» Poradna » Počítačové sítě

Android, funkční wi-fi, ale některé app nemají internet

Ahoj, potřebuji poradit s problémem. Na firemní síti přistupuji na internet přes wifi, kterou mám sprostředkovanou pomocí USB wifi hotspotu. K připojení používám telefon s androidem. Počítač je do sítě připojen přes proxy server (ip 192.168.20.3 a port 3128). A problém je v tom, že v některých App mi nejde připojení k internetu a to je např. fcb messenger nebo mobilní banka ale i jíné. Doma když připojím USB hotspot na notebook, tak v mobilu jde vše v pohodě. Díky za případnou radu.

Odpovědi na otázku

Ještě dodám, že firewall je vypnutý.

Rada je jednoduchá, pořiď si vlastní data a nekraď je zaměstnavateli. Evidentně některé servery síť zaměstnavatele blokuje, s tím nic neuděláš.

JJ podle me zamestnavatel blokuje nektere porty a nektere IP ci domeny. A to je spravne. My taky mame na freewifi povolene jen 80,443, no a porty na imaps a smtps

-To jestli hotspot je USB, PCIe, nebo krabička připojená ethernet není podstatné-proxy sama neudělá nic z tím že FB a hádám ještě jiné služby, adresdy a porty budou blokované už na bráně