AMD PhenomIIX6 1045T Thuban se zamčeným násobičem - jde násobič nějak aktivovat?

Dostal jsem jako nevhodný dar AMD PhenomIIX6 1045T Thuban se zamčeným násobičem - je možno odemknout násobič? Jestliže ano - jak?

Odpovědi na otázku

A na co potřebuješ odemčený násobič? To už jsi zapomněl, že CPU jdou taktovat i přes změnu základní frekvence? V základu máš 200x13,5=2700MHz. S násobičem (13,5) hýbat sice nejde, ale s těmi 200MHz ano (jen je třeba ohlídat takty RAM a HT a případně jim snížit děličky, protože se hýbou také). Např cca 4GHz by bylo 300*13,5 (ne že by to reálně fungovalo).

Tak 300x13,5 není zase tak nereálné. Tady se povedlo i více:http://cdn.overclock.net/6/61/611bc0ed_Untitled2.pngJen to bylo na 100% na pořádné drahé desce a pořádným chlazením (voda, možná i dusík). Reálně bych to viděl max okolo 3,5GHz.

veď je to aj dnes použiteľný CPU. Síce na 6jadier to nie je 5820K, ale obmedzenie by si okrem WoT nemal mať