» Poradna » Mobily

Android reset telefonu s Google účtem

Zdary,dostal se mi do ruky resetovaný Samsung, který po spuštění vyžaduje přihlášení na starý Google účet.Což o to, Google účet zaměstnance jsem nakonec dostal i s heslem, ale po zadání telefon oznámí, že odemčení nepovolí kvůli tomu, že v posledních 24 hodinách došlo ke změně hesla.Pokud se přihlásím na ten Google účet přes web, dozvím se, že poslední změna hesla proběhla 17.1.2017.Co ksakru s tím?Samsung Galaxy A3 2016Nemám naprostou jistotu, že telefon byl spárován právě s tímhle účtem, ale to by snad zaprotestoval.

Odpovědi na otázku

preflashovat

To jako že Google to zařízení proti krádeži chrání tak dobře, že ho stačí preflashovat?To snad ne...

Třeba u takhle zamčeného Leagoo který se mi dostal do rukou (matka koupila od kolegy, který spolehlivě zapomněl přihlašovací údaje) opravdu stačil reflash (s tím že se v oficiální flash utilitě výrobce zaškrtl wipe všeho co šlo). Jen se obávám že Samsung to bude mít chráněné lépe.

Přeflashovat/přeinstalovat Android by určitě šlo, ale ne obvyklým způsobem, protože je tu něco jako Factory Reset Protection, který právě brání tomu, aby někdo nemohl přeinstalovat Androida.

Opět blbě, jako vždycky ;)

Nejdřív se na to zeptej toho, který ti dal přístup k tomu google účtu. Je přece na něm, aby ti dal funkční mobil. Správně, před tím, než ten mobil někomu dal, měl z něho smazat svůj Google účet.

to asi udelal, ale tato ochrana funguje i po tovarnim nastaveni, dokud se neodebere zamek a nastavi se uzamceni bez hesla

To jsem udělal.Že někdo měl něco udělat a neudělal mi teď úplně nepomůže vědět.

Ale pomůže, aspoň víš, po kom můžeš vymáhat způsobenou škodu...

To nevím, a stejnak by mi taková informace k ničemu nebyla.Asi to měl nejdřív slečně někdo vysvětlit, buď já nebo někdo jiný.A taky si tu dobrých lidí vážíme, a víme, že nikdo nefunguje bez chyb. Jebat lidi za to, že udělali škodu za dvojku, když neudělali žádnou očividnou chybu (slečna patrně telefon prostě odevzdala bez resetu, resetoval to až někdo jiný), na to tu fakt není místo. Zvlášť když svojí práci dělá svědomitě a dobře.

Chyby se stavaji, pokud jde jen o 2k tak bych nad tim mavnul rukou a telefon hodil do kose. Podle me se zbytecne zabyvas resenim nasledku misto reseni priciny. Dalsi, stejne bloklej, telefon se ti muze na stole objevit klidne i zitra. Na tvym miste bych ted spis informoval zamestnance jakym zpusobem maji s firemni technikou zachazet a co muzou delat a co naopak nesmi delat a nejake nastaveni pristupovych prav by taky nebylo na skodu (tohle ale mel mit svedomite a dobre pracujici zodpovedny pracovnik davno vyresene - takze nekdo, nejspis spravce firemni it techniky, ocividne zanedbal svoje povinnosti) .

Je to tak. Snad na to přijdou i ti, co jsou za ty mobily zodpovědní. Že koupíme nový a tenhle budeme řešit časem, to jsem řekl hned, jak jsem narazil na tu změnu hesla, aniž by proběhla.Jinak je to tak, že zaměstnanec, jak tu dostane služební telefon, ten telefon vlastní a nikdo mu ho za normálních okolností nebere, takže se to nestává. Zodpovědný je za něj on sám. Po dvou letech má nárok na nový. Pokud odchází, telefon mu zůstává. Tady zase holt někdo nedodržel systém ,s těmi telefony se šachuje všude možně. A vysvětlit, že výsledkem je pár člověkohodin (kterých je aktuálně nedostatek) práce a několik dní zaměstnance bez telefonu, což taky není úplně zadarmo, si nenechají.

Vzít doklad o koupi a vyrazit směr servis. Jáko právoplatný vlastní k nebudete mít problém.

Máte představu, jak drahá je to sranda? To to raději koupím rovnou v Alze nové.Počítejte náklad 800Kč na hodinu, a taky to, že ten telefon je dva roky starý a má prakticky mrtvou baterku (což by vyřešili snad taky tam).Beru to jako poslední možnost, na druhou stranu nemám problém se Samsungem, ale s Googlem, takže si nejsem jistý, že právě tam mi pomůžou. Jestli to má Google správně ošéfované, nepomůžou.

Omlouvám se za ten tón, návštěva servisu je samozřejmě relevantní možnost. Ale jste si jistý, že právě tam mi pomůžou?Fakturu bych někde vyhrabal, v tom problém není.

Tohle uz jsem parkrat resil u kazdeho founu je to trochu jinej postup ale existuje zpusob jak to obejit prohledej google/youtube urcite najdes navod na tvuj foun... Predem rikam je to jebacka za me bych ten foun tomu zamestnanci omlatil o hlavu s tim at ho zprovozni na svoje naklady

Je to krásná a milá slečna, co jede Apple style, a tenhle telefon jí byl vnucen, vůbec ho nechtěla, takže bych se cítil fakt blbě jí to ještě vyčítat a hlavně ten úsměv, proti tomu jsem bezbrannej

Stačí napsat do googlu značku mobilu a bypass factory reset protection. Spíše bych se ale optal na foru XDA, protože, aby se po nějakém návodu, z telefonu stalo těžítko, to by se asi moc nelíbilo...

Díky, našel jsem nějaké, vypadá to na využití bugu v tom systému, no dobrý dojem ze strany Samsungu a Google to na mě nedělá.Každopádně zkusím hned, jak si na to najdu alespoň hodinu souvislého času.

no co s tím.. a google používat umíš... https://www.youtube.com/results

dělal jsem to už u dvou telefonů a jde to, jen je s tím napoprvé sraní, jak už tu zaznělo (někdy se musí flashnout starší origo romka aby to šlo díky chybě v androidu odemknout) ale Jakmile pochopíš princip, tak je všechno jasný

Tak jasně že jsem Googlil, ale doufal jsem ve snažší řešení. Nesnáším, když mi ta technika tvrdí něco, co očividně není pravda - jako zde s tou změnou hesla.A ty videonávody, za to bych vraždil. Kde na to lidi berete čas, sledovat nějaké ťapání někoho po displayi, vyprávění, whatever? Starej dobrej textovej návod, hledat se v tom dá, přeskakovat a rychle vracet, dokonce si to můžu i nechat přečíst nebo přeložit... Ale díky, zkusím to těch 13 minut vydržet a jedno to video zkouknout.

tak já ty videonávody taky nemusím (i když třeba mechanické věci jsou tam vidět nejlíp), jenže textový návod dá víc práce - sepsat to, udělat a zpracovat screenshoty ap. Kdežto natočit kamerkou postup a pak to nahrubo sestříhat je jednodušší.