» Poradna » Mobily

Android Auto - druhý mobil v autě jen na AA

Dobrý den, chtěl bych používat AA (auto podporuje pouze drátové připojení), ale nechci k tomu používat "svůj" telefon (štve mě, že při zapojení k AA ztrácím nad telefonem "kontrolu", protože nefunguje hlasové zadávání v češtině, google mapy, zprávy, atd., snad mi rozumíte..), takže uvažuji o zakoupení druhého telefonu (co nejlevnější LTE/5G s dobrou baterií), který by byl trvale zapojen a zapnut přes USB v autě někde za sedadlem. Z USB auta by se nabíjel, (jezdím každý den), měl by svou Sim kartu (pouze data). Google účet by na něm byl samozřejmě můj. U AA mi jde pouze o navigaci (rád bych měl spuštěnou jinou na "svém" telefonu a jinou na AA) a o Spotify/YT Music na hudbu, vše ovládané přes obrazovku auta. "Osobní" telefon by byl nadále spojen s autem přes bluetooth na volání.Cenu druhého telefonu neřeším, cenu té datové sim také ne.A teď proč vás s tím obtěžuju: Bude to celé fungovat? Stačí se telefon nabít každodenní cca 30 min jízdou, občas i delší? Jde nějak na telefonu vypnout vše ostatní, kromě AA a dat (kvůli úspoře baterie)?Nezbláznil jsem se? To nikomu jinému nevadí, že se jeho telefon přepne do AA módu, který je ale díky nepodpoře češtiny vlastně nepoužitelný? Chápu, že AA byl vynalezen kvůli bezpečnosti, ale já mám spíš pocit, že díky nemožnosti hlasového ovládání v češtině je to vlastně nepoužitelný a i dost nebezpečný... Děkuji za názory.

Odpovědi na otázku

Spise bych zapremyslel nad autoradiem s androidem. Pokud mas pozici pro 2DIN tak je vyber docela dobry

To bohužel nemám, auto je Opel Insignia 2021, autorádio to nemá, jen LCD dotyk panel

to je naprostej nesmysl. Jakože auto má velkej pohodlnej displej s podporou Android Auto a ty bys to vykuchal a nacpal tam čínský pitomý autorádio s androidem?? To je dobrej úlet. Slušně řešeno..

Ahoj, na mém Pixel 5 když připojím telefon přes USB, tak ho můžu normálně ovládat, AA se zobrazí pouze v autě. Jediné co nefunguje jsou Google Maps, pokud jsou používány v AA. Když si dám v AA Waze, taky mi Google Maps normálně fungují i na telefonu.

přesně tak. Jediný co se "násilně" zrcadlí v autě jsou Google mapy, všechno ostatní zůstane ovládaný na telefonu. Používám to denně několik hodin a nevidím v tom problém až na to že za jízdy se nedá zadat v mapách cíl přes klávesnici. Musí se zastavit nebo zadávat hlasem což je opruz, ale to je tak jediná věc která mě vytáčí.Jinak hudba, youtube, telefonování i všechno ostatní jedu na telefonu i když je AA připojený.

Zajímavý, mně ne. Mně se telefon nějak přepne (Asus Zenfone 7) a nemůžu na něm spustit jinou navigaci, nemůžu na něm číst a psát sms (když třeba stojím na červenou), prostě všechno se chce ovládat hlasem přes AA.

Nejake vynutene pravidlo ohladom bezpecnej premavky.

To chápu, je to asi problém nových aut. Jenže při absenci češtiny v AA je to používání spíš nebezpečnější, než bezpečnější:)

"To nikomu jinému nevadí, že se jeho telefon přepne do AA módu, který je ale díky nepodpoře češtiny vlastně nepoužitelný"a co ti vlastně vadí ? jako to zadávání hlasem v angličtině ? Jo to je nepoužitelný, ale pro nic jinýho než zadávání cíle za jízdy to nepoužiješ ne ? Naťukej tam cestu před jízdou a nemusí tě to trápit ne ?

Jak jsem už odpověděl výše, telefon (Asus Zenfone 7) se mi přepne do módu AA, nemůžu na něm spustit druhou navigaci atd. V podstatě se nedá ovládat.

Ještě doplním Android 11. Jaký systém je v autě nevím...

no já mám Pixel 4a s androidem 11 i 12 (po upgradu) a chová se to tak že po připojení můžu na telefonu dělat cokoliv a jen ty gmapy jedou vyloženě v autě + samozřejmě je možnost na dipleji auta ovládat další aplikace, ale to nevylučuje jejich puštění na telefonu. Dokonce i Mapy.cz jdou pustit na telefonu nebo na displeji v autě (tam kde si to prostě pustím a jde tam i vyhledávat klávesnicí - to v gmapách ne.),Auto je Citroen Berlingo.V tý podpoře a implementaci Androit auto je docela bordel jak tak slyším různý uživatele no. Za něco asi může auto a za něco výrobce telefonu.

Chápu, kdybych to měl takhle, byl bych šťastnej:)

Něco podobného jsem řešil u mého Opelu CrosslanduX 2019 před rokem. Kdybych věděl, že s tím bude tolik problémů, připlatil bych 20t za originál navigaci. To nemluvím o Google assistentech, kteří nikdy nefungovali na 100% ve spojení s bt telefonu. Každopádně Samsung A40 s A11 nyní funguje celkem obstojně přes usb drát. Ne ale s Google mapama, ale těmi od Seznamu (ty jediné podporuje AA offline, plus myslím Sygic posledně). Jinak, bezdrátově by měl jít připojit telefonu vyšší kategorie - třeba Samsungy Z+S, které stojí ale víc než ta navigace...přeji mnoho zdaruPetr

Díky, zkusím mapy seznamu, ty jsem nezkoušel, třeba na telefonu spustit půjdou. Díky

"Kdybych věděl, že s tím bude tolik problémů, připlatil bych 20t za originál navigaci"no tak navigace v autě od výrobce vozu je to poslední za co bych chtěl dávat 20.000... Dřív to bylo strašný používat, ale ono se to nezměnilo. Proti navigaci v telefonu je to i dneska 100 let za opicema a to i v autech za 1-2 miliony. To už je fakt lepší koupit nějakej LTE tablet a pověsit si ho pohodlně na palubku.. máš tam luxus navigaci, filmy a internet a třetinu ceny koncernový navigace a nezjevíš se z toho

Nebo koupit iPhone… krome bezproblemove funkcniho telefonu je i jejich CarPlay podstatne dal, dle toho co tu ctu. Vazne neumi v roce 2021/2022 fungovat AndroidAuto bez nutnosti zapojovat kabel?!

no iphone a carplay.. Kolega ma Iphone Xr a pouziva to ve stejnym aute jako ja Android a mapa mu nejde posouvat na displeji auta prstem a zomovat jako u androidu.Iphone musi posouvat mapu tlacitkama na displeji, to mi neprijde jako bezproblemova funkcnost.A dalsi problemy kolem a kolem, takze ve finale iphone neni lepsi nez android. Je to naprosto stejnej opruz s podporou u ruznejch aut.

Dobře, uznávám, že jestli ostatním funguje na telefonu jiná navigace, je to ok. Mně ale ne, možná je to kombinací telefonu (Android 11) a auta (rok 2021, verzi systému neznám).
Takže se zjednoduším otázku, bude fungovat ten druhý telefon? Hlavní problém bude asi baterka, jestli se nepletu...
Ale možná tady s tím zbytečně otravuji, když s tím nikdo jiný problém nemá, prostě to asi vyzkouším;) A kdyžtak sem doplním své poznatky.

tak baterka se ti bude dobíjet jakmile to připojíš tak to problém nebude ne ? bude prostě pořád nabitá. Jak to vidím bude dost záležet jakej telefon na to koupíš - jestli chceš mít jistotu 100% podpory tak kup nějakej Pixel od Google a nebo dobře se prej s AA chovaj i lepší Samsungy.

Myslel jsem, že chování AA v telefonu závisí na verzi androidu, tzn že jakýkoli tel s Android 11 bude fungovat dobře. Pletu se? A baterky se bojím proto, že nejezdím denně 3h, ale třeba jen 30 min do práce, pak zase 30 min domů (to jsem zapomněl napsat v dotaze), a ten telefon bude zapnutej nonstop...

zalezi to asi na verzi androidu, ale zjevne i na tom jak do toho zasahne vyrobce telefonu a jak si to podle sebe upravi. Ale mozna jsou ty rozdily zpusobeny tim jak to tam implementujou vyrobci auta a jakou verzi AA tam daji - mimochodem i v aute to jde upgradovat a pak ti to muze fungovat lip. U Citroenu se to dela updatem pres usb flash. Zkus to jestli se ti to nezlepsi..

Nemas zaply nejaky resim “rizeni”, ktery ti takto omezi pristup do telefonu?

Teď koukám, že mám v telefonu v nastavení v záložce AA "Přizpůsobit spouštěč", tam jdou zapnout/vypnout jednotlivé aplikace. To by mohlo být řešení, vypnout sms, ostatní navigace atd (teď je všechno zapnuté), zkusím je vypnout. Moc díky!!

To bude nejspis jen uprava zobrazeni AA obrazovky. Zkus pohledat i nastaveni pro "neruseni" behem jizdy.

Nic takovýho jsem nenašel...

A nemota se ti tam do toho jeste ten Drive Mode? Bez detailni znalosti konkretniho modelu tezko rict, co Android to original a vubec netusim jak to tam vyrobce "dobastlil".https://support.google.com/pixelphone/thread/1391560...

Žádnej "drive mode" v nastavení "připojená zařízení" nemám. Jen ten AA. Ten má sice řadu nastavení, ale nějakej "mód rušení" tam není.

|Přesně toto jsem řešil na mém opel vivaro 20. Největší problem je ,že když je záložní telefon připojený kabelem do slotu usb,tak orig. rádio ignoruje hlavní telefon,který je připojen přes bluetooth a jede přes něj veškeré telefonování.Po připojení kabelu do usb rádio registruje jen ten telefon,co je připojený kabelem,takže jsem přišel o možnost HF. Dále se telefon nestíhá nabíjet,2xpůl hodiny denně mu nestačí. Další problem je dlouhá doba,než se vůbec waze zapne po nastartování auta,dále příšerné hlasové vyhledávání........tak jsem to vytrhnul z toho usb a pouštím si navigaci normálně na telefonu,je to 1000x rychlejší a hlavně funkční. Ještě jeden problem byl,že můžu start-stop vypínat jen přes obrazovku,takže když už konečně waze naběhlo,musel jsem přepnout obrazovku na vypnutí start-stopu a pak zase zpět na waze.