AMI BIOS

AMI BIOS umožňuje automatický update (Boot Block function). Awardtuto možnost nemá. Pokud z nějakého důvodu chcete využít tétofunkce, postupujte následujícím způsobem :použijte prázdnou disketu (nejrychlejší způsob "FORMAT A: /U /Q"nebo "DELTREE A:")zkopírujte nový BIOS na disketu a přejmenujte ho na AMIBOOT.ROM(musí se jednat o rozbalený *.BIN soubor a ne o zkomprimovaný EXEsoubor)vložte disketu do disketové mechanikyzapněte počítačstiskněte a držte klávesy CTRL+HOME (STRG+POS1)nechte počítač nabootovat z disketykdyž začne bootovat z diskety můžete uvolněte klávesy CTRL+HOMEpo náběhu monitoru je programování Flash dokončeno---------------------------------------------------------zdravim,toto vse jsem jiz nekolikrat uspesne aplikoval... bohuzel ted mambios m598lmr.rom a po prejmenovani na amiboot.rom nejede ???tamty byly *.bin co s tim ???

Odpovědi na otázku

Že by ten soubor přejmenovat )

lepe receno tamty desky byli novejsi a tato starsi asi nepodporuje tuto automatickou funkci...tamty byly  *.bin a po prejmenovani na amiboot.rom sli touto funkci pouzit...tento je *.rom a po prejmenovani taky na amiboot.rom nejede... nebo zacne FDD chroupat a pak pomalu prestava...

Normalne to naflashuj podla navodu vyrobcu (nabootovat do dosu a spustit flashovaciu utilitu).Ak tsi to uz domrvil ze ti to vobec nebootuje, ale bootblock este hrabe na disketu, moze byt u niektorej verzie BIOSu potreba urobit tu disketu bootovaciu a do autoexec.bat dat odstartovanie flashovacej utility (teda na diskete musi byt aj ta utilita). Citaj co pise vyrobca dosky, nikto iny nemoze vediet co je potrebne na tu disketu dat.