AMD vs Intel výkon ve hrách

Došlo na to že udělám upgrade meho PC. začal jsem hrát Kingdome come a bohužel na nízké detaily pod 60fps, víc ani nahodou. Moje sestava:Cpu- Intel core i5 6500Ram- 8GMB- B150M mortar msiGPU- GeForce 1060 6G ocZdroj- 520WChtěl bych Investovat cca 8 tisíc.Zároveň bych chtěl zjistit který procesor bude vhodný na hraní her v příštích čtyřech letech. Intel nebo AMD ?Měl jsem představu že bych zkusil AMD ryzen ačkoli je cenově vyhodny

Odpovědi na otázku

https://www.youtube.com/watchNevím co máte s PC, ale na high to musí jít v poho. Ano, stálých 60FPS to nebude, holt to někde bude propadat. Třeba v Ratajích na náměstí bude třeba 45fps, ale co.... Na upgrade, kde by to bylo opravdu znát 8000Kč opravdu moc nestačí. KC je hra, která je prostě náročná tak nějak na všechno a hrát jí na vysoké detaily stabilně na 60FPS chce prostě opravdu dobré železo.Být vámi, tak s tím PC ještě nějaký ten rok žiju. 99% her, včetně KC musí jít nastavit vizuálně tak, aby vypadaly dobře a přitom to mělo rozumná FPS.

Tak jestli to nedává tahle sestava tak to budeš muset dost přitlačit, protože nic za 8 tisíc ti nepomůže... Snaf jedině SSD disk pokud nemáš a případně RAM pokud je využití nad 80%

Hra je na SSD a Windows zas na jiném SSD a pokud to dám na vysoké detaily mám v těch vesnicích a hradech 40fps jinak stálich 50 a obraz je neprijemne trhavy.V boji 1v1 už je to skoro nehratelné.

V tom případě si těch 8 tisíc nech, protože za ně nekoupíš nic co by současný stav nějak výrazně změnilo.

To je otazka na kterou se tezko odpovida.Az ted konecne zacinaj vyvojari delat poradne hry pro vice jader.. AMD je ted pozadu na vykon na jedno jadro ale u ZEN3 by se to melo zmenit. Pokud chces ted to nej na hry asi Intel ale AMD ma zase nejlepsi pomer cena/vykon. Počkal bych chvilku na nove AMD cpu. v cene budes mit slusnej chladic na cpu. momtalne bych sel do ryzen5 2600

Proto nejnověji vydaná hra - Division 2 - pod taktovkou AMD kde v doporučených požadavcích k Ryzenu 2700X dávají Intelí HEDT CPU pro 4k, přitom pro FHD stačí 5 generací stará i7 :DDivision 2 a její výkon neroste s jádry přes 4, 4c/8t je možná o 1% horší než 8c/16t. V titulu o kterém AMD tvrdí jak je optimalizovaný pro multicore CPU... takže takTakt je to co drží intel na špičce. R7 2700X dokáže brzdit i RTX2070...

Link?

např: https://www.guru3d.com/articles_pages/the_divisi... ale viděl jsem ještě jiný graf, který tvrdil to samé, mám za to že HW unboxed, ale nejsem si jistý

Zajímavé, ale nevidím Ryzeny. Jinak je zajímavé, jak např. změna jádra, zaměřená na více jader před pár týdny v blbém WoT zvýšil na mém PC FPS o cca 15 % - CPU Phenom II 6core

Ono to platí pro naprostou většinu her. Kdo má i7 řady 6/7, tak má minimum důvodů pro upgrade na něco nového. Většinou upgraduje jen z "morální zastaralosti" nebo kvůli potřebě vyššího výkonu v multivláknu pro jiné aplikace než hry. Sice se najde pár her, kde to znát je, ale to bych musel hrát vyloženě jen ty, aby mě to donutilo.

Tak ono 6/7/8/9 je totez jen u 8 a 9 byl navysen max. pocet jader + mikroskopicke optimalizace a drobne zvyseni frekvence.Ovsem z Core 1/2/3 ten rozdil bude uz znatelny. Ze 4/5 jak kdy.

U 1./2./3. generace i7 záleží na frekvenci. Pokud šly přetaktovat, tak není moc důvodů k upgradu.

Za 8 tisíc nic neuděláš. i5-6500 mám doma taky, jen s GTX 970. Kupovat k tomu procesoru nějak výrazně výkonnější GPU nemá smysl, protože to neutáhne. A kupovat jen CPU nemá smysl - ať už z důvodu malého dopadu na výkon ve hrách (obecně záleží spíš na GPU), tak z důvodu nutnosti výměny základní desky, CPU, iděálně i zdroje.. a to je už lepší rovnou postavit nové PC na moderních komponentách.Můj současný stav - čekám na to, až v červenci vyjde Ryzen 3000 a taky AMD grafiky Navi. Podle toho, jak výkonnostně dopadnou, budu přemýšlet o novém PC. Intel a nVidia jsou hodně předražené. Nejsem fanboy žádné značky, ale nebudu firmám platit 100% marže. Můj pocit je, že Ryzen 3000 by mohl být solidní, u Navi to je velký otazník. Pokud to tak dopadne, tak postavím Ryzen 3000 + nVidia RTX 2080 kombo. Uvidíme za pár měsíců.

Kup lepší grafiku. Procesor a paměť postačí. Na víc stejně nemáš peníze. Buď gtx 1070 nebo 1660.

Já hrál KC na i5 6600K ( trochu lepší bratříček té 6500 a tahle byla ještě lehce přetočená) a tráááápila se s tím. Až s i7 8700K to běhá slušně (paradoxně sem měl opravdu limit v cpu a ne gpu) - s tím, že gpu je sice bída (gtx 1070, ale ta je pořád nad 1060) -> tzn. limit je obojím a na aktuálním hw chtít 60 fps v KC je prostě mimo realitu.. (ideální by bylo sehnat i7 6700/7700 která by šla do desky a pak k tomu lepší gpu.. pak je reálných 60 fps..)btw: u té 6600K šlo na fps dost poznat pokud sem ji popohnal třeba jen o 300 MHz.. (což u zamčeného cpu stejně neudělá)

Také bych se jen podíval po levném jetém i7 řady 6000/7000 a víc to neřešil. V KDC je to HT navíc znát i u starších CPU:https://www.youtube.com/watch

Takže mám jít rozhodně do Intelu ? Přijde mi že u AMD bych na to měl být o něco lépe co se týče poměr cena výkon .

To sice ano, ale ve hrách jde i o ten výkon na jádro. Každopádně je spíš otázka, zda to za ten příplatek stojí. Já nerad vyhazuji za pár % navíc, takže bych za Intel nepřiplácel. Ale nevyhazoval bych ani hromadu peněz za novou desku a CPU (a nejspíš i RAM, protože pokud máš jen 2133 MHz, tak výkon Ryzenu dost omezíš). Takže bych prostě koupil starší i7 za pár tisíc a hotovo. Výkon na jádro bude mít vysoký a v multivláknu na tom bude podobně jako novější 6jádrová i5. A nemusíš vyhazovat haldu peněz za desku a RAM.

Chce to pohledat, ideálně 7700 tak do 6000,- ale nebude to lehké..

Kdybys prodal CPU + MB + RAM, tak možná postavíš slušný Ryzen:+ 3 500 Kč prodej i5-6500+ 800 Kč deska+ 800 Kč / 1000 Kč RAM (2x4 GB / 1x 8 GB)= za necelých 14 tisíc prostě herní dělo nepostavíš, ale bude to výkonnějšíhttps://www.czc.cz/233927,235314,233376/kodyPokud máš máš pořádné koule z oceli:+ 3 500 Kč prodej i5-65000 Kč modifikace firmwaru desky- 8 600 Kč Core i7-8700 nebo - 7 200 Kč QN8G (Core i7-8700K ES)0 Kč zaizolování a spojení pinů na procesoruTakže to nech, jak to je a našetři víc peněz.

Šup jelita, objasněte minusy. Chce hrát KCD a na to bohužel čtyřjádrové i5 nestačí.

Samozřejmě, 4 jádro se na tom trápí neskutečně..

Je to smutné, ale HyperThreading přidá třetinu výkonu. A vidím jako málo pravděpodobně, že by tazatel levně sehnal i7-6700 nebo i7-7700. Ostatně proto jsem mezi možnostmi navrhnul modifikaci desky a vložení neoficiálně podporovaného Coffee Lake.

https://pc.bazos.cz/inzerat/102286453/Intel-C... https://pc.bazos.cz/inzerat/101940249/Intel-i... Neříkám, že je to boží cena, ale stále to vyjde o dost levněji než kompletní výměna.

Tam bude chyba jinde, KDC jsem hrál na i5-6400 a GTX960 2GB a kromě textur vše na high a průměr byl kolem 60-70 FPS, kromě náměstí v Ratajích, tam to padá na půlku průměru i s RTX2080Ti.

Jenže high je myslím 2. nejnižší nastavení.. pak jsou asi další 3... A s 1070 to v ratajích ustojí 60 fps (vyzkoušeno/ověřeno :) )

Je low, medium, high, veri high, ultra, pokud si to pamatuji správně.Co se výkonu s 1070 týče, tak to ustojí jen v případě, že máte lepší procesor než je 4jádro. Pokud máte jen starší i5, tak to klesá níž. Takže ano, bottleneck je zde na straně procesoru. Pokud tedy tazetel chce, tak nejschůdnější je nějaká bazarová i7 6700, i7 7700. Osobně bych se ne to ale pěkně vyprdnul. Jak už jsem psal nahoře, i na tazatelově sestavě by to mělo jít nastavit na slušně koukatelné detaily a slušná fps. Ano, v Ratajích bude holt třeba 40, někde to v nějaké jiné vypjaté situaci padne k třeba na sekundu i těm 35fps, ale hratelné to bude celkem dobře. Mě by to prostě za nějaké předělávání PC, shánení procesoru, atd... nestálo. Je to jen jedna hra. Kdyby to nešlo vůbec, ale takhle.....

S RTX2080 jsem zkoušel ultra ultra, sice tam vyskočí hláška, že je to experimentální a jen pro budoucí HW, ale tak ... vyzkoušet se to musí, v 1440 rozlišení to v Ratajích na náměstí padalo k 45-55 FPS, takže asi tak ... i7-9700K

KC:D jsem minulý rok dohrál s Ryzenem 1700 a GTX 1060 6G. Detaily jsem měl střední/vysoké, protože mám rád více FPS (80+) než kvalitu obrazu. Co tím chci říct? Že není normální, aby ti to jelo na takové sestavě takhle špatně. Leda, že by se to zhoršilo patchi za ten poslední rok. Nemáš na pozadí spuštěné nějaké jiné appky/hry? Chladí se ti CPU a GPU dostatečně při hraní?

Tak benchmark je v Ratajích na náměstí.. v lese to klidně může mít 200 fps.. ale to město, to bývá pain..

Všechno na pozadí je vypnuté, neběží nic zbytečného.Ale pokud to dám z nízkých na střední detaily tak už je obraz trhavý. Myslel jsem si taky že bych na tom měl dát alespoň tech 70fps.

GPU- se drží na 60 stupních a CPU 45-49

A jaké máš vytížení CPU a GPU v Idle a v hrách?

Cpu- běží mimo Rataje 70% a v Ratajích je vytížen na 100%. GPU- 70% , pokud se zastavím tak 99%.Dále jsem zkusil FarCry 4 se kterou jsem na ultra neměl problém myslím, ale teď ji nemuzu dat na vysoké. Špatně zobrazení stínu ( nic není vidět )

Odhadl bych to na problém s ovladači. Pomocí https://www.guru3d.com/files-details/display-dri... odinstaluj stávající, a vyzkoušej nějaké starší.

Doplnění pro jistotu. System & Chipset Drivers máš nainstalovaný? Byl instalován jako první po instalaci OS?

Takže systém a chipset by měl být nainstalovan.Ale z nejistoty jsem to udělal znovu a popravdě u KCD to opravdu pomohlo na středních detailech už se to drží na 60fps tedy zhruba o 10 víc. Ale bohužel u FC4 je to pořád stejné.

U KCD se to drží na 60 fps jen na volném prostranství, to jsem popravdě neměl skoro ani na nízkých detailech

K dotazu na Far cry 4 když ve stinech nic nevidis. Tak v nastavení na grafice stahni na minimum nasviceni. Pokud to nemůžes najit tak dej grafiku na low a pak postupně zapinej funkce na max.

i7 7700K 3,6GHZ nebo bude lepší 4,2 GHZ ?

Jak to myslíš? i7-7700K má výchozí takt 4,2GHz a turbo až 4,5GHz. 3,6GHz je základní takt u i7-7700 (bez "K"), který má turbo až na 4,2GHz.Ale je to skoro jedno, spíš jde o to, za kolik to seženeš. Kupovat to jako nové za běžné ceny je totiž blbost. Má to výkon s rovnatelný s i5-8400/i5-9400F, které stojí o dost méně:https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-7700-vs-...

No měl bych ho cca za 6 500. Ale v tom případě vůbec nevím jaký procesor vybrat má stejný výkon jako nějaká i5.

Když ho seženeš levně (třeba za 4-5k), vyplatí se, protože nemusíš měnit nic dalšího. Ale pokud by tě vyšel stejně, jako kdybys koupil třeba i5-9400F + B360 nebo R5 2600 + B450, tak to moc smysl nemá. Navíc za i5-6500 a desku ještě nějakou tu kačku dostaneš (podle štěstí okolo 3000-4000,- za obojí). Ale u AMD je třeba rychlá RAM, protože se to hodně podepisuje na výkonu, takže buď vyměnit i ji nebo nechat tu aktuální a jít do nového i5, které podporuje RAM jen do 2666 MHz.

Vyměnil bych i desku

"Zároveň bych chtěl zjistit který procesor bude vhodný na hraní her v příštích čtyřech letech. Intel nebo AMD ?"To ti nikdo neřekne, protože to nikdo neví.Intel těží z vyšší frekvence, což mu dává onen "vyšší výkon na jádro", AMD zase sází na větší množství jader.Pro hry, i v dnešní době platí, čím vyšší frekvence, tím lepší výkon.Což je i případ KCD.Můj 2700X se fláká na nějakých 40% zátěže (44% max), což je dáno tím, že hra odmítá pracovat s více, než 6-ti jádry.A to i při vypnutí Vsync (přičemž grafika taky neběží více, než na 80 %, což je ale nejspíš dáno právě "flákáním" procesoru)Proč tomu tak je nevím, ale tak to prostě běhá. Tolik k optimalizaci KCD pro více jader.Takže v Ratajích na náměstí mám max 64 FPS (1440) na 2080 Ti na velmi vysoké detaily.Na Ultra padnu i pod 50.Při stále stejném "vytížení" procesoru a grafiky.

Jednoduchá rada kup si 2080ti pořádé procesor.