» Poradna » Programy

Android - první dojmy

Zdravím. Udělal jsem si radost a pořídil pětipalcový Samsung Galaxy S Wifi (malý tablet bez GSM). Hlavně na Kindle četní a na synchronizaci s Exchange, semtam nějaká ta hra.

Samotný kousek hradware je to za 4.000 Kč skvělý, displej 5 placů, rozlišení 800x480, skvělé pozorovací úhly, silná baterka 2500 mAh, 3 Mpix s diodou + přední 0,3 Mpix, 8GB + SD. Kus železa na 110%.

Jsem ale velmi rozpačitý z Androidu 2.3.5.

Miliony reklam úplně všude, stáhnul jsem prvních pár aplikací a je to neskutečně otravné. Pomůže vypnout wifi, pak neotravují, ale aby mi po zapnutí wifi nahlásila aplikace, která je vypnutá (!!!) a neběží ani na pozadí "Welcome back user 123asa545621dsd", to už mě nakrklo. Šla do propadliště dějin. Stejně tak, když najednou vyskočí full screen reklama, ale stačí i obyčejné "please rate this app".

Na displeji 800x480 je nehorázně plýtváno místem. Nahoře stavový řádek, pod ním jeden nebo dva řádky na editaci textu a zbytek SW klávesnice. Nedovedu si představit, jak to vypadá na nižším rozlišení. A i když klávesnice není, vejde se na displej velmi málo. 16 ikon na stránce jsem měl už na Palmu s rozlišením 160x160. A v základním měsíčním pohledu do kalendáře bylo dokonce i víc detailů.

Synchronizace s Exchange požaduje povolit jakousi bezpečností politiku, jejíž součásí je i resret přístroje do továrního nastavení! Proč?

Kindle má implementovaný jakýsi antialiasing fontů, který se mi nepodařilo vypnout, písma díky tomu mají rozkošně duhové okraje.

Během půl hodiny dvakrát restart, pokaždé u jiné aplikace, vždy při pokusu o kalibraci kompasu.

Všechny zvuky vypnuté, nastavené vibrace, a o půlnoci řve nějaká notifikace tak, že vzbudí půl baráku.

Tohle rozhodně není pokus o flame, jen dojmy za prvních 24 hodin, zítra bude třeba líp.

Odpovědi na otázku

na tak dlouhej článek jen jeden otazník? tady nejsi a blogu...

No, zvykej si. Od teď se od tebe Google nehne a na všechno budete dva. Na všechno.
A někdy i tři.

,,Jsem ale velmi rozpačitý z Androidu 2.3.5.,,...Neaktualizovali jsme čirou náhodou?

Nič si z toho nerob, mne 2.1 hocikedy stiahne zvuk,aplikácia fejbůček, je nepoužiteľná a najlepšie je, keď budík zazvoní o hodinu neskor, druhý deň už iba o 40 minút a tretí o 15..

Vítej ve světě androida verze 2.3.5. Ono obecně Android a stabilita není nic moc, ale kvalitní je.
Asi se něco nepovedlo.

Je to otázka nebo recenze??? A na Kindle čtení je Kindle ne Galaxy S

a o tom to právě je, Android je multiplatformní zařízení, vyvíjí ho Google a předává dalším výrobcům, tento Samsung (z hlediska HW) není špatný, ale je pověstné, že všechno s názvem Galaxy má celkem chabé dílenské zpracování a že především sw zpracování (tj ten upravený android co má uvnitř) je celkem špatné, až se divim, Samsung vždy patřil k nejlpším, holt se asi na něčem šetřit musí, jinak to nejde,
na 5" tableto-mobilu bys měl mít v roce 2012 Android 4 resp minimálně Android 3,2

sám jsem si zkoušel Galaxy Note a zařízení dobrý, ale ta výbava sw é to je špatný
Galaxy zařízení (tablety, mobily) jsou plná pověstných softwarových chyb a nedodělků a Samsung ani opravy nijak moc (nebo vůbec) nevydává -

takže jak z toho ven ? - nejdříve si určitě něco naštuduj o androidu, např co to je ROOT, ROM, BOOTLOADER, LAUNCHER atd a pak tam dej např minimálně jiný LAUNCHER, pokud chceš aby ti to vypadalo jako Win 7 nebo iPhone tak stačí jiný Launcher, já doporučuji Launcher Pro+, pro důchodce je dobrý BigLauncher, ale jsou jich tuny, např launchery s METRO (=Win 7) stylem, pro některé launchery platí to, že se do nich mohou dávat témata a na některé jich jsou desítky (stovky)
mě třeba neseděl launcher od HTC tak jsem tam dal Launcher Pro +, kamarád si ho dal do Samsunga Galaxy S a řiká že je super, že mu navíc prej šetří víc baterii

pak bys tam měl dát CyanogenMod, tim vylepšíš především to padání a opravíš hromady chyb, vlastně platí že kdo si koupí Samsung s Androidem, tak hned po rozbalení udělat root, dát tam bootloader, dát tam CyanogenMod (nějakou verzi), tim taky získá telefon více funkcí (např na wifi), opraví se spoustu chyb, navíc je celý proces vratný

pokud tohle zvládneš tak pak můžeš pokračovat tak, že tam dáš třeba ROM s MIUI, což by myslím bylo to co potřebuješ, nebo Andorid 3,2, případně beta verzi Androidu 4 (nejlépe asi v podání nové beta verze nově vyvíjeného Cynaogenmodu)

ale na to že ti někdy spadne nějaká aplikace si musíš zvyknout, je to Ukázat celý příspěvek

v podstate sa dá povedať o androide,že je to linuxoidný systém typu "Dorob doma",nájsť aplikáciu,ktorá by nebola zamorená adwarom je umenie a takisto viac ako polovica zariadení,ktoré je v predaji má automaticky inštalovaný Carrier IQ,ktorý monitoruje všetko a správa sa ako keylogger-rootkit,z mnohých zariadení sa to bez narušenia funkčnosti zariadenia nedá odstrániť...čo z toho vyplýva ? s androidom v telefone/tablete je človek stále pod kontrolou niekoho iného a ten vie,čo dotyčný robí,kde je,kade sa pohybuje,čo píše,s kým je v spojení,má to ale výhodu pri výsluchu na polícii,keď sa polícia spýta "kde ste bol vo štvrtok medzi 19-tou a 22-ou hodinou ?" stačí odpovedať "nájdite si na Google"....

docela dobrá recenze... jinými slovy Samsung HW je dobrej ale SW to totálně mrší..

a jaká je výdrž na bterky ? de tam video ? jaká je rcyhlost ? ... co ? .. si tam ? ... halooo

reklam se zbavíš zakoupením aplikace

Výborné řešení! Zakoupí si miliony aplikací, tím se zbaví tisíců reklam. Za chvíli možná stejně zjistí, že je Android na prd a že bylo lepší si připlatit za Nokii nebo Sony Ericsson ( nebo cokoli jiného se Symbianem / Windows Phone ). Navíc, dle jeho recenze nejsou reklamy jeho jediný problém!

a právě, už z toho důvodu bych tam dal okamžitě Cyanogenmod, neni nad to si pořizovat androida co má v názvu Nexus, po zkušenostech s Nexusem One, už nechci nic jinýho, třeba jak neuvěřitelně hnusně je udělaná galarie na HTC nebo Samsunzích, proč to sakra nemůžou nechat nativní google ?