» Poradna » Počítačové sítě

AMD notebook 17" , Acer nebo HP?

Potřebuju urychleně koupit převážně pro domácí použití 17" noťas s procesorem AMD (Intel v žádném případě nechci) v ceně do 20 000, GPU je pro mě vedlejší. Výběr je bohužel dost chudý tak se rozhoduju mezi těmito:HP 17-y011nc Turbo s IPS a A10-9600P 15W TDP za 18 000https://m.alza.cz/hp-17Acer Aspire E17 (E5-752G-T9ZP) s A10-8700P 35W TDP za15 000https://www.czc.cz/acer-aspire-e17-e5-752g-t... V téhle kategorii jsem nic lepšího nenašel.-nemám zkušenosti s noťasy HP, acery prý za moc nestojí-nerozumím tomu proč ty dva procesory s velmi podobným výkonem mají TDP 15 a 35 W

Odpovědi na otázku

(Intel v žádném případě nechci)no comment Ale něco bych měl je úplně jedno jaká značka NB, jde jak se říká o střeva NB,

Když výrobce dělá ntb třeba s i7 za výhodnou cenu, tak to logicky musí ošidit jinde, třeba mizerným hlučným větrákem, absencí heatpipe, nekvalitním šasi, nebo nejhůř, odfláknutou pcb s mizernými špatně chlazenými kondenzátory.A v tom se právě jednotliví výrobci liší, nebo třeba v mizerné podpoře linuxu (lenovo?).

a kde berieš istotu, že tu to tak nebude? :D žeby výrobca robil k lacným a nevýkonným cpu, ktoré proste potrebuje predať vysokokvalitné a logicky teda drahšie dosky ako pre intel?zvlášť keď amd notebooky sa mizerne predávajú? s tvojou logikou by bol v strate hneď dvakrát.ak chceš kvalitný notebook s kvalitnými komponentami, zdvojnásob rozpočet a kúp si kvalitný pracovný notebook. v tejto cenovej hladine, kde hľadáš, sa vysokokvalitných komponentov nedočkáš.

A důvod proč nechceš Intel?

ME + AMT , tyhle svinstva v počítači nechci i když tím pádem budu mít pomalejší a dražší AMD platformu. Na ryzen ntb bych musel čekat do konce roku, což nemůžu.Další flamewar intel versus amd si vážení dělejte někde jinde, tohle je o výběru amd notebooku. Děkuji.

V tom případě kup ten levnější, ať ti zbude dost peněz na dostatek alobalu:http://blogs.democratandchronicle.com/rocart/files/2010/04/decl... Nějaká doporučení proti čipové totalitě najdeš i zde:http://vesmirni-lide.czSorry, nedalo mi toZ těch dvou CPU je trochu lepší ten A10-9600P. Ani tak ne po stránce výkonu (tam je to +- buřt), ale měl by být úspornější. Je novější a je tedy o trochu optimalizovanější (proto má stejný výkon při lepších provozních vlastnostech). Je to konkurence k Intelovskému i3-6100U.

 |   |  Firefox 51.0

Právě nechápu, čím je způsobené TDP 35W u toho procesoru který je jen o rok mladší. Ten rozdíl je brutální když ten druhý má jen 15 W.Přece jenom se mi nechce jít cenově přes 15 000.

"Intel ne", "Acer za moc nestojí"... Ještě nějaké další nesmyslné předsudky tam máš? Výběr 17" ntb do 20k je velmi omezený už sám o sobě, tak proč si ho omezuješ ještě více? Jen taková drobnost. Ty dva procesory AMD, co tam máš, mají nižší výkon než i3-6100U. Natož pak i5-7200U, který do 20k také seženeš:https://goo.gl/XPnYdSNapř.:https://www.czc.cz/acer-aspire-e17-e5-774g-5... Bože už aby to AMD konečně vydalo Ryzen a i nějaké použitelné procesory do notebooků, aby bylo co doporučit zaslepencům.

WiQiX ? má pravdu ten kluk :))) nebo ty bys chtěl tenhle Acer ?https://www.alza.cz/acer-predator-17-x-4k-d42... ten nestojí za nic že ?

A kdybys šel cestou 14-15" notebooku, kterých se dnes dělají mraky, zjistil bys, že okolo 15k seženeš spoustu zajímavých a bez dedikované grafiky (jen další blbost, co se může podělat). Za zbylých 5k si pak můžeš koupit slušný 24" IPS/VA monitor, klávesnici + myš a mít tak podstatně ergonomičtější pracoviště a samotný notebook by byl podstatně mobilnější než debilní 17" notebook (o možnosti využití dvou monitorů ani nemluvě).

Kdybych chtěl ergonomičtější pracoviště tak si pořídím minitower s FX8370 a monitorem 27". Ale já potřebuju kompromis mezi velkou pracovní plochou a přenosností. Což je ntb 17" a nemůžu čekat až za rok vyjdou ntb s ryzenem, ještě nedoladěné a s vysokou zaváděcí cenou.Proto jsem ještě uvažoval o téhle plečce za 6 500 na úrovni pentia nebo i3U s tím že si za rok a půl koupím už ryzen:HP 255 G5https://www.czc.cz/hp-255-g5-cerna_2/204112/...

E2-7110 není plečka na úrovni Pentia natož i3U:https://goo.gl/ZVNytbTo je plečka na úrovni 5+ let starých CPU Intel.FX-8370 je teď už úplný nesmysl. FX-8300 za trojku zvládne to samé a také ve většině použití (kromě 100% multivlákna) dostane na prdeI i od G4560 za 1600,-.Pokud vážně trváš na tom AMD, tak vem to A10-9600P. To je alespoň plečka na úrovni i3U.

 |   |  Firefox 51.0

Kdybys aspoň nekecal, když tomu vůbec nerozumíš.V passmarku je tenhle procesor na úrovni i5-3339Y, i5-430M, i3-3217U nebo i7-640LM.

Ano, tedy na úrovni starých CPU:i5-3339Y - 3. generace Core 2013 (Y = superúsporný křáp bez výkonu)i5-430M - 1. generace Core 2010i3-3217U - 3. generace Core 2012i7-640LM - 1. generace Core 2013 (LM = superúsporný křáp bez výkonu)Jak vidíš, tak CPU AMD z roku 2015 se 4 fyzickými jádry se vyrovná jen podstatně starším CPU, které většinou měly ještě dost osekaný výkon kvůli spotřebě.Aktuálně je na trhu 7. generace, proto srovnávám s i3-7100U, ne s 6 let starými plečkami, které v noteboocích už dávno nekoupíš.

Prajeme vela stastia pri vykurovani domacnosti nevykonnym zastaralym CPU(alebo APU?) od AMD.

To bude sperma Stachuje, co založil to vlákno

Acery jsou v pohodě akorát AMD bych do notesu v životě nechtěl. Dřív než se ti do toho u Intelu někdo pokusí nabourat, tak se to AMD stihne upéct samo

TDP 15W to je srovnatelné s intelem. Jen výkon bude poloviční, s tím počítám.Větší problém může být obrazovka, proto se ptám na zkušenosti s HP. I notebooky za 25 tisíc mívají často mizerné lcd.

S těmi LCD máš bohužel pravdu. V ntb je to často bída a výrobci o nich moc info neuvádí. Chtělo by to tedy mrknout se na ně v reálu.A co už vůbec nepochopím je, že zatímco u 15" ntb mají většinou rozlišení FullHD (pokud vynechám levné keply s 1366x768), ale v 17" kde by mělo FullHD větší smysl, je hromada jen s 1600x900. Ale možná je to i tím, že ty opravu zajímavé 17" stojí nad 20k.

Ty zajímavé jsou bohužel až nad 30k, proto se ptám na zkušenkst lidí s ntb HPobecně, pochybuju že pro každý typ vyrábí extra šazi atd. Lodle mě v kategorii 15-25000 je to stejná kastla kde jen mění komponenty a pcb desky na míru