» Poradna » Mobily

Android 9.0 - změna fotografie u kontaktu

Zdravím všechny. Po aktualizaci (na Android 9.0, tel. Huawei P20 pro) se mi u kontaktů, kde nemám nastavenou profilovou fotku, objevily obrázky nějakých hor (kopců prostě, dva druhy). Je to úplně šílené, nechápu kdo to vymyslel, proč tam není silueta nebo tak něco. 🙄 Je možné nějak tento obrázek změnit? Ale dávkově, třeba podle skupin, mám cca 1500 kontaktů v adresáři a dělat to po jednom je nesmysl. Snažím se to vygooglit, ale marně. Ani přes kontakty přímo na google to nejde. Dříve bylo možné označit skupinu a stejně jako vyzvánění (to stále jde), šlo pro celou skupinu přiřadit stejné foto kontaktu. Moc díky za nápady.

Odpovědi na otázku

takove problemy bych chtel mit

Zajímalo by mě, proč máte potřebu reagovat na něco, o čem nemáte ponětí? Nebo vlastně ani nezajímalo... Díky 😉

Není nějaká lepší správa dostupná v HiSuite?

Bohužel vůbec. Záloha/obnova ano, ale jinak je to asi horší než prostředí A 9.0. Nechce se mi věřit, že by to nejak nešlo. Starší Android to uměl, hromadně upravit fotky u skupiny...

Dobrý den, už jste se dozvěděl, jak změnit hromadně fotky u kontaktů? Ty hory jsou příšerné. Díky předem, pokud máte návod.

Bohužel zatím neúspěšně. Je to fakt šílená věc. Úplně to kazí dojem z jinak skvělého telefonu. Kdyby to šlo alespoň vypnout na "bílé" pozadí..ale je to dané systémově, asi by to šlo změnit pomocí rootu, ale zase záruka je záruka. Kdyby někdo věděl, dejte prosím info. Diky

Já tam mám nějakou tapetu dočervena se šmouhama, na světle vůbec nevím, kdo mi volá, protože ten text je nečitelný. Taky mi nejde vůbec zmenit čas vypínání obrazovky. Super pokrok.

Jediná šance po jednom přidat černou fotku kontaktům.