» Poradna » Mobily

Android, nebo Windows?

Dobrý den,poslední dobou řeším velké dilema. Chci si koupit nový mobil, ale nevím pro jaké OS se rozhodnout. Momentálně mám Android (Sam. SIII) a zvažuji koupi Windows, jenže se bojím trochu aplikací. Základní aplikace tam jsou, ale hry a některé užitečné naprosto chybí, a pokud je najdete tak jedině v podobě app třetích stran, které mají naprosto šílené názvy a neobsahují všechny funkce. Další problém je aktualizace aplikací - strašné. Nicméně se mi líbí nové win10 a celá jeho ideologie, ale bojím se, že se to s aplikacemi nezmění a než všechny projdou redesignem... Moje otázka zní takto, porosím odpověď lidí, kteří tyto systémy používají souběžně nebo je měli. Jsou ty aplikace použitelné, je u vás lepší Android/Widnows?

Odpovědi na otázku

vono je to taky vo tom, jaký funkce chceš a kolik do toho chceš vrazit a taky že windows 10 ještě je nedodělek

K Win10, samozrejme, že je nedorobený...je ešte stále vo vývoji a neodporúča sa inštalovať pre bežného úžívateľa

Používam tablet Nexus 7 - najnovší Android a mobil Nokia 925 - najnovší Win. Otázka, čo mám radšej? Určite Win - rýchle, jednoduché a mám tam všetko čo potrebujem. Pri Nexe mám niekedy pocit, že ho vyhodím von oknom zo zasekávania systému (na najnovších mobiloch/tabletoch je to možno lepšie). Rada pre teba - najprv si zisti, čo vlastne potrebuješ, aké aplikácie potrebuješ, potom budeš mať ľahšie rozhodovanie. Win10 na mobil ešte nie je pre bežného užívateľa, terajšia verzia Win8, ale ide svižne a som spokojný. Win10 bude len update Win8, čiže verím, že bude na tom podobne. Veľa zdaru pri výbere.

Děkuji přesně to jsem potřeboval.

Ještě možná otázka ohledně YouTube, jaký klient používáš a případně jde tam nastavení titulek a auto. titulek?

Nepouzivam ziadny program, YT funguje cez prehliadac. Ale existuje nejaka samostatna appka. S titulkami nemam skusenosti.

Syn má Windows (Lumia 920), já mám Android (Xiaomi Mi2S). Oba jsme nadšeni ze svého systému i ze systému toho druhého. Já mám víc aplikací a možnost kreativní práce; mohu si nastavit co chci. On má uzavřený a precizně vyladěný systém. Tak si vyber.

můžu vědět, co je strašného na aktualizacích aplikací ve WP? jako uživatele WinOS na poslední Lumii s logem Nokia by mě fakt zajímalo, co tím myslíš... mně jdou aktualizace appek tak bezproblémově že o nich málem ani nevim Řeknu to jednoduše: jestli seš puberťák co potřebuje full verzi instagramu s jeho Retricou a Snapchat a podobný sociálně zaměřený appky, tak zůstaň u Androidu... jestli chceš dokonalý svižný nikdy nezamrzající systém kde všecko šlape jak švýcarský hodinky a potřebuješ pracovat rychle a efektivně se soubory stejně jako na počítači (adresářová struktura, soubory) tak ber Win systém... Ale jinak opravdu si zjisti, bez kterých aplikací nemůžeš existovat a jestli je dostupná i pro Win... kdyžtak mrkni na stránky mylumia.cz maj tam i fórum kam se můžeš případně obrátit s dotazem na specifické appky...

Nemyslím aktualizace jako takové, ale aktualizace funkcí aplikací. Pokud dobře vím, tak některé nové funkce na androidské verzí dané app jsou pouze na androidu a na Wp se objeví opožděně, nebo nikdy (* viz funkce Messengeru na těchto platformách)

Kasli na Aslana, precti si neco od novinare, ktery dane problematice rozumi:http://www.anandtech.com/show/9333/the-microsoft-l...

Ono to s tim perfektne fungujicim systemem nebude tak horke, Aslane. Problemu uziavtelu jsou plna fora. A viz treba taky recenze Lumie 640, kde naopak OS je nejvetsi slabinou hardwarove povedeneho zarizeni:http://www.anandtech.com/show/9333/the-microsoft-l...

Jaký OS, ne jaké OS. Je to "chlapeček", TEN systém,

pokud nemáš pro Windows Phone všechny aplikace co potřebuješ, tak není podle mne vhodné to lámat přes koleno a doufat, že se to časem vyřeší. Já tam třeba potřebné appky nenajdu a ani mi WP nevyhovuje uživatelsky, takže android i přes své nedostatky je pořád moje volba.

Opravdu nechapu, jak muze nekdo uvazovat nad OS, ktery ma necela dve procenta trzniho podilu a neustale klesa. Vyovajri i samtny MS na nej prdi, uvadi sve sluszby a aplikace driva na Android a iOS, protoze vedi, ze jejich vlastni OS nema zadnou perspektivu. Ale jo, pokud chces mi za pul roku pekne tezitko, kup si Lumiu.