AMD Radeon Software nejde spustit

Dobrý den, potřeboval bych pomoct s AMD ovladači Adrenalin Edition 21.2.3. Po úspěšné instalaci ovladačů nejde AMD Radeon Software spustit. Grafiku mám AMD Radeon R7 250. Když jsem ovladače reinstalloval, i tak nejde AMD Radeon Software spustit.

Odpovědi na otázku

Máš aktuální build windowsu? Případně zkus starší verzi ovladače.

no, mám verzi 20H2. build 19042.844

Tak to by měla být nejnovější verze, tak pak už jen zkusit starší verzi těch ovladačů, třeba to pomůže. Každopádně taky jsem se s tím setkal na noťasu, ale neřešil jsem to, protože jsem se tam nepotřeboval dostávat. Přeci jen R7 250 je už dost stará karta.

Zkoušel jsi spustit Radeon Software jako admin?

Ano, zkoušel ale i tak se nic nespustilo

S tímto jsem se setkal taky na záložním (starém) PC.Prostě nejde AMD Radeon Software spustit.Ale sám jsem to neřešil nijak, protože všechno jinak funguje.Mimochodem na co potřebujete nutně spustit již nepodporovaný AMD Radeon Software?

Patrně to byla aktualizace z nějaké hodně staré verze ovladače. To chce odinstalovat, vyčistit všechny zbytky původních ovladačů nejen ze systémových složek, ale i z registrů, což je práce pro toho, kdo ví, co může smazat.Pokud se nainstaluje ta původní verze ovladače, bude to zase fungovat.

To vyčištění myslím pro instalaci nejnovější verze. Instalací původního myslím, pokud se v tom nechceš vrtat.

aha, a není na to nějaká aplikace na které bych mohl ty ovladače vyčistit? Slyšel jsem o aplikaci AMD cleanup která mi to vyčistí ale docela se toho bojím. Jestli něco takového použiju neposkodí se mi neco, nebo nepoškodí se mi windows nebo nesmaže se mi?

Žádný problém by s tím být neměl, nic ti to nepoškodí ani se ti nic nesmaže je to kompletně bezpečné

Jenom to smaže AMD drivery a aplikace jako třeba grafické drivery, audio drivery a Radeon Software.