AMD nebo Intel na hry

cau takze zeptam se jeste tady.. budu objednavat novy pc ale nejsem si na 100% jestli postavit na AMD nebo INtel. konkreten se rozhuduju mezi i5 8400 a ryzen 5 2600. pc bude na 99% slouzit na hry, diky za rady + posilam sestzavy amd i intel, muzete poradit co zlepsit/vymenit.INTEL: https://www.czc.cz/223206,234007,185123,2225... AMD: https://www.czc.cz/233925,241383,185123,2225...

Odpovědi na otázku

Zkušenosti mám za celý život jenom s Intelem. Lidi jsou rozděleny na da stany: jeden si vychvaluje AMD a druhý Intel. Podíval bych se na nějaké recenze a videorecenze.

Chceš tu rozpoutat zcela zbytečnou flame war nebo jsi jen líný si najít testy her, které tě zajímají a podívat se, který CPU v nich běhá lépe? K sestavě - 2x 4GB mělo smysl před 6 lety. Dnes je to jen nebetyčné mrhání sloty. Kupovat nejmenší možné paměťové moduly nemělo nikdy smysl.

vim ale podle benchmarku je 2x4 mnohem lepsi nez 1x8 sice vim ze zaplnim zbytecne 2sloty ale ja sim myslim ze stejnak vic jak 16gb ram potrebovat nebudu a nevyuziju

Podobně mluvili i ti, co kupovali třeba 2x512MB DDR2 a jak pak byly nasraní, že pro 4x2GB musí ty prťavé moduly zbytečně vyhazovat. To, že se ti to dnes zdá jako hodně, neznamená, že to bude hodně i za pár let. Navíc 16GB je u herního PC standard už dnes, takže bych raději koupil 1x8GB a časem (což nebude dlouho trvat) dokoupil druhý stejný modul. A stále budeš mít 2 sloty do rezervy.

dobre no, to by bylo k ramkam, jinak zbytek sestavy ok? stejnak furt nevim do ceho jit..

2x4 mnohem lepsi nez 1x8a proč ne 2x8?Pokud to bude ryzen tak to jen využiješ.A co se týče sestavy tak záleží na tobě co vybereš.Není problém najít konkrétní hry a hardware a porovnat.A jak tady bylo psáno o zarytých-intel-amd tak já např. zatím vždy intel a letos na podzim jdu do amd.Důvod?Jednoduchá dedukce na pár let dopředu.Z amd si dělali srandu,že topí a je pomalý.Dnes je tento problém intelu.Meltdown and spectre+spousta dalších chyb tak to je především problém intelu.Hardware-Amd dává možnost taktovat+upgrade procesorů bez výměny desky na několik let dopředu.U intelu toto není možné a zpravidla je nutné koupit i novou základní desku.No a teď asi pro všechny to nejpodstatnější a to prachy-Amd je při skoro stejném výkonu značně levnější než sestavy od intelu.

8 GB ram je v dnešní době už málo. Už bych si koupil jedině více, jak 16 GB

nejradsi bych vzal 2x8 ale bohuzel finance no.. :D jinak diky za peknej popis amd. amd zatim vede tak u 70% lidi co jsem se ptal no tak vypada to ze do toho pujdu..

jeste 1 takova dodatecna otazka.. je potreba na ryzen kupovat nejaky chladic nebo v pohode poslouzi ten boxovy?

Proč se pořád někdo ptá, zda poslouží box chladič?Né asi, přibalili ho do krabičky jako stylové těžítko...

No, tak k některým procesorům to tak bylo a dokonce i je. Třeba i7 8700 box chladič neuchladí bez throttlingu, zvláště v těchto vedrech. Tazateli:Za mě bych raději koupil alternativní. Nicméně box u AMD je dnes výrazně použitelnější, než ten od Intelu. Pořád je to ale jen obyčejný hliníkový chladič. K R5 2600 se dodává Wraith spire

Zatial je súboj Intel /AMD 88:12 v prospech Intelu . A tak to bude dlho. AMD je iba v PCmalá epizioda , niečo ako mohutný nástup Linuxu .

Prečo Intel na prezentácii pretaktoval 28c Xeon na 5 GHz, keď je AMD iba malá epizoda? Prečo zrazu dal 6c/12t do mainstreamu a chce dať 8c/16t, keď mu podľa Teba AMD nekonkuruje? Nechápem zaslepenosť ľudí