AMD Ryzen 5600x nebo 5700x?

Ahoj. Nějak se nemůžu rozhodnout, jaký procesor koupit, jestli 5600X nebo 5700X. Jsou za relativně dobrý peníze a dolů už asi moc nepůjdou. Tak než to vyprodají... Teď mám:AMD Ryzen 5 1600 AF Deska MSI B450 GAMING PRO CARBON ACCorsair 16GB KIT DDR4 3000MHz CL15 Vengeance LPXNvidia 1660 Super Zdroj nějaký starší Seasonic 550WVyužití, hlavně práce, administrativa. Hry: CS:GO, D2R. Občas i něco jiného. Přechod na AM5 momentálně nechystám.Díky za rady a názory.Petr

Odpovědi na otázku

Single Thread výkon je stejnej, Multi má 5700X pochopitelně vyšší protože má o dvě jádra víc. Pokud na to máš prachy, kup si 5700X a nemusíš váhat, případná rezerva ve výkonu se vždycky hodí.

Přesně tak. Já vlastním 5600x a je škoda, že v době, kdy jsem jej kupoval, byl buď on a nebo 5800x, kterej ale stál snad o 3500 víc. U pár her, hlavně od Ubi už nestíhá nakrmit 3090 ani ve 4k!

Za kolik by se dala teďka 5600x prodat já ji na začátku roku kupoval za 7400??????????

co myslis?? 4500 je novy, tak za 2500-3000?

5600 je za 3,7k, abych měl osobně motivaci koupit starý (X nebo non X, je to irelevnantí) musel by jít pod 2 tisíce, ale samotné CPU bych nekupoval chtěl bych to jako komplet s deskou a asi i s paměťma, celek, který předtím dohromady běžel

je tam est 2 roky zaruka na procesor, takze by to nemusela byt zla kupa.. od znameho aj za plnu cenu. Od cudzieho, a hlavne ked to ma cez ucet na eshope za polovicu, ak ide. To ze nema dosku je plus, kupis si svoju vlastnu, taku aka sa ti paci.

A předá ti prodejce práva k reklamaci nebo bude chtít reklamaci řešit za tebe? Pokud to kupoval v nějakém velkem eshopu, faktura bude na jméno a z vlastní zkušenosti vím že třeba CZC se nebude bavit s někým kdo není na faktuře.

preto pisem, ze od znameho, ktory to bude reklamovat ked na to pride je OK. Od cudzieho, ktory sa ti vysere na hlavu to mozes kupit za polovicu, ak si spokojny s tym, ze sa ti pravdepodobne vyserie na hlavu

Co je to za blbost? Zboží dám k reklamaci s fakturou, a zbytek je prodejcův problém.

Spíše by to pak mohli poslat majiteli na účet. Ale také si nemyslím, že by s reklamací měl být problém. Navíc kdy kdo slyšel o reklamaci procesoru.

1. ked vratia $$$, tak ich vratia na ucet odkial to bolo platene a nie na tvoj2. ked poslu vyreklamovany tovar, tak ho poslu na adresu, ktora je na fakture, resp. majitelovi uctu a nie tebe3. ak ja niekomu predam nieco, a slubim mu, ze zaruka je do xx.xx.202x tak JA mu budem tu reklamaciu riesit. Lenze 99% ludi niesu ja a vyseru sa ti na hlavu.

Tebe teoreticky nezajímá, kde to původní majitel nakoupil, protože dle Nového občanského zákoníku Ti musí dá záruku prodejce. Samozřejmě u částek jako je tato se pak stejně nevyplatí nic řešit...

ty ako fyzicka osoba petr petr niesi ziadny predajca a nic si odomna nekupil. Tu ramku si kupil na parkovisku pred tescom. Dokaz mi ze nie. Chapes, ze nemas ziadnu paku vymahat cokolvek od cudzej fyzickej osoby? A snad nebudes spisovat kupnopredajnu umluvu na nejaku 30€ zakladnu dosku aleboco

Já Ti jen píšu, co je zákonem dané, jak se k tomu pak bude přistupovat je věc druhá. Scénáře tu rozhodně vymýšlet nemusíme. Každopádně odbíháme od tématu. Přeji hezký den.

ale ved to predajca povodnemu kupujucemu vyreklamuje. O tom sa nikto nehada. Problem moze byt, ze to nevyreklamuje tebe. A ak ano, su tam dalsie problemy, ktore som opisal vyssie. Takze ak chces mat 100% istotu, ze budes mat tovar, ktory si kupil odomna vyreklamovany, tak to musim reklamovat ja. Ina situacia je, ked mas pokladnicny blok z kamennej predajne. Tam nikoho nezaujima, kto to kupil a moze to reklamovat aj tvoja babka, to je jedno.

Asi by ti stačil i klasický 5600 bez x. Rozdíl mezi 5600 a 5600x je ve výkonu minimální, ale v ceně výrazný.

5700x

Na to co děláš si nech to co máš, myslím že by jsi ani nepoznal rozdíl

Chci ještě nějaký firemní náklady na konci roku.

Mě vychází aktuálně pro tebe nejlépe 5600 bez X.Sám jsem přešel z 1600AF a těch cca 40% výkonu navíc je znát i v práci ve win a celkem výrazně.Ale opravdu nemá smysl utrácet více,5600X má 200MHz navíc oproti 5600 ,jinak totožný procesor.Takže v tomhle případě za mě R5 5600 jasná volba.

Já asi vezmu nakonec to osmijádro 5700x. Je tam pár stovek rozdíl a ten slabší procesor bych nechal do druhého počítače. Ale díky za názor.

Vetsina her neumi vyuzit tolik jader takze 5700x je naprosto zbytecne na hry a praci. A 5600x se od 5600 lisi jen taktem, ktery se da v biosu nastavit. Takže za me 5600.