» Poradna » Mobily

Android - infikace

Zdravim, stala se mi takova zajimava vec. Na Androidu mi vyskocilo nasledujici okno v prohlizeci, nevim jestli jde o reklamni okno ale cituju: "Stránka na webu secureandroid.mobi říká: Zdravotní riziko pro Android! Váš Android byl infikován (3) viry. Bude-li to ponecháno nevyřešeno, bude to mít za následek nízký výkon, rychlejší vybíjení baterie a celkové selhání systému. Doporučený úkon: nainstalujte a spusťte aplikaci k čištění operačního systému Android."To mě převede do google play obchodu a tam hned najde ke stažení program Clean Master(Cleaner)Na internetu mi to při vyhledávání tě stránky atd nic nenajde, nikdo o tom nic nepíše, pčijde mi to jako nějaká reklama protože sem potom hned nechal mobil projet Avastem a nic nenašel. Ale nevím nikdy sem se s tím ani nesetkal tak abych něco nezkazil.

Odpovědi na otázku

Jak vyskočilo? Na jaké stránce? U Androidu není antivir vůbec potřeba, aplikace mají přístup jen tam, kam jim to sám při instalaci povolíš..

u hraní mi vyskočila reklama, chtěl sem zavřít ale otevřela se v browseru, pak nejspíš nějaký redirect na tuhle stánku a zní vyskočilo následující okno který sem popisoval. A to tě pak dál poslalo na tu zmíněnou aplikaci, kde je hodnocená celkem dobře ale nikdo se nezmiňuje že by ho ke stažení odeslalo podobný okno jako mě. Avast projel všechny aplikace a nenašel nic takže nevím čím ten mobil ještě projet.

Njn, redirect z reklamy, co naděláš. Tímhle si vůbec nelámej hlavu, žádná stránka co se ti kdekoli zobrazí nemá k ničemu přístup, tudíž logicky nemůže ani vědět, jestli máš to zařízení vůbec infikované.

ahoj to se me taky stalo mam tablet prestigio a na googlu se mi objevilo ze mi viry muzou poskodit baterii a hodilo me to na obchod play a tam bylo at si stahnu du battery tak jsem to udelal a byl tam graf 100% a porad se mi to ubivalo akle ne ze to bylo vybite pri jak je poskozena a uz je to udna a ja nwm co mam delat

Zdravim s timto nesouhlasim..kamaradka ma androida LG e460 muze ho zahodit..ma tam cca 30 viru a Trojaky ma je hlavne v systemu a kdyz chcete odstranit Antivirem tak vam to nepovoli protoze je to systemova slozka ci soubor a nema opravneni jek odebrat.. .Ani hrd reset nejde udelat.. Vube. Nic s tim neudela.

Mě se to stalo taky žádnej jejich podezřelej antivirus sem si nestahoval ale radši starém dobrém Avast a ten mi řek že n mobilu nic nemám tak sem to nechal bejt

Pravděpodobný scénář je následující:1) BFU si to přečte, strašně se vyděsí a okamžitě nainstaluje Clean Master. Nepřečte si, že ten chce přístup v podstatě ke všemu co v telefonu jde.2) Nainstalovaný Clean Master nelení, na nějaký svůj server odešle vše co najde (telefonní seznam, sms, kalendář a já nevím co ještě), a v zápětí to z telefonu smaže.3) Zobrazí uživateli hlášku, že pokud chce ještě vidět svoje data (nebo pokud nechce, aby byly například všechny sms rozeslány na všechny telefony co našel v seznamu), nechť zaplatí tolik a tolik na účet ten a ten.Možností jak škodit je samozřejmě víc, třeba rozesílání sms na prémiová čísla, přeposílání pinů od bankovnictví jinam, a podobné vychytávky...

Ve výsledku je teda úplně jedno že šlo o ověřenou aplikaci z google play? no tak aspoň že sem to nestahoval

Nedělal bych si iluze že tam sedí a kontrolujou kdo co na GP nahrál za aplikaci, pár takových průserů už, pokud vím, bylo.

no jasně ale 100 milionu stažení nějakých 5 milionu hodnocení a podobný věci, ale čemu se dá dneska taky věřit že. Díky za odpovědi.

NESTAHUJ!!!NESKUTECNA SRA....,,.,,NEMUZU SE TOHO ZBAVIT ODINST.NEJDEEEE...JA VUUUL JSEM HO DALA DI TABL I MOB.Z MOB SI NEZAVOLAM A NENAJEDU NA FOTKY ANI NA FB!!!UMITE NEKDO PROSIM MOC PORADIT????????DIKYY ZA KAZDOU RADU JSEM KR..... POMOOOOOOOCC!!!!

Ty už nepiš, jdi se léčit...

K pinům nemá absolutně žádná aplikace přístup a může si v manifestu vyžádat cokoli, stejně ho nedostane..

Drahý Jozef,Co tedy doporučujete, okna pozavírat a nic neinstalovat? Stáhla sem jen Avast a AVG do mobilu, projel to a nic to nehlásí. Jak poznám jinak jestli došlo k poškození? Kam s tím ještě mohou zajít na prověření? Děkuji za info.

Ignoruj to .. jen hloupy reklamni banner, ktery ti byl vystaven na zaklade toho, ze zjistili, ze mas android. Nic ti skrze web nezjisti, kolik mas viru.

nejen, kámošovi se to ukázalo i na iPhone . Je to zkrátka reklamní banner...

Pokud jsi hrál free hru,tak snad víš,že se vní objevují reklamy na všechno možné.A Master cleaner je běžná aplikace a navíc doporučovaná na pročištění bordelu při používání Androidu.Je zdarma,sem tam ji nainstaluji,pročistím a odinstaluji.Zbytečně zabírá místo,ale sajrajt je třeba sem tam vypudit.

to je humus ta android platforma.

To způsobují zadavatelé reklamy, ne Android, neznalče.

Promluvil IT expert. Děkujeme za podrobnou a odbornou studii o zabezpečení platformy Android.

Slaby slovo humus....sra.....!!!zkur......!!!!mam ho plny zubkretena !!!!!)poradte jak se ho mam zbavit prosiiiiiiim

Nesouhlasím ze nejde odinstalovat, mě jde pokaždé, zkus si nainstalovat s Google play Perfect Uninstaler a pres něho jde vše.

Mě to nejdříve taky vyděsilo, jsem rád, že nejsem sám. Objevilo se mi to, když jsem si četl zprávy a místo idnes.cz jsem napsal idned.cz. A taky mě to přesměrovalo na Google play. Asi jenom reklama.

To je samozřejmě hloupost a jen debilní reklama na ještě debilnější aplikaci. Antivir v mobilu je obecně pitomost, protože android nelze zavirovat návštěvou infikované stránky ani instací aplikace bez root oprávnění. Prakticky jediné riziko je v instalaci malware, který může například odesílat prémiové SMS nebo volat na drahá čísla. Ale toto stejnw "antivir" neodhalí, protože tyto aplikace funguji normálně na základě uživatelských oprávnění udělených při instalaci a antivir je tak nemá podle čeho odlišit od seriózních aplikací. Navíc takové aplikace jsou filtrovány už v marketu. Antiviry pro android jsou jen pastí na hloupé uživatele a jsou k ničemu.

Pokud mas v androidu nejake breberky,tak je dobre to projet timto https://play.google.com/store/apps/details Me tento program nasel jednu potvoru a opravil.

Sorry, ale to je kravina jak hrom. Antivir už z principu androidu nemůže nic opravovat, protože aplikace jsou striktně odděleny od sebe navzájem i od systému. Takže jedna aplikace nemůže upravit/opravit jinou. Navíc ten nesmysl z odkazu je jen další past na hloupé uživatele od výrobce Clean masteru, což je největší mor androidu.

U rootnutých telefonů to jde.

Sorry, ale to je kravina jak hrom. Antivir už z principu androidu nemůže nic opravovat, protože aplikace jsou striktně odděleny od sebe navzájem i od systému. Takže jedna aplikace nemůže upravit/opravit jinou. Navíc ten nesmysl z odkazu je jen další past na hloupé uživatele od výrobce Clean masteru, což je největší mor androidu.

No, tak já jsem s aplikací Clean Master naprosto spokojený. A Clean master není antivir. Je to pouze čistič dočasných souborů, paměti RAM a historie prohlížení internetu + je to správce aplikací. Pravda je, že studio KS Mobile, která aplikaci vytváří, má k dispozici antivir, který je volně ke stažení na google play. Jmenuje se CM Security.Ale to bylo jenom na obranu Clean Masteru. Jinak bych zkusil obnovit tovární nastavení (jenom, kdyby ti to hodně vadilo). Jinak se myslím, že je to na principu "Jste 1 000 000 návštěvník této stránky, klikněte a vyzvedněte si odměnu". Takže bych se tím nezabýval.

Clean master je mor androidu a past na hloupé uživatele, kteří myslí, že android potřebuje "čistit" RAM. Opak je pravdou, dělá to jen samé problémy, počínaje zvýšenou spotřebou baterie a nevysvětlitelnými pády aplikací a systému. Víc by ses dozvěděl navspecializovaném fóru pro android. A úplbě stejnou pastí je i ten nesmyslný jakože antivir od stejného výrobce, na který je tady odkaz. Proto jsem zmiňoval ten Clean master, protože to je úplně stejná blbost a od stejného výrobce. Jediné, co snad může mít smysl mazat, jsou cachce aplikací, ale na to existují malé jednoúčelové aplikace, clean master je zbytečně složitý a láká k tomu nesmyslnému "čištění" RAM.

No podle recenzi me prijde dobrej. https://play.google.com/store/apps/details

Jenže pochop, že ty recenze píšou stejní lidé, kteří o principu fungování androidu nic neví a jsou zblblí z windows a starých verzí androidu Ono se to s androidem táhne od počátku, kde opravdu nebyla správa RAM vyřešena ještě dobře a podobné aplikace mohly trochu pomoct. Jenže to platilo tak do verze 2.1, možná 2.3. Ale od 4.x už je to naprostá pitomost, která prokazatelně dělá jen problémy a ničemu nepomůže. Na androidfóru bylo x případů, kdy uživatelé řešili bezdůvodné rychlé vybíjení, padání aplikací, nefunkčnost některých věcí atd. a záludnost těch sajrajtů spočívá v tom, že si toho člověk nevšimne hned, ty problémy se objeví časem a různě náhodně a nepravidelně a u každého uživatele jinak, že si to vůbec nespojí s instalací a používáním clean masteru. Pak přijde na androidforum, tam vyjmenuje všechny ty problémy a zkušený člověk se rovnou zeptá, jestli náhodou nemá Clean mester. A velmi často je odpověď ANO No a po odinstalaci problémy zázračně mizí...

No, já to mám s CM aplikací také, že mi díky ní pravděpodobně dvakrát zamrznul SG Note 3. První zamrznutí nemohu potvrdit, že to bylo právě díky této aplikaci (měl jsem mimo jiné i Avast), nicméně u druhého seku se mi povedlo CM během restartu odinstalovat a od té doby mobil šlape jako hodinky ze Švýcar.

Přesně to co tady popisuješ se mi stalo dneska, vyjelo mi že mám telefon nakazeny 3 viry a když jsem si nechala otestovat aplikace zadny vir mi to nevyhledalo.

I kdybys tam ty viry měla, tak "antivir" je nenajde. Antivir pro android je podvod na hloupé uživatele a nefunguje. Může poznat jen těch pár procent škodlivých aplikací, které čistě náhodou má v databázi. Ale nijak jinak je nemůže poznat, tedy je naprosto k ničemu, jen zbytečně brzdí telefon.

Zdravím, myslím že o nic nejde, jedná se o něco podobného, jako je virus Tapsnake. Ve skutečnosti se nejedná o žádný vir nebo viry, většinou jde o to, abyste jsi koupil falešný antivirus za určité peníze prostřednictvím sms. Ten falešný antivirus to v uvozovkách odstraní, ale ve skutečnosti nic neodstraní, jen vám pak zařízení ukaže, že vir byl smazán.Nic ve skutečnosti nehrozí, nic antivir neodstraní, jen jim jde o peníze ( koupě falešného antiviru).

Me se to taky stalo a taky jsem to projel antivirem a nic tak nevím

Mě se stalo bohužel to samý... Od ty doby cokoliv chci stáhnout něco z gp píše mi to hlášku: při načítání informací za serveru došlo k chybě {RPC.S-7.AEC-OXSKX-CNZ3-M4OP6

pro všechny. vy ajeťáciz 90% comentu co tu píšete jsou kktiny. kor ty vaše antiviry apod.nápodobně to platí i pro ty inteligenty, kteří vám píšou jako že Android nejde napadnout že aplikace jsou oddělené od systému. či že Gplay je čistý a na androida nejsou viry. xDpro boha kde jste to vzali vy inženýři. android jako takovej má free kody. to znamená, že každej ocas, si stáhne ty kody, vytvoří mallwer jako jsou na pc, a udělá z něho apku a tím je vir pro mobil na světě, troll .jak psal jeden, aplikace chce zbytečně čtení smsek, apod. takže viry na mobily jsou tvrdá realita. a kdo píše že ne, ať první něco zjistí o androidu a pak vypustí něco z úst skrz keyboard. Jsou borci, co řeší android jako takovej, neboli web Xda.já třeba nemám už android, ale cyanogenmod. doslova, už se mi nestává že by mi skočilo okénko s reklamou, nebo takové ty vaše hlášky. mám mobil rootnutý, a u každé aplikace, doslova u každé, i u stupidního google mám vše omezené, jen to co používám, a to co apka potřebuje pro chod. tedy blokuju cca 80% oprávnění, a apky stále fungují, jako bych to nezablokoval, jen si už nedělají co chtějí bez mého vědomí. lol př:znáte to, když se vám zpomalí data, že vyčerpáte fup limit. tak pak se sotva připojíte na FB apod.já jak to mám nakonfigurované, a nastavené, tak mobil skoro nepozná, že mám snížené data. jakto? no protože k čemu, apka co mi jen posvítí diodou potřebuje internet, či SuperUser( konzole či tak nějak) či senzory, polohu apod. vše blokuju, a nechávám jen to, co opravdu apka pro chod potřebuje.teď jsem spokojený, protože mobil vydrží cca o 70% nabitý déle, a nebojím se, že se mi ztratí na nějakém serveru data atd. takže jak vám někdo řekne, stáhni si cleanera, bo antivir, je to hlupák, a nic neví či jak vám u hry, čehokoliv skočí že android potřebuje zkontrolovat, nebo že tam je vir či podobné blbosti, tím že to Ukázat celý příspěvek

já třeba nemám už android, ale cyanogenmodTy kráááááso

ja to mam takee

Na mém tabletu vyskočilo okno že tablet byl napaden třemi vyryMuzete mně informovat co to znamená Nejsou vidět žádné změny při prohlížení.Dekuji.

Mně vyskočila hláška, že byla poškozena baterie...Je možné, aby mi opravdu rychleji ubývala, nebo je to jen síla sugesce? Mám 14 dní starou Galaxy S7, tak jsem trochu nervózní...

Me se to dnes stalo taky, původ byl z emailu wordova příloha, ruský text na druhe stránce jednoho odkazu, otevřela jsem jen přes Word na nic neklikala, neukládala, zavřela. Taky mě to přesměrovalo, udělala jsem si PrintScreeny, přemýšlím kam to komu nahlásit????? Nic jsem nikde nepotvrzovala, chtějí 99kc aby mi to pak nauctovali díky SMS. Žádné sve číslo jsem nezadala. Hned jsem stáhla Avast a AVG do mobilu a nic to nikde nenašlo. Ráno jestě jdu zálohovat kontakty z tel jinam. Bojím se úplně vypnout telefon 😮

Ano, také jsem to už řešil a nic nepořešil. Opravdu došlo i u mého přístroje ke zpomalení, vybíjela se rychleji baterie, zamrzal a nakonec jsem si koupil nový a starý telefon dal dětem na hraní. Myslím že nejde o vir, ale o nějakého dobráka, který mi hacknul mobil, a něco tam pustil. Žádná antivirová aplikace nic nenašla a zkoušel jsem snad všechny. Bohužel, takto vydělávají prodejny mobilů, a úplně nový Samsung vzal za své.