AMD Ryzen 7 4800H vs AMD Ryzen 5 4600H vs Intel Core i5 - 10300H

Zdravím, chtěl bych se zeptat, který procesor je podle vás lepší?Případně by mně zajímalo jak může být čtyřjádrový intel s nižší frekvencí na skoro stejné úrovni jako osmijádrové amd s vyšší frekvencí. (Pouze podle benchmarků).

Odpovědi na otázku

uplne jednoducho, ten 4600H je o polovicu vykonnejsi

To sem radši ani nepiš, nebo přílítne některý z intelblbfanatiků a omlátí ti o hlavu, že v Cinebench R20 má i5 o celé 1% vyšší výkon !!! https://nanoreview.net/en/cpu-compare/intel-core...

2100 je o 1% viac ako 3300?

V single core, samozřejmě. O tom už se taktně nezmíní

muslim ze to je celkom jednoznacne rozlisitelnehttps://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-7-4800H...

Si uplne mimo.Ten vykon je zrovnatelny iba pri singlecore teste, u multicore je ma i ten slabsi Ryzen vyrazne navrch.Ad frekvencie, rozumies vobec tomu, ako to s nimi funguje, base vs. turbo?Dokonca i pri multicore teste nebudu tie procesory resp. ich jadra bezat na base frekvencii, urcite nie cely cas, tam budu i drobne rozdiely kus od kusu. Pri singlecore teste to samozrejme bude vyuzivat turbo do max miery. Takze je to prave ukazka efektivnosti Ryzenu, kde 4800H ma +- rovnaky vykon v singlecore pri max 4.2GHz proti Intelu, ktory na ten vykon dosiahne s vyssou frekvenciou.

U notebooků většinou nejde jenom o procesor, záleží také na grafice, displeji atd. Nejsilnější je 4800H, ale ve hrách si se stejnou grafikou může vést lépe třeba 4600H, protože méně zatěžuje chlazení.