Amd vs Intel

Zdravím,Mám takovou otázku, že co je lepší: Mám v planu si skládat stolní počítač a nevím jestli si tam dát spíše https://www.czc.cz/amd-vishera-fx-8350/11666... A nebo https://www.czc.cz/intel-core-i5-7400/204097... Vlastne bude to ke graficehttps://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1050-ti-g... Nevim zda se tam hodi spise procesor od amd nebo od intelu ... slysel jsem ze amd je pomerne vykonny ,ale cca 2-3 roky a vetsinou si musim koupit nový procesor a dost mi to ovlivňuje přemýšlení at koupim raději intel a intel je o malinko dražší, ale vydrzi o dost déle ... a a take celkem velký rozdíl jader 4 fyzická jadra a 4 vlákna oproti amd ,ktery ma 8 jader naprosto uplne odlisnou frekvenci jader... Takze Vás prosím co si vlastně mám koupit a nějaké odůvodnění... děkuju :)

Odpovědi na otázku

Podívej se do kalendáře, vidíš tam 2011? Ne? Tak nekoukej po CPU z toho roku. Pokud opravdu chceš AMD, vydrž do února, až AMD konečně po šesti letech vydá nové procesory Ryzen a novou patici AM4. Pokud chvátáš, tak Intel v drtivé většině případů podává lepší výsledky. Například ve hrách je i levné G4560 často lepší než FX 8350.

Kazdopadne nespecham ... do unora uz neni daleko a uvidim jaky procesory vyjdou... :) děkuju Vám za odpoved :)

Když už AMD, tak rozhodně ne ty zastaralý, co se momentálně nabízí. Jestli to nespěchá, počkal bych, co nabídne nová řada. Ale stejně bych volil Intel

Neříkam ze nejak uplne chci amd,ale jde mi vlastně o to že jakto že je vetsina amd procesoru jsou skoro 2x vykonejsi ale 2x levnejsi nez intel procesory tak nekde ten hacek musi byt jestli je to vazne tim ze amd vydrzi jen kratkou dobu oproti intelu a nebo tim ze intel strasne konkuruje amd? Chci vlastne procesor, ktery bude dostacujici na hrani her napr for honor, rust experimental, dark souls a dalsi ... a take abych nemusel kupovat kazde 2 roky novy procesor ... :)

Nemel kraviny a jdi do plaformy Intelu..

Jak 2x výkonnější? Neporovnávej počet jader ani frekvenci. Jsou to jiné architektury a fungují jinak. FX vyšly jako konkurence k Intelu řady 2000 a už tehdy byly celkem zklamání, protože měly výkon na jádro jen jako Intel předchozí řady.Počtem jader výkon na jádro dohnat nejde. FX má vyšší výkon jen tam, kde se využije na 100%. Ale většina používání ho takto nevytíží. A tam pak dostane na prdeI právě díky tomu nízkému výkonu na jádro (IPC). Jediné, co má opravdu 2x vyšší je spotřeba.

A slo by nejak nastavit aby se vyuzivali vsechny jadra amd procesoru pri nejakym vetsim zatizenim procesoru?

A jak to chceš nastavit? Pokud je aplikace napsaná na jedno jádro, tak to lepší nebude. Jediné, co umí Windows už od dob XP SP 3 celkem dobře, je paralelní spuštění několika jednovláknových operací v každém samostatném jádru. Což ale aplikaci jako takovou neurychlí a pokud bude všech 8 aplikací po jednom vláknu náročných na práci s diskem, tak bez SSD poběží pomaleji, než kdybys pouštěl jednu po druhé.

Pokud chceš AMD, tak počkej na *Zen. Současné AMD FX-xxxx mají horší IPC na jedno jádro než 5 let staré Intely => v jednovláknových operacích je jen o málo výkonnější než stejně taktované Core i5 1. generace. Navíc současné AM3+ je konečná - nový procesor do něj už nevyjde.

Dekuju za informace :)

Jestli tě svrbí peněženka, tak si zatím jdi koupit mobil. Takové ceny jako teď už dlouho neměly.

Mam v planu si seskladat pc za cca 17-18000kc . A mobil jsem si koupil nedavno :D ale ty rikam ten procesor fakt nevim ... uz jsem psal

Ono je to ale o výkonu na jedno jádro.Takže ač je výkon na jádro u FX mizerný, tak součet vypadá fantasticky.Ale řekni mi kde dnes u her použiješ víc jak 4 jádra.Tady se můžeš kouknout na výkony procesorů na jedno jádro a pak ti to dojde.http://www.cpubenchmark.net/singleThread.htmlFX-8350 - 1500 někde dole, intel kolem 2000

A právě proto se tak dobře prodávají upravené Xeony z LGA771 na LGA775 - na 3 GHz jsou při jednovláknovém použití stejně výkonné jako fungl nové AMD.

Takze by jste kazdopadne doporucoval spise intel .... ?

Ne. To doporučení zní, abys měsíc počkal. Pak bude jasné, jak na tom nové procesory AMD budou a také jak na to zareaguje Intel. Za nové situace bude naše doporučení třeba zcela opačné.

No jako mam v planu si kupovat pocitac jeste za nejakou dobu takze uvidim ... :)

Rozhodně Intel. Viz tragický výkon AMD v jednom vláknu (i3-6100 je jako G4560).http://www.cpubenchmark.net/compare.php