» Poradna » Mobily

ANDROID Přesun aplikace na SD

Zdravím, chtěl bych poradit jak přesunout aplikaci (stáhlou třeba z Obchod Play) na kartu SD, mám na ní spoustu místa, v telefonu je nastavená jako výchozí uložiště (i po tom co jsem ji formátoval). Přesto se aplikace instaluji do interního uložiště. Ani manuálně v nastavení-aplikace-*konkrétni apk*-uložiště nemám možnost aplikaci přesunout na SD, a přes soubory nevím jak konkrétní aplikaci lokalizovat. Děkuji za pomoc.Telefon: Honor 8 Verze EMUI 5.0.4 Verze systému Android 7.0

Odpovědi na otázku

1 taková aplikace bude pomalá / protože tak rychlá karta a jejich čtečka nebude.2 aplikace a systém to musí umožňovat, není to obecná vlastnost každého Androidu.

- Bez rootu, pokud vím, to nejde. - Musí to také podporovat vývojář dané aplikace- Aplikace na SD kartě bude pomalá, dokonce to může způsobovat i záseky mobilu(vlastní zkušenost).Už kvůli poslednímu bodu, se to nevyplatí dělat. Budeš se pak furt jen vztekat, že aplikace se spouští pomalu nebo, že se ti seknul mobil.

Nové verze Androidu to už ani neumožňují, na kartu se maximálně ukládají objemná aplikační data (mapy u navigací a podobné), pokud to aplikace podporuje.