AMD RYZEN 7 1800X vs Intel Core i5-8600K

Zdravím,rád bych se zeptat jestli mám invěstovat peníze do Intel Core i5-8600K A nebo koupit o 3-4k kč levnější procesor a to AMD RYZEN 7 1800X. Skládám herní pc s 16 gb ramkama a 8 gb grafika . Co se týče těhle dvou procáku tak si nevím rady do čeho jít. Děkuji za rady:).

Odpovědi na otázku

Ten Intel by mel mit vetsi vykon ve hrach, ale za takovou cenu bych to nekupoval, to tebou vybrane AMD taky ne, protoze je uz starsi a ma mensi single core vykon nez aktualni generace a taky protoze zjevne nepotrebujes 8C/16T. Rekl bych, ze AMD Ryzen 5 2600 bude lepsi volba, kdyz to pretaktujes, jestli nechces taktovat, tak 2600X. (ma vetsi single core vykon v zakladu, ale pokud by jsi nataktoval 2600, tak ho muze i ve vykonu predehnat)

Pokud jde o herní PC, pořiď Ryzen 5 2600X. Nic jiného v herním PC rozumně nevyužiješ. Ušetřené peníze dej do pamětí s frekvencí aspoň 3000 až 3200 MHz a provedení Single Sided (někdy označované Single Rank).

Ty paměti jsou zbytečné, ten rozdíl možná 0.5% fakt nemá smysl řešit, natož zda je to single side, ale ta pohádka tady od toho nicku je permanentně a ani po roce se to nemění.2600 je lepší volba pro hraní než X, ve hrách bude rozdíl - s výkonnou grafikou (aka 1080Ti a vyšší) ve FHD do 10%, rozdíl ceny těch CPU je ale přes 30%, lehké OC je pak srovná do latě výkonem.

Co se pamětí týče, možná bude dobré, aby se tazatel přesvědčil na vlastní oči, jestli jde opravdu o 0,5% výkonu: https://www.youtube.com/watch

Ryzen 5 2600 je aktuálně nejvýhodnější CPU pro herní PC.Pokud ale plánujete high refresh rate hraní, bude lepší sáhnout po intelu 8./9. generace i přes jeho cenu, alternativně i po starším 7700k, ve hrách na 8700k neztrácí moc a té i5 bude asi stejněvýkonným partneremKupovat 8c ryzen namá žádný velký význam, nehledě zda 1700, 1800 či 2700... ty jádra ve hrách člověk neužije a dle mnoha dostupných testů na webu zjistíte že 6c Ryzen je ve hrách srovnatelný s 8c, proto také ten Ryzen 5 2600 je nejprodávanější Ryzen vůbec.