» Poradna » Programy

AMD Radeon overlay

Zdravím,nevíte někdo, jak bych mohl opravit bug s tím, že nemohu zapnout Overlay od AMD? (byl přidán do Adrenaline 2019 updatu)Vždy mi jde jen po aktualizaci "Radeon settings" aplikace, do té doby, než restartuji / vypnu pc. (Hned ze startu pc to jde poznat, protože nemám v levém rohu obrazovky takový červený proužek, který tam bývá (ale jen když ten overlay jde)Nevíte někdo, co mám udělat, aby to šlo stále?Nemůže to být tím, že používám 2 monitory a ten overlay neví, na kterém se má zobrazovat a tak nejde?Budu rád za odpovědi týkající se mé otázky, díky.

Odpovědi na otázku

Takže odpovědi se tu nedočkám? Škoda

Tak asi nečekáš, že ti někdo tady opraví chybu v ovládacích AMD, že ne? A jinak doporučuji nVidia, AMD mělo ovládací software zabugovaný odjakživa. Nějak nechápu, co lidi vede k používání Radeonů, nikdy neměly ani lepší poměr cena/výkon a k tomu mizerné ovladače.

Nvidia měla kvalitní ovladače před deseti lety. Od té doby to snad patlá opice. AMD má zatím snad top ovladače. Jsem rád, že do toho zainvestovali. A upřímně optimalizace nvidia a AMD je obrovskej rozdíl. AMD pomáhá studiu jak nejlépe využít výkon či dá kompletní řešení.

Dávno není pravda, AMD se markatně zlepšilo a nVidia pohoršila. Přešel jsem nedávno z nV na AMD a problémů s ovladači jsem měl výrazně méně. A to nyní používám Optional.

Fakt? Tak to jsem něco prošvihnul :)

Fakt, platilo to za dob Ati, kdy často ty ovladače byly na zabití, ale dneska, když to vezmu, tak ohledně ovladačů jsou na tom nV i AMD prakticky stejně. Jednou něco nevyjde tomu, pak zase něco pomrší ten druhý.

Ono to nutně nemusí být chyba v jejich ovladačích.Hledal jsem, jestli není více lidí se stejným problémem, ale nenarazil jsem na ani jeden dotaz ohledně tohoto problému. Může to být třeba těmi 2 monitory, nebo něčím, co mám povolené.A proč mám RX 580? Oproti např MSI armor 1060 mi příjde lepší, hlavně fps v DirectX 12 hrách jsou o dost lepší.Za 7k odost lepší volba jak 1060 (teď už jsou ceny jinde). +i hry zdarma jsou lepší

Každopádně kdybych kupoval dražší grafiku, nVidie je jasná... Pokud tedy Radeon VII nebude nějak atraktivnější.+AMD má FreeSyns, což se taky hodí :) A monitory nejsou drahé, jak s G-syns

Reinstall. :)) Jinak jestli máš na každém monitoru jiné rozlišení tak i tou chybou to může být.

Reinstaloval jsem. To byla první věc, která mě napadla.Na každém monitoru mám stejné rozlišení, FHD.

Preferencies - zaciarkni Show overlay, a potom v hre stlac Alt+R

Show overlay mám zaškrklé, to je jasné...

Ovladač odinstalovat, všechny pozůstatky vymazat, zvláště pokud jsi používal beta-verze. Vymazat znamená nejen v P.Files a P.Data, ale je třeba projít i registry, což je práce pro toho, kdo ví, co dělá. A pak udělat novou instalaci ovladače.

Na vyčištění ovladačů doporučuju:https://www.guru3d.com/files-details/display-dri... Komplet včetně registrů na klik, vhodné i pro laika.

Dobře, zkusím. Díky.