» Poradna » Mobily

Android preniest sms na "novy" fon

Zdravim.Ako zosynchronizujem sms, prihlasenia do app. A podobne veci?Ked je novy fon, tak na zaciatku sapyta, ci preniest to a to. Co ale ak novy nie je?Ako ho donutit, aby si zo zalohy, prip. Stareho fonu stiahol sms, zoznamy volani a podobne veci?Ked dam v starom nastavenie/google/nastavenie a obnovenie/nastavenie zariadenia v okoli, tak mi novy fon nenajde. Ako ho zviditelnit, prip. Ako inak to urobit. Dik

Odpovědi na otázku

oficiální účet redakce |  | Microsoft Windows 10 Chrome 96.0.4664.55

Dobrý den,k přenosu SMS z jednoho telefonu mohu na základě vlastní zkušenosti doporučit aplikaci SMS Backup & Restore. Je k dispozici zdarma v Obchodě Google Play - https://play.google.com/store/apps/details.Aplikaci nainstalujte, spusťte a udělte jí veškerá oprávnění, která bude požadovat - zejména právo přistupovat k SMS, bez kterého by to nešlo. Na úvodní obrazovce pak klepněte na tlačítko Nastavit jako zálohu a v dalším kroku zvolte, jestli chcete zálohovat jen Zprávy, nebo i Výpisy volání.V následujícím kroku si můžete vybrat, kam bude záloha uložena - na výběr je Disk Google, Dropbox, Microsoft OneDrive či úložiště telefonu. V dalším kroku pak deaktivujte možnost opakované automatické zálohy - to pro tyto účely nepotřebujete. Po klepnutí na tlačítko Zálohovat nyní vyčkejte na provedení zálohy.Na druhém telefonu si také nainstalujte aplikaci SMS Backup & Restore a v postranní nabídce zvolte možnost Obnovit. Následně zvolte umístění, do kterého jste uložil zálohu ze starého telefonu. Pak zvolte, za chcete obnovit jen Zprávy, nebo i Výpisy volání. Nakonec klepněte na tlačítko Obnovit.Přeji hezký denKarel KiliánŽivě.cz

bolo to tu asi predvcerom alebo den pred tym, pohladaj.

Spíš bych řekl každý den minimálně jednou. To je tak, když si někdo nedá práci s tím, aby si to zkusil vyhledat / vygooglit sám. Však to za něj udělají druzí...

Obecně žádný jednoduchý a spolehlivý způsob přenosu těchto dat mezi androidy neexistuje, řeší se to individuálně podle toho, jaký způsob zálohy dat využívá ta která aplikace. Google aplikace obvykle mají synchronizaci s google serverem, takže pokud jsi ji měl zapnutou v původním telefonu, data si telefon po přihlášení ke stejnému google účtu načte sám. Ovšem nepočítej s tím, že to je většina aplikací. Spíš menšina

Stejný problém jsem nedávno vyřešil pomocí aplikace X-Transfer.

https://play.google.com/store/apps/details

Mě se osvědčila na SMS tato aplikace https://play.google.com/store/apps/details . Sice to vyžaduje přenos souboru se zálohou, ale funguje to spolehlivě .

obdobně u mne tahle:https://play.google.com/store/apps/details

Taky používám a funguje

Také používám tuhle apku, a navíc umí provést zálohu i na nějaké cloudové úložiště (např googledrive...) takže není nutné zálohu dělat např na paměťovou kartu a tu pak přendavat z jednoho tel do druhého.

Většina běžných značek má možnost využít vlastní program pro stažení dat z původního mobilu (včetně SMS a registru/historie volání, obrázků, atd.), vždy se využívá aplikace od nového mobilu (výrobce) a stejná se nahraje do původního - např. Samsung Smart Switch, Huawei Phone Clone, Xiaomi Přesun do nového zařízení (Mi Mover), Sony Xperia Transfer 2, LG Mobile Switch, OPPO Clone Phone - atd.. Stačí pohledat...

Presne toto jsem chtel napsat. Prenese SMS, fotky, audio a dalsi veci.

A funguje to i napříč různými výrobci?