» Poradna » Windows (a jiné OS)

Android 4.1.1- aktualizaca na novější verzi

Mám starší tablet s OS Android 4.1.1. Některé programy mě nejdou do této verze instalovat, žádají po mě nověší verzi. Prosím o informaci, jak a kde novější verzi stáhnu a nainstaluji.Předem děkuji za radu......

Odpovědi na otázku

Tak ze vseho nejdriv napis presny typ tabletu.

Omlouvám se, že jsem blíž tablet nespecifikoval. Byl zakoupen asi před 4mi roky v ALZE a jedná se o typ "3Q q-pad RC0817C"https://www.alza.cz/3q-q-pad-rc0817c-d429181.htmhttps://www.czc.cz/3q-q-pad-rc0817c-cerna/12... Ale už prodej a i jeho podpora v ALZE skončila

"mimozemšťan" není odpovědný za vydávání aktualizací na prodávané produkty. To je v kompetenci výrobce A jelikož jste si koupil nějaký čínský "noname" který nemá ani pořádné webové stránky - nebo je neumím najít. Tak Vám nezbyde nic jiného než se prokousat diskuzními fóry např:http://www.androidtablets.net/threads/3q-q-pad-rc0710b.... Případně pořídit tablet nový, tentokráte od nějakého "lepšího" výrobce, který má aspoň web s technickou podporou a ideálně vydává aktualizace pro své produkty.Bohužel takových je celkem málo

Tak Google po chvíli přemýšlení našel toto:http://www.3q-int.com/support-2/Where can I find the firmware or manual for my device?Most issues are solved with a software or hardware reset. Replacement of the firmware rarely solves an issue and therefore should be a last resort.Please see below on this support page for a firmware download of some recent 3Q tablets and smartphones.We, 3Q International AG, are the Swiss Intellectual Property owner and headquarters of the trademark / brand but we did not manufacture products. We licensed the manufacturing rights to a licensee that unfortunately declared bankruptcy in 2014 without providing us a copy or download location for their firmware or manuals. Therefore unfortunately we are not in possession of all firmware or manuals for all previous models and can only provide them for some models produced in 2014 and later. We sincerely regret this unfortunate situation and apologize for the inconvenience if the firmware of your device is not available on our support page.You might find a firmware or user manual by contacting your local dealer/reseller who should fulfill his legal warranty obligations and make a copy from an identical model as your device. You also can Google your precise 3Q tablet or phone model and add ‘firmware’ to your model number Googled. Finally, if none of the above suggestions provide the firmware or manual, consider writing an official request to the previous licensee, manufacturer and importer of the 3Q products: TRINITY GROUP CZECH, Mr. K. Gustov, Na Radosti 399, CZ – 15521 – Praha – Zlicín, Czech Republic. Tel: +420 257 220 840 – kvg@trinitygroup.cz – daria@trinitygroup.cz.

jak?- koupí nového tabletukde?- v obchodě

Dík za tvou odpověĎ, vidím, že jsi opravdu odborník, který dovede vždy dobře poradit......Až budeš taky v důchodu jako já, tak nevím, jestli tě tak něco takového napadne........

bohuzel ma pravdu. mam podobny kousek (jine jmeno, stejny chipset) a od vyrobce podpora neni a cutom rom taky ne. tudiz bud se smirit s tim co tam je nebo koupit novy.

Jenže tady jde o to, že všichni chtějí ušetřit a proto kupují takovéto tablety, jejichž jména skoro ani google nezná a pak se diví, že nejsou aktualizace, náhradní díly apod. To není kritika, jen když je tablet levný, tak není levný jen proto, že výrobce aspiruje na svatozář za pomoc bližním.

Důchod není žádná zásluha.

Taky to jednou poznáš a možná na tom budeš ještě hůř než já......

možnost 1) oficiální update od výrobce tabletu - ten však nemusí být k dispozici možnost 2) root a flash custom ROM (napr z XDA) - opět zleží na typu tabletu, pokud je to něco obskurního tak to nemá komuniktu a nejspíše nebude k disppozici ani custom ROM (kterou dělají fanoušci ve svém volném čase a zdarma)

Děkuji všem za odpovědi, Budu muset uvažovat o koupi nového a tento bude dál dobře sloužit manželce jako prohlížeč fotografii než odejde akumulátor.Peji hezký den.

Nebo můžeš střízlivě posoudit, jestli jako důchodce opravdu potřebuješ ty 'některé programy' mít v posledních verzích.

to určitě nepotřebuji, ale na př mapy.cz mě to kvůli tomu nehce naistalovat a t se hodí pro důchoce.......

Dobrý den, já bych měla podobný dotaz, mám tablet Lenovo yoga úplně tu první, už jsou jí 3 roky a má Android 4.4 a občas se stává, že se kousne ( nemám to nijak přecpané hrama ani app, mám to hlavně na internet, občas nějakou lehčí hru. Myslíte, že by se tam dalo nainstalovat novější ? Jinak jsem s ním spokojená. Děkuji Ivana

A ty sa čuduješ? Zvykaj si, je to Android

Proc pises takove pi*coviny, ty ko*kote?

Napis presny typ tabletu, Yog jsou tri zdele, bez presneho typu ti nikdo neporadi.