AMD GPU dostanú update z HDMI 2.0b HDR na 2.1 VRR

Zdravím, ako je to možné?AMD sa na CES 2018 pochválili s tým, že na grafických kartách RX 4xx, 5xx a Vega aktualizuje HDMI 2.0b HDR na 2.1 VRR. Ukážkou bolo Far Cry 5, ktoré prišiel predstaviť produktový manažér Ubisoftu. Ako sa to dá urobiť cez softwarovú aktualizáciu, lebo to propagujú ako soft. aktualizáciu? Nechápem tomu, veď to je na HW báze nie?

Odpovědi na otázku

Pokud HW vyhovuje novější normě, není problém to změnit v ovladačích. Pokud ne, tak to samozřejmě nejde.Podpora Direct 12 také byla přidána zpětně několika generacím grafik a to jak u AMD, tak u Nvidia. Sice nebyla plnohodnotná, ale co šlo, to se povolilo.

Ďakujem za odpoveď.

Proč myslíš?

Rozdiel nie je HW?

HW je v podstatě jenom konektor a ten je stejný. Takže jde jenom o to, co se do něj pošle.