» Poradna » Mobily

Android: Na každé domovské obrazovce jiná tapeta

Dobrý den..Chtěl bych se zeptat..Dříve jsem používal aplikaci 5Wallpapers, která mi fungovala, a měl jsem na každé domovské obrazovce jinou tapetu. Ovšem jsem měl ale starší mobil. Teď mám Huawei, se kterým jsem spokojen, ale aplikace nefunguje. Žádnou chybovou hlášku to neukáže, ale nastavené tapety tam prostě nejsou (na těch obrazovkách), nefunguje ani jedna z dalších asi dvou takových aplikací. Kde je problém? Dá se to nějak vyřešit? Na Google Play je milion pět set tisíc nekonečno aplikací na to, aby se tapeta měnila. To já ale nechci, chci na každé obrazovce jinou, a aby tam byla stále ta samá.Obrazovka 1: Západ sluceObrazovka 2: MěsícObrazovka 3: Moje chataatd..

Odpovědi na otázku

Já mám domovskou obrazovku jen jednu...

To je věc launcheru, některé to umí samy od sebe.

'chci na každé obrazovce jinou, a aby tam byla stále ta samá' - opravdu přesná formulace.Lepší by bylo se ptát se přímo na Huawei fóru i s uvedením konkrétního modelu. Na všech mobilech, kde uživatel tohle listování tapetami chtěl (a nakonec zase brzy odinstaloval) zatím stačilo při problémech ve FiveWallpaper zaškrtnout Compatibility Mode.

Musel bys nainstalovat alternativní Launcher, který to podporuje.

Tipuji, že aplikace fungují následovně:1) odchytí se událost (event) změny plochy2) Podle čísla plochy se přiřadí obrázek na pozadí, jako tapetaV principu takové aplikace nejsou složité, ale nevím, jak snadné je odchytit změnu obrazovky v kódu.Jinak aplikace si musí vyžádat právo:<uses-permission android:name="android.permission.SET_WALLPAPER" />A to ve vyších verzích pravděpodobně runtime, což je důvod, proč ti stávající (starší) app nereaguje.

No já bych řekl, že externí aplikací to nemůže vnutit běžícímu launcheru. Takže tazatel měl buď telefon s launcherem, který tu funkci měl v základu a nebo měl nainstalovaný alternativní Launcher s touto funkcí.

Hlavně bych počkal, jestli se k tomu 'Bobiko pes' vůbec ještě vrátí. Zdá se, že od včerejší půlnoci už ho to nezajímá.

Přiznám se, že nevím přesně.Ona detailní dokumentace k androidu k wallpaperu je tady:https://developer.android.com/reference/android/app/Wal... Nicméně, není tam žádný kloudný example a dovolil bych si říct, že ta přehršle parametrů je ukázka toho, jak (ne)dokumentace vypadat zrovna nemusí.Jinak s tímto mám zcela nulovou zkušenost.Wallpapery měním vyjmečně, když je nějaký moc bílý, který ruší viditelnost ikon.

Android totiž žádný wallpaper nemá. Ten je součástí aktuálně běžícího launcheru. Takže operovat s ním nějak on-line není asi vůbec možné.