, Sony to umí automaticky.P.S. Dokonce pokud ty SMS odesílá pravidelně stejným adresátům, tak si je může dát do skupiny a nemusí je potom pokaždé cvakat jednoho po druhém, jenom použije danou skupinu.

Je nutné ho kvůli tomu napadat?Je jako jeden z mnoha co byli spokojení se svým tlačítkovým mobilem, ale současné tlačíkové mobily jsou přílišný low-end a starší již sehnat nejde. Tudíž musel jít do dotykového mobilu a ten přechod může být pro uživatele zvyklého na běžný mobil dosti složitý, především když chce jen volat, psát, fotit a poslouchat hudbu.Já osobně bych do dotyku nešel, to radši oželím kvalitní fotky a v současnosti jsem naprosto spokojen s Nokií 8110, která je až na laciné plastové provedení, absenci foťáku a vystřelovacího krytu konečně trochu solidním telefonem.

Jsi proste prilis hloupy na smartphone. Kdyz je telefon chytrejsi nez jeho majitel, je to vzdycky pohroma.

Nikoliv! Nejsem hloupý, starý možná, ale ne hloupý, to že někdo věc nepochopí napoprvé neznamená, že by byl hloupý. Když jsem s tím zašel do prodejny se specializací na mobily, tak by mi bylo řečeno, že se s tím nic udělat nejde a že takovýmhle způsobem je to řešené u všech, včetně nových tlačítkových mobilů. Když koupím něco nového, tak se vždy podívám do návodu a v návodu na použití co tam byl v krabici přibalen nic, co by objasnilo moje problémy nebylo a proto se zde táži. Výsledkem jsou posměšky jako bych se ptal náctiletých puberťáků a jestli v této poradně skutečně odepisují děti, tak děkuji, ale o rady od dětí nemám zájem, pokud bych chtěl rady od dětí zeptám ve škole/či školce...Do mobilů jsem investoval nemalé částky a dodávám, že jsem měl mobil v době, kdy ještě mnozí diskutéři zde nebyli ani na světě, jsem prostě stará škola i když asi podle dosavadního jednání a vyjadřování mne přirovnáte k dinosaurovi, pokud si nevysloužím horší označení. Nemám problém dát za telefon i 30K, ale holt mám nějaké požadavky co od toho chci, v minulosti s tím problém nebyl jen to někdy bylo dražší. Když se podívám na dotykáč za 40K a na dotykáč za 2K tak vidím rozdíl jen v paměti, značce a možná bervě jináč je to z mého pohledu stejné, vypadá to stejně, zpravidla to i stejně váží a základní funkce to má stejné.Co si tak zhruba pamatuji tak první mobil jsem měl někdy v roce 1995 a to matrix nokii 8110, někdy v roce 1998 jsem měl nokii 5110 a o rok později nokii 7110, někdy v roce 2001 jsem přešel na nokii 6210 a posléze na 6310, když se objevila Nokie 7650 tak jsem ji měl mezi prvními. Tu jsem v roce 2003 vyměnil za nokii 7250 a pak v roce 2005 Nokii 6230i a tentýž rok jsem šel do nokie N91. Pak jsem měl v roce 2007 Nokii N80 a o dva roky později Nokii N95 -8G. Poslední co jsem měl, bylo v roce 2011 a to Nokii N82, to už však bylo dost dotykáčů, kterým jsem se vyhýbal jako čert kříži, implicitně totiž na internet, hry apod. používám svůj Ukázat celý příspěvek

Ty nepěkné reakce sis opravdu nevysloužil tím, že něco nevíš, to se stane každému. Ale vysloužil sis je jen a pouze svým arogantním přístupem, kdy už poněkolikáté sem vletíš a začneš nadávat na nějaký výrobek, přestože to je způsobeno tvojí neznalostí. Kdybys přišel a napsal "chlapi, nevíte náhodou, jak nastavit hromadné SMS u telefonu XY? Nemůžu to tam najít, dík", tak nikdo neřekne půl slova a za chvíli máš odpověď. Tak na to zkus příště myslet.

ale tenhle tzv "chytrý" mobil je prostě stupidníTou větou jsi urazil značku mobilu a sebe vystavil témuž. S nadávkou jsi začal ty a to se zde trestá. Nikdo tě nenutil z dotykáče posílat sms. Mám dodnes tlačítkové, zrovna dnes jsem posílal kopu sms z tlačítkové Nokie. Jinou značku mám na emaily, když nejsem na PC nebo blbém dotykáču

WTF? On je mobil živý, že ho jde urazit? Je to jen plastová skořepina doplněná sklem a drobnou elektronikou nic víc. I kdyby tomu nadával od rána do večera tak té věci to bude jedno, protože je neživá, nemá osobnost, je to prostě nástroj stejně jako kladivo, nebo dláto... Tudíž ji urážet nelze na rozdíl od člověka, kterého tu urážíte a srovnáváte ho s touto věcí...A ano souhlasím s ním, že ty současné tzv, chytré mobily jsou v mnohých věcech dosti stupidní. Baterka tomu nevydrží, upadne ti to a je hned KO, dáš to do kapsy blbě si sedneš a je po mobilu, nejde na tom psát sms po slepu a hromada dalších věcí. Zastávám názor, že nikdy není dobré zavést něco bez alternativy a jak by řekl Babiš "Sorry jako" ale low-end tlačítkáče nejsou alternativou.Nechápu to rvaní technologií jako 4K dispej, x jádrový CPU a hromada dalšího do telefonu. Beztak uživatel nepozná rozdíl jestli ten displej o rozměru 10x7 cm má 4K rozlišení a nebo prosté VGA...To co se dneska vydává za mobily je spíše menší verze tabletů vybavených funkcí MT a klasický mobilní telefon se dneska už sehnat nedá, ale možná přijde doba, kdy bude možné si mobil sestavit podobně jako PC a to by pak mohlo býti vysvobození...