AMD nebo NVIDIA

Dobrý den. Plánují stavět sestavu pro hraní her a občasnou práci v CAD ( používat budu pravděpodobně AutoDesk Mechanical a Invertor), jenže nevím jestli koupit grafickou kartu od AMD nebo NVIDIE. Grafické karty od NVIDIE mají prý nějaké CUDA jednotky, které pomáhají při výpočtech v programech jako např CADy. Vybírám mezi čipy GTX 1060 a RX 470. Klidně poraďte jiné karty, budu rád, ale prosím max 6500 KČ.V sestavě by byl procesor Intel i5-7500 a 8GB RAM

Odpovědi na otázku

Doporučoval bych NVIDIA GeForce GTX1060 6GB Procesor i5-7500 je úplně v pohodě, ale na RAMce bych přidal... Jaký máš rozpočet na tu sestavu?

18-19 tisíc

Takhle za 20 a máš velmi solidní sestavu na práci s AutoCAD. Ten totiž vyžaduje vysoký výkon na jádro a alespoň 16GB paměti, to mi věř. Dělám s Inventorem.https://www.czc.cz/204095,204573,168553,1835... Ani skříň není nijak špatná a na projekty tam máš SSD - KC400. Je to MLC, takže se neboj na něj ty data ukládat, na velká data pak 1TB disk.Opravdu, investovat do toho SSD disku se vyplatí, protože NIC nezpomaluje tak, jako HDD.Pokud už nějaký disk máš, to HDD můžeš klidně škrtnout a si na devatenácti. Pod i5 nejdi, s i3 by se ti sekala i myš. Grafiku pak dokoupíš.

PC budu spíš vyúžívat na hry, na CADy ho použiji max 2x-3x týdně, abych narýsoval něco do školy. Takže jsem myslel, že bych postavil sestavu rovnou s grafikou, 8GB RAM, a bez SSD. S tím že kdyby mi RAM už nestačila, dokoupil bych dalších 8GB. A SSD bych koupil hned jak bych našetřil další peníze. Moje představa: https://www.czc.cz/c26dp0pb8iihca6o0kbmpcr91...

Seznam není označen jako veřejný.....Takhle, mít grafiku je určitě super... Ale myslím, že je to věc, která může počkat, stejně tak jako HDD. Vono totiž AutoCAD Inventor je poměrně žravý na RAM a u složitějších projektů opravdu uvítáš 16GB operační paměti. 8GB je opravdu takový základ z nouze.U CPU nešetři, s Core i3 by se ti sekala i myš, Core i5 je pak výborný - vše pěkně plynulé. Nějaké slušné SSD bych vzal hned. Nic nezpomaluje tak, jako HDD. NIC.

Já bych doporučovala počkat 13 dnů. Možná si pak sestavu přeplánuješ. Tedy, pokud budou procesory RYZEN tak dobré, jak se povídá...

Také jsem zvědavý jestli budou tak výkonné jak se povídá, a hlavně jestli budou tak levné.

Za ty peníze co plánuješ vydat za procesor bys měl mít 6 jader / 12 vláken. Uvidíme.

Když kartu za 6.5k, tak RX480. (https://www.alfa.cz/product.php)

Pokud CAD,tak ten má jak CUDA (Nvidia) tak OpenCL (AMD). Za 6200 je nejlepší momentálně MSI Radeon RX 480 Gaming 4GB. Za takovou cenu neseženeš GTX 1060 6GB s pořádným chladičem.U procesorů počkej na RyZen.

Hmmm... to je sice pravda, ale já mám vyzkoušeno, že CAD jede lépe na GTX1060, než na RX480...

Až na to že 6GB verze 1060ek začínají o tisícovku výš.

pockej si na vydani Zenu, dle par predbeznych testu v multicore nakopava intelu neskutecne pr*del a v sing core ma na takt stejnej vykon a za lepsi ceny