Amd nebo intel

Dobrý den , mám 5 roku stary procesor amd phenom ii 3.4 ghz BE .. a mam slabou základní desku (neni na taktování) a nevím jestli mám koupit intel zrovna 6kovou řadu jen i5 co ma 3.2 ghz nebo koupit zakladovku na AMD a nataktovat ho chladič mam gelid tranqilo zbytečně. Đěkuji za radu

Odpovědi na otázku

Tak pokud to není trolling (což mi skoro až tak přijde), tak logicky bude nová i5 mít lepší výkon než přetočený Phenom...

Troling to není já nevim já že je to o GHZ.. dik za odpověd

Výkon jde pomocí GHz porovnávat jen mezi stejnými architekturami. Tedy třeba FX-8300 vs FX-8370 nebo i5-6400 vs i5-6600K, ale rozhodně ne mezi i5 a FX. Mimochodem na FX-8350 kašli rovnou, to si uděláš zdarma z FX-8300 sám a ušetříš litr.Jakou máš tu desku? Pokud je alespoň trochu použitelná pro FX, vyjde tě levněji jen výměna CPU. Pokud je to tragédie, bylo by lepší to vzít od podlahy a pak můžeš jít rovnou do i5-6500+B150+DDR4.

Vždy Intel - kromě Prescottu (a teď není co říct )

Já možná půjdu do amd ZENu, až vyjde.

Určitě se vyplatí jít do 1151, i s nejlevnější deskou a nejlevnější i5 se dostane o cca 40-50% výkonu navíc než z nenataktovaného X4 phenomu II

AMD procesor ma smysl prakticky jenom kdyz dokazes naplno vyuzit hodne jader(coz treba neni pripad vetsiny her) a chces usetrit. Na vse ostatni je tu Intel. Kdyz se kouknes do benchmarku single thread performance: https://www.cpubenchmark.net/singleThread.html tak jasne uvidis, ze i ta nejvetsi plecka od Intelu dava na pr*** "nejlepsim" CPU od AMD.

AMD procesor, má dneska smysl prakticky všude vyjma strojů s vysokými požadavky na výkon (což už se dneska třeba her netýká skoro vůbec) samozřejmě. Kancelářský a multimediální segment je jasně o AMD (je nesmysl kupovat tragicky předražené CPU od Intelu do kancláku nebo HTPC). No a na benchmarky už dneska hledí akorát troubové, co zamrzli někde v druhé polovině devadesátých let a niemandi, co sice jakš takš znají něco teorie, ale z praxe znají prd ...

Kancelářský ? Kolik jich potkals ? Všude jsou narvaný i3 (někdy nižší, někdy vyšší), protože to má výkon jak kráva, integrovanou grafiku a netopí/nežere to. Sem tam potkám A8 +/- od AMD, ale to je tak 5 pc ze 100 třeba (potkávám to občas v allIn1 strojích)Kromě těch A8 (Ax) ti nikdo do kanclu AMD cpu nedá... na to nevím kde došels...

Jak to je s AIO nevím, to vůbec nepovažuji za počítač, takže se o to nestarám a nemám tudiž přehled. No a všechno oststní co jsem napsal znám z vlastních zkušeností ... Ale souhlasím s tím, že když je ve firmě šikovný "ajťák" a pitomý "účetní", tak jsou plné kancly předražených klimprů, za které má "ajťák" provize, což je sice celkem logické, ale v žádném případě ani ekonomické ani praktické. A to s tím "topením" a "žraním" to je urban legend stará 15 let ...

Tak to to cpu je třeba o litr dražší, to s tím odběrem a teplotama není urban legend, to si vyloženě dohledej a to, že pokud nemáš Ax, potřebuješ navíc grafiku, to tě asi taky netrápí.Nevím co potkáváš ty, já zase vím co potkávám ve své praxi :)

Vpořádku, já se nehádám, vždyť říkám jasně jak to je Když se podíváš na nějaký úřad, třeba takový pracák nebo poštu, tak tam najdeš ty nejdražší terminály co jsou k mání .... ze státního krev neteče, tak proč nekoupit bábě na přepážce HP nebo FS, které je dvakrát dražší jak "netovární" stroj, nic do něj pořádně nepřidáš a nic tam pořádně nevyměníš, protože je to prostě tak vyrobeno, koho to zajímá že ... no a já potkávám a dělám spíše pro ty lidi, co používají mozek, protože to jde z jejich kapsy, nedělají kraviny a účetní prostě nechají postavit takový PC, jaký ji na práci stačí Proč by to nedělali když to jde a vyjde to nepoměrně levněji že ...Ale to je fuk, každý ať si dělá co chce a potkává koho chce, jen jsem se dopustil určitého názoru který je založen na cca pětadvacetileté praxi, jo to byly časy kdy měl doma každý tak tak 486 s Win 3.1 a nikdo neměl zapotřebí a možnosti poměřovat si pinďoury nesmyslama, protože o internetu se ještě nikomu ani nesnilo

Blbost, na magistrátu cca 250 kompů, všechno HP v ceně do 15k za celou sestavu včetně periferií a monitoru. Konfigurace průměrně předchozí generace i5, 4GB ram, tak polovina používá nějaký GIS, který neběží z terminálu, takže to určitě užije. Sestavy s AMD byly taky nabízeny, řádově o 5k dráž, za menší výkon. V těhle větších objemech je to o marketingu, ne o reálné ceně v obchodech.

No však ano, co jiného jsem já napsal Velký objem, šikovný ajťák a jupí čerte ... Kanclák s AMD o 5k dráž je pochopitelně nesmyl, to sis teď vycucal z prstu, ale opakuji, když budu mít z prodeje už tak předraženého Intelu větší provizi, tak Ti to AMD o 5k klidně prodražím, naprosto běžná praxe, to ty naše firmičky, ba i státní instituce typu magistrátu jsou úplní čučkaři, tam jde o směšný bakšiš Ale o tom není řeč, řeč je o reálných cenách jednoho jediného kusu (a od toho se pochopitelně odvíjí i ceny většího množství)

To právě není pravda, kdyby si měl aspoň trochu pojem, jak to funguje, tak by si věděl, že se na vše hodnotnější musí vypsat výběrko. A i když máme skoro dvou miliardový rozpočet, tak se tu bohužel otáčí každá koruna. No a pokud ti z 5 přihlášených firem, kde každá má svoje zásoby nebo dodavatele, nenabídne ani jeden kus počítače s AMD za cenu menší než s Intelem, je něco špatně co se zásob / marketingu / výkonu AMD týče.Schválně jsem si našel poslední nabídky, AMD bylo předražený kvůli tomu, že mělo chladič klasickej box větrák, Intely mají jen pasiv s tunelem na přední větrák. AMD sestavy měly zvlášť GPU, Intel jen integrované. AMD mělo 320W zdroje, Intel 200W. AMD nemělo USB3 porty, Intel ano.Z toho vyplývá, že AMD sestavy tu jsou (takové, které spadají pod 24/7/365 servis a do partner programu), ale jsou pro dodavatele značně neefektivní je dodávat.

... "že se na vše hodnotnější musí vypsat výběrko." ... ty jsi veselá kopa čoveče Sám jsem se těch "výběrek" několikrát účastnil, takže opravdu neůžu vědět jak to funguje. Fungovalo to přesně takto : Hele čau, nechceš se účastnit výběrka? Mi o to máme zájem a nepotřebujem aby nám v tom někdo dělal bordel chápeš. nasaď tam úplně nesmyslnou cenu, my to trochu podlezem, vyhrajem a pak se šábnem ... Takže asi tak budulínku Až mi zase budeš chtít úporadit tak si to rád poslechnu A Tvoje nabídky AMD mě fakt nezajímají, mám svoje a na ty bys dosáhnul dost těžko ..... prý výběrko

No právě kvůli takovým jako jseš ty je to nahovno, nevím čemu se tlemíš nebo na co jseš hrdej, u nás se výběrka hlídaná dělají, protože skoro všechno jde z dotací z EU a ty tu mají na auditu svoje lidi. Opět bohužel. A jelikož každý rok vyhraje jiná firma, tak to doopravdy podmáznutý nebude. Ne všude se krade. Tvoje nebo moje nabídky na AMD v tom nemají žádnou roli.

Poslouchej, mudrlante, já jsem jasně napsal, jak se tady v tomhle státě dělají výběrová řízení a že se ještě dneska najdou vohnouti a troubové co na ně věří. Nenapsal jsem ani slovo o tom, že bych to schvaloval, nebo se toho dokonce účastnil a když Ty chceš věřit tomu, že na to má auditor z EU nějaký vliv, tak si tomu věř, ale mě vynech. Proč si myslíš že jsou všichni tihle vychcánkové proti tomu abychom vystoupili z EU? No protože bez dotací by byli v prdeIi, bez toho že je bude imrvere někdo podporovat, dotovat a starat se o ně nejsou schopni naprosto ničeho .... s takovýma "podnikatelema" já nechci mít nic společného, to je tak na průser, se*u na ně stejně jako na celou tu Tvoji EU, umím to prostě jinak

No očividně se nudíš u diskuzí jako já, takže nějak jinak na tom nejseš ale je fajn, když mi podstrkuješ něco, co jsem nenapsal. Btw. jestli chceš, tak mi dej kontakt, až bude na podzim výběrko, tak se můžeš předvést, co dokážeš za ceny a servis

Výběrko na co?

Já se ve státní správě nepohybuju, řeším jen firmy...

Vpořádku, to ale nerozporuje to co jsem napsal, kanclák je to pořád, je jedno na jakém stole leží

Základní otázka, kvůli čemu kupovat nové PC? Jaké úlohy bude dělat PC? 3,4 Ghz Phenom má stále slušný výkon na většinu aplikací.