» Poradna » Mobily

Android 10 - vyhledávání v kontaktech

Dobrý den,před pár dny se mi aktualizoval Android z verze 9 na verzi 10.Ve verzi 9 při hledání v kontaktech hledal ve všech slovech kontaktu - např. kontakt "Petr Pavel Novák" šlo zadat cokoliv (pet, pav, nov) a kontakt byl nalezen.Ve verzi 10 hledá jen v prvním slově - tedy dnes již musím zadat pet, pav a nov už nic nenajde. V telefonu mám stovky kontaktů a některé používám automaticky tak dlouho, že když se mi to nechytne na "pav" již nevím jak jsem si ho uložil. Když mi kontakt začíná například "kamarádi" a pokračuje "Petr", "Pavel", "Karel", "Vláďa" a takto sto dalších jmen je vyhledání kontaktu skoro nemožné (zvlášť, když to děláte pravidelně opakovaně a máte za den desítky hovorů a tak ani položka "poslední" nepomůže)Dá se to nějak nastavit, spravit tak, aby to zase "umělo hledat"?DíkyPetr

Odpovědi na otázku

Zkus jinou aplikaci na kontakty, jsou jich mraky. Dají se třídit podle jména, příjmení, skupin, hledat jakkoliv... já osobně mám dobré zkušenosti s TruePhone https://play.google.com/store/apps/details

Obávám se, že nikoliv. Ale napsal bych to výrobci, a je možné, že v další aktualizaci to opraví. Už jsem se s tímto problémem také setkal.

A ano, jak píše kolega výše, ještě se dá vyzkoušet i jiná telefonní aplikace.

Tak jsem si nainstaloval tu jinou appku na volání a vše to vyřešilo!!! Moc díky!!!Vyřešilo to i jiný problém co jsem měl prostě super, díky!

DW Contacts - používám dlouhá léta k naprosté spokojenosti.

Ještě mi to teda, když mi někdo volá spustí napřed ten true phone a pak nad to hned naskočí ten původní "phone" co je v té Nokii, no detail. Samozřejmě to odinstalovat nejde...a když tomu vypnu všechna oprávnění tak to stejně vyskakuje...no co už :o(ale hlavně to už hledá!!!!

To se dá vypnout, v nastavení True Phone, CallerID. Anebo naopak vypnout to od výrobce, pokud to jde. Zkrátka, aby vyzváněla jen jedna aplikace

toho ID jsem si všiml, ale netušil co to dělá. Vypl jsem to, protože od Nokie to nejde/jsem nenašel.Takže přijímám jednou appkou, volám druhou...kocourkov, ale ted už mi to funguje tak, aby se s tím pohodlně pracovaloDíky za pomoc

Ještě bych se podíval, jestli nejde zrušit ten původní dialer jako výchozí program, to by mohlo zabrat.

Já mám A10 a vše jde jak má, záleží na aplikaci co tam dal vyrobceOsobně mám poslední google dialer

Ten původní je "výchozí nastavení systému" momentálně přepnuto na "true phone"Kde v nastavení celého telefonu, systému nebo volání by se to dalo vypnout jsem nenašel.