» Poradna » Mobily

Android - indikace baterie

Dobrý den, mám telefon nexus 4 s androidem 5.1.1. Po třech letech jsem vyměnil baterii ale mám problém s indikací výdrže. Ukáže mi výdrž 2 dny za 10 minut jen 15 hodin a různě to kolísá. Nevíte jak problém vyřešit? Díky

Odpovědi na otázku

Ale to je snad jen odhad doba.Důležité je kolik vydrží v reálu. Můj Android ukazuje strašně málo a přitom při průměrném vytížení se dostanu na 2 dny.

Baterie je originální? Pokud ne, je v ní nějaká pofiderní elektronika (pokud v ní nějaká je), která se o dobíjení a odhad výdrže stará. Případně je baterie "měkká", možná bude stačit baterii důkladně nejprve zformovat - 2x - 3x úplně vybít a zase nabít a mohlo by se to srovnat.