» Poradna » Mobily

Android NFC čip

Ahoj, chci se zeptat, jestli existuje aplikace a to taková, že mám třeba čip z práce.. a já bych chtěl ten čip přečíst (na to čtení jsou appky to jsem zkoušel..) no a pak bych ho chtěl zapsat do telefonu, abych mohl používat telefon místno čipu, prostě aby telefon fungoval jako ten čip.Díky za odpovědi. (S6 EDGE)

Odpovědi na otázku

Neexistuje. (s největší pravděpodobností)Jde o to že šifrovací klíč v úložišti takovýchto čipů není přístupný zvenku ani ke čtení.Čip funguje obvykle na tom principu, že mu systém pošle nějaká data, čip je zašifruje a vrátí zpět. Systém má druhou část klíče pomocí které ověří zda jsou zašifrovaná data taková jaká by očekával a provede tím identifikaci uživatele (každý by je totiž zašifroval trochu jinak).Jediný způsob jak takový klíč jednoduše "zkopírovat" je mít jej u jednoho telefonu který bude přes síť propojen s druhým telefonem a bude fungovat jako takový NFC tunel - to co telefon u čtečky přijme, to pošle druhému telefonu a ten to vyšle do čipu. Čip odpoví druhému telefonu, ten to pošle prvnímu a ten předá data zpět čtečce u dveří.

Aha, tak to je docela naprd :P myslel jsem si, že by to mohlo, prostě okopírovat a chovat se jako ten čip

NFC čip v mobile je iba čítačka NFC/upravovačka NFC so správnym software.

takže nic takového neexistuje ?

i kdyby to bylo placené :D

tvoje rada je úžasná :D Do školy se přes mobil dostaneš snadno. ISIC kartu rozpusť v acetonu a čip s anténou si na mobil přilep.

Jo, úžasná a dokonce to funguje.

nemá na tom co nefungovat :D já jsem si chtěl okopírovat čip od kolegy a fasovat na něj věci :D a pak jsem si chtěl ješte okopírovat MHD kartičku :D ale no co mám smůlu

Záleží co to je za čip. Je možné že to bude nějaký jednoduchý RFID tag, který vrací jen identifikátor "zaměstnance". Na tohle by měli stačit ty aplikace pro dárkový/věrnostní karty, které fungují na stejném principu.Pokud to ale je aktivní čip (musí se serverem komunikovat a prokázat se nějakou šifrovací metodou), jako jsou třeba platební čipy, tak máš smůlu.

Já lezu do baráku s tímhle - https://play.google.com/store/apps/detailsAkorát je potřeba mít v telefonu root a Xposed Framework.A samozřejmě záleží na typu čipu. Do práce mi to nefunguje, ale to je spíš tím, že v kartě je něco jiného, než NFC.

Tak vzhledem k tomu, že nejdou pořádně vkládat odkazy, přikládám název aplikace: NFC Card Emulator Pro

Jde to i s free verzí: NFC Card Emulator