» Poradna » Notebooky

An operating system wasn't found...

Zdravím všechny, můžete mi prosím poradit? Původně jsem měla OP Windows 7, ten jsem ale upgradovala na Windows 10, když byla nabídka zadarmo. Ano, byla to chyba. Nicméně to už je delší doba, ale teď se notebook nerozjede. Prvně mi napsal, že chybu neumí sám opravit. Zkusila jsem všechny možnosti, které mi nabídnul, nakonec včetně obnovení do původního nastavení. Samozřejmě to nepomohlo, v polovině se kousnul a znovu napsal, že to není možné. Teď už mi píše hlášku "An operating system wasn't found..." Kamarád zkusil přeinstalovat Windows 10, ale vyhodilo to chybu hlásící chybějící soubor. Teď už na oddílu 2 není napsaný žádný systém. Ostatní oddíly zůstaly nezměněny. Může tomu pomoci recovery disk nebo ten nemám vůbec zakupovat? (OneKey Recovery nefunguje).Děkuji moc za radu!

Odpovědi na otázku

Možná to bude chtít kamaráda, co umí nainstalovat operační systém. Obávám se ale, že takto na dálku se to řešit nedá.

Chyba je v tom ze to nenaslo operacni system!

Jak psali předřečníci, tohle není triviální záležitost. Takže buď někdo zkušený, nebo servis.PrasatkoPee

Nejprve doporučuji udělat diagnostiku pevného disku, tzn. ntb nastartovat do nějakého live systému z USB a příslušnými nástroji zkontrolovat disk a parametry SMART co hlásí.Na 99% bude problém v disku.Pokud bude disk OK, pak jej připojit do jiného PC, vytáhnout data (pokud tam nějaká jsou) , následně vrátit zpět do ntb a pustit čistou instalaci systému.Akorát to musí dělat někdo kdo tomu aspoň trochu rozumí

Děkuji Vám za odpověď a radu. Tohle už asi sama neudělám a raději předám někomu daleko zkušenějšímu. Všem děkuji za odpovědi!