» Poradna » Mobily

Android 5.1 samovolné mazání často volaných kontaktů, proč?

Zdravím , na záložce často volaných kontaktů mi čas od času samovolně zmizí všechny kontakty které jsem volal poslední dobou, zůstanou jen oblíbené označené hvězdičkou, nevíte někdo jak to napravit?

Odpovědi na otázku

mno, o kontakty a volání se u různých výrobců může starat různá aplikace (dialer) takže těžko říct. Záleží na tom, zda je tam čistý android, nebo nějaká nadstavba - Samsung má třeba aplikace svoje, nevím jak Xiaomi, Sony apod. Lenovo snad dává čistý android...

Dobrý den.K mazání kontaktů v telefonu mě se to stává tak co 14dni a po restartu se objeví část nebo jen několik po více restartech se ukáží všechny a stále my vyskakuje hláška že User experience přestala fungovat.Telefon byl přenastavení do továrního nastavení 3tydny klid a znovu aplikaci nainstalováno minimum.Dekuji za reakci...

Android 5.1 není žádný telefon. Co to je za debilní zvyk, neuvést ani tu nejzákladnější informaci? Ne, opravdu nejsou všechny telefony stejné a ne, opravdu nepoužívají všechny telefony defaultní aplikace od google, ale třeba zrovna dialer si většina výrobců dělá vlastní...

...ok ok, je to na telefonu Doogee X5 Pro

Tak super, teď už víme, že je to laciný a starý čínský krám s mizerným hardwarem, který je navíc prolezlý SW chybami. V podstatě máš jedinou možnost, zkusit nainstalovat jinou aplikaci dialeru. Ale mám podezření, že to nepomůže, tento bude spíš kombinace mizerného hardware s nevyladěným SW a těžko s tím půjde něco dělat.

..no to je zase přínosná "rada", s tím telefonem nemám sebemenší problém, splňuje má očekávání co se výkonu a mobility týče, jen ten zmíněný problém, který začal až poslední dobou, dříve se to nestávalo, dokonce jsem "často volané" musel mazat čas od času sám..

Fakt prostě je, že u těhle noname značek výrobce kašle na nějakou softwarovou podporu a aktualizace některé aplikace to může rozdrbat a taky se to často stane. Tys možná zatím narazil jen na tenhle jediný problém...Nicméně ta rada výše platí - máš možnost zkusit jiný dialer, třeba ten problém je v aplikaci a nedělá to nic hlouběji v systému.

Tak evidentně s ním problém asi máš, ne? Jinak bys sem nepsal. To je právě to co píšu, mizerný hardware (k tomu nedostatečná RAM 2GB a malé úložiště) a SW prolezlý chybami. Klidně to může souviset s nedostatkem volného místa v úložišti. Chápu že to nechceš slyšet, ale koupil jsi laciný krám a podle toho toho taky funguje. Navíc je už dost starý, takže můžeš být rád, že jsi ho tak dlouho víceméně bez potíží mohl používat. Možné řešení jsem ti napsal a k tomu si ještě prověř, kolik máš volného místa v interní paměti, musíš tam mít minimálně 10, raději 20% celkové paměti (minimálně 1,6GB volné)

Android 5.1 nedávno objevili poblíž místa, kde předtím byla Věstonická venuše. Asi by bylo lepší pořídit si nějaké současné zařízení. Fosilní neaktualizované telefony nejen nejsou bezpečné, ale jejich používání je navíc dost nepříjemný zážitek, s ohledem na to, kolik současných aplikací už na tom nebude fungovat. Android 5.1 byl v módě snad někdy v roce 2014.

Z toho si nic nedělej. Já mám Honor 8 s Androidem 8.0 a dělá mě to taky. Telefon je po továrním nastavení a dělá to stále. Vždy po půlnoci se to samovolně smaže.