» Poradna » Mobily

Android podivné sms

Dobrý den mám problém má sestra jsi hrála na telefonu s systémem android, jen tak si procházela v menu ale něco zmáčkla zmenšila se jí obrazovka já se na to chvíli díval a pak jsem dostal od +420607205898 SMS v které bylo napsáno "Dobrý den je majitelkou tohoto telefonu ..." Tak jsem na to ignoroval ale za minutu přišlo asi dalších 50 SMS s "Opravdu?" všechny přišli na jednou. Proto se chci zeptat je to vir v telefonu nebo někdo opravdu poslal SMS.Poznámka v tu chvíli nešel internet.Děkuji za odpovědi.Josef.Kopinec

Odpovědi na otázku

Myslím, že to virus není. Viry obvykle nepíšou zprávy v českém jazyce.

číslo je u T Mobile, se tak zeptat operátora, vědí víc

607xxxxxx je u O2, neplácejte když nevíte.

Neplácám. Dávno jdou ty tam doby operátoři povolovali jen svá předčíslí. Zaspals dobu s přenositelností čísel.

Asi to posílá nějaký debil.Viz jen ta první věta: "Dobrý den je majitelkou tohoto telefonu ..." Jestli je majitelkou telefonu osoba se jménem "Dobrý den" tak myslím že nějaký telefon je to poslední s čím má problém.

Dnes nastal znovu problém spustil jsem telefon a po minutě zase hromada SMS tentokrát s : Co se deje / nejakej problém/Co se deje/Opravdu a to stále do kola, pokud to není vir tak dá se to číslo nějak zablokovat? Opět děkuji za odpovědi.Josef.Kopinec

Obratte se na operátora T Mobile a zeptejte se na možnosti.Těžko určit pachateleChodili mi kdysi ptákoviny, ale to bylo na skype. Tzv odesílatel měl nabouraný adresář (Propojeno s fejcbukem) a musel to řešit u sebe. Nám rozeslal odkaz

O blokaci máte v manuálu

Blokování SMS umí např. tyto programy: https://play.google.com/store/search

Sestra možná někomu odeslala zprávu svým jménem, proto se asi v první zprávě příjemce ptal 'Dobrý den, je majitelkou tohoto telefonu ...'. Na t-mobile ti (doufám) k číslu nic neřeknou. Co místo blokování jednoduše na 607205898 zavolat a omyl nebo opakované zprávy si vysvětlit?

Zavolej na dane cislo. Zkontroluj odeslane sms - poslala sestra nekomu neco?

...a sestre dať riadne po prstoch a NIKDY jej nedávať telefón (svoj) do rúk....

A nebo musíš na telefonu nastavit PIN, gesto, otisk, ... který ona nebude znát a nedostane se do telefonu. Maximálně ti ho tak zablokuje.