AMD vs Intel srovnani techto komponent

Ktere z techto komponent podají ve hrách vetší výkon? Ostatní komponenty mám a v případě amd buildu musím přídat na zdroj.U AMD sestavy je lepší grafická karta , jenže si nejsem jistý jak si vede toto cpu ve hrách a nevím jestli nebude tu kartu "brzdit" a karta nepojede na plnej výkon.U Intelu je zase i5 cpu a slabší grafika která je usporná a tak ušetřím na zdroji..Muj cenový strop je pod 14 tisic ...Zde sestavy.AMD - http://s17.postimg.org/l9eu3qkpr/amd.jpgIntel - http://s10.postimg.org/kx2n698vd/intel.jpg

Odpovědi na otázku

1. AMDa) asi som stratil tabulku s podporovanými CPU, resp. TDP podľa dosky, ale ak chceš taktovať, ideálne je mať MB s podporou 140W - máš? b) AMD viac papká a FX je už trošku staré2. Intel:a) načo Ti H97 dosku ak nechceš taktovať?b) nechceš radšej Skylake? Má nižšie TDP (menší hluk, alebo lacnejší chladič)3. chýbajú Ti ostatné komponenty

Tak jakou desku k tomu Intelu ? Sla by i nejaka levnejsi aniz by pak odpadla ?:D Taktovat nebudu

U FX je dosť blbé ak nechceš taktovať. Pre i5 Haswell asi B85 https://www.alfa.cz/product.php

Predsa som to našiel aj keď tá tabulka bola lepšia (http://www.overclock.net/t/946407/amd-motherboards... ). Máš síce len 4+2 fazy, ale chladené a s podporou 140W, takže kľudne by sa dalo ísť asi do +- 4,4 GHz

Zajima me hlavne ktera sestava poda vice fps a bude lepsi pro hrani her. Nebude AMD brzda pro tu 380X ?

u WoT asi, lebo FX-8300 nemá extrémny výkon na 1 jadro, inak snáď nie. Ale do AMD by som dnes už nešiel. Ak ho pretaktuješ, zrejme sa dostaneš +- na i5-6500, ale s TDP nad 100W, Intel má 65W s možnosťou ísť na i7-6700K a s tým (verím) nebude problém snáď ani o 7rokov, kedy určite PC vymeníš. Mám pocit, že R9 380X je nad GTX 960, ale má vyššie TDP. Radšej by som bral mierne slabšiu GK, ale tichšiu a stále slušnú. U i5-6500 a GTX 960 sa dostaneš na asi 200W. 350W Seasonic by mohol byť tichý, u FX, zvlášť u pretaktovaného a R9 380X sa vieš dostať na 350W, t.j. Seasonic min 450W, hluk väčší

To nelze tahle říci. Největší vliv bude mít grafická karta, ale jsou hry kde se výkonnost procesoru projeví. Typickým příkladem jsou hry jako Arma, DayZ, World of tanks/ airplanes, ships,........ V mnoha hrách pak to amd i po přetaktování konkuruje spíše i3 nežli i5. https://www.youtube.com/watchDnes bohužel nemá u herního PC cenu chodit do AMD. Rozdíl v ceně je tak 500Kč. AMD Více topí, takže chce lepší zdroj, lepší desku, a musí se přetaktovat + lepší chladič. Ve výsledku jste na podobných penězích za horší výkon.Jinak doma máte DDR3 ram, nebo proč nejdete do nejnovější generace Skylake, rozdíl v ceně také není veliký.

Pokud se jedná o čistě herní PC a fps jsou primární kritérium, tak jsou zde v podstatě tři možnosti.i5 + GTX 960 =~ 11000,-i3 + R9 380X =~ 10300,-Pentium G4400 + GTX 970 =~ 10500,-Poslední varianta má tu výhodu, že u současných her bude +- stačit a pokud třeba za tři čtvrtě roku koupíte i5, tak budete mít bez dalších nákladů nabušený pc.