» Poradna » Ostatní

Android java vs java

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli je nebo jaký je rozdíl mezi programování java pro android a klasickým programování v javě pro PC :) díky :)

Odpovědi na otázku

To samozřejmě ano.

jaký, jestli se můžu zeptat? :)

Zmena je v tom, že Android má vlastné SDK s vlastným jadrom postaveným na Java Virtual Machine menom Dalvik, po novom ART. Na kompiláciu Android aplikácie sa používa Oracle Java Development Kit.

mezi sebou to má k sobě blízko? dají se naučit obě, když se budu učit java pro android? nebo je tam poznatelný rozdíl?

a proto je to jinej programovaci jazyk jo ?

Jazyk je stejný. To okolo je zásadně jiné.

Dá se to naučit v pohodě, když umíš jedno, pude i druhé?

Java je stále Java, takže jazyk a jeho syntaxe je stále stejná. Tj if má stejnou strukturu a funkci, tam kde píšeš středník v javě na PC, tak tam bude středník i v javě na androidu.To co bude jinak jsou použité knihovny a jejich funkce. Tedy například když budeš chtít stáhnout soubor z internetu přes HTTP protokol, tak na PC použiješ jiné knihovny a metody než na Androidu. Jazyk to bude stále stejný, takže za názvem metody stále budou kulaté závorky a v uvozovkách adresa souboru (jen příklad) na internetu. Ale ten název funkce co to stahuje bude v obou případech jiný.

Dá se to naučit v pohodě, když umíš jedno, pude i druhé?