» Poradna » Mobily

Android - Poraďte aplikaci která umístí na plochu tlačítko pro vypnutí?

Ahoj, zkouším naučit jednu starou paní používat tablet. Používá na něm naštěstí jen jednu aplikaci a její automatické spuštění jsem dokázal zařídit. Tím se vyřešil jeden velký problém. Ale stále bojuje s vypínáním tabletu. Má problém s ťuknutím prstem na dialogy. A při vypnutí tohoto tabletu se musí nejprve podržet HW tlačítko na boku a pak ťuknout ve dvou dialozích. Není nějaká aplikace, která by to vypnutí Androidu podstatně zjednodušila? Třeba nějaká aplikace na ploše, na kterou by stačilo jen jednou ťuknout? Jen pro úplnost, je to tablet Lenovo TB3-730X na kterém je Android 6.0.

Odpovědi na otázku

A co zapnuti, to ji problem delat nebude? Ja bych to vuuubec neresil a shanel se po aplikaci, ktera dvojdotykem na obrazovku tablet zapne. Vypinat to, kdyz se to uspava je blbost.

Tady máš na to moji aplikaci:http://software-ve-zline.wz.cz/app-debug.apkK instalaci musíš dovolit instalovat z neznámých zdrojů.Bohužel, z důvodu vyšších oprávnění vyžaduje rootnuté zařízení.Dej vědět, třeba když ti pojede, tak ji můžu upravit, že vypne ihned po poťukání, bez ptaní

Rootnuté to není. Chytré telefony nejsou zrovna můj obor.

Jj, nedá se to univerzálně obejít ani alespoň zobrazením dialogu pro vypnutí.Tahle funkce je moc vázaná na konkrétní hardware.Jediná možnost je root, ale ten nemám ani já.

Ne, to je záležitost systému, takže žádná aplikace nemůže obejít ty dialogy.

Pro rootnuté zařízení funguje